Skocz do zawartości

mocne stuki


robert1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu powiem że to nie gumy stabilizatora , łaczniki , maglownica , zaciski.

Mój problem to mocne stukanie w lewym przednim kole.

Wali jakby łączniki były rozwalone , objawia sie najmocniej przy jeżdzie z małą predkością na wprost.

Miałem kiedyś przypadek podobny w citroenie ale tam były wadliwe amortyzatory i tez waliło podobnie,

Nigdzie nie piszą o amortyzatorach w subaru. Ja jednak obstawiam że to amortyzator , może ktoś miał taki przypadek,

Zanim wymienię amortyzator w ciemno proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też swego czasu miałem postukiwanie w przednim zawiasie, wymieniłem wszystko oprócz amorów i właśnie gum stabilizatora, bo się wydawało że są OK. Po wymianie na nowe OEM nastała błoga cisza. Co do amorów, to podczas ostatniego badania technicznego wszystkie (oryginalne) z przebiegiem 258kkm mają sprawnośc 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy stabilizatora wymienione na orginalne i łączniki też,  tuleje nie dają takiego stukania jak by sie wszystko rozlatywało.

Stawiałem jeszcze na swożeń , ale jest sztywny , ogólnie zawieszenie jest ok. nie ma do czego się przyczepić. 

A co do amortyzatorów to w citroenie miały tęż sprawność 85% a jednak to one stukały że nie dało się jeżdzić.

Edytowane przez robert1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowania amorów nie były odkręcane ostatnio? Ja miałem przypadek w Berlingu, oddałem gostkowi Berlingo żeby wymienił mi mocowanie amora. Po wymianie po kilku km zaczyna coś postukiwać, zatrzymuje się, szarpię za koło i jest wyczuwalny luz szarpiąc za górę koła. Wracam, rozbieramy kolumnę i się amor rozlatuje, tzn trzpień wysuwa się bez tłoka, dobrze że nas sprężyna nie pogłaskała. Na moje pytanie jak odkręcał śrubę trzymającą mocowanie do amora odpowiedział że zawsze używa pneumatu i to jest przyczyna czemu rozkręcił się amor wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest ,bo odkreciłem amortyzator by zobaczyc górne łożysko  poduszki amortyzatora. łożysko okazało sie ok i po ponownym dokreceniu wszystkiego po dzisiejszej jezdzie nie słychać tego stukania. Może amortyzator był za słabo od góry przykrecony , dokreciłem pneumatem jest narazie ok. 

Pojeżdze i zobacze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...