Skocz do zawartości

Czy podejdą takie opony do Legacy?


DaDasQuu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam praktycznie nowe oponki zimowe z poprzedniego autka Ale różnią się od tych zdecydowanie wysokością czyli tzw profilem bo letnie mam r45 a zimówki r55 jedne i drugie to 17 " i mam obawę czy np przy mocniejszym skręcie nie będzie problemów bo kompletnie się na tym nie znam. Powie mi ktoś czy można je założyć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DaDasQuu napisał:

Mam praktycznie nowe oponki zimowe z poprzedniego autka Ale różnią się od tych zdecydowanie wysokością czyli tzw profilem bo letnie mam r45 a zimówki r55 jedne i drugie to 17 " i mam obawę czy np przy mocniejszym skręcie nie będzie problemów bo kompletnie się na tym nie znam. Powie mi ktoś czy można je założyć ? 

O ile do OBK taki profil jeszcze się chyba zmieści na luzie, to w moim Legacy siedzą 55 i myślę, że 65 byłoby już dużym ryzykiem, szczególnie na jakąś wyboistą drogę... Ale mogę się mylić, nie mam auta pod ręką żeby miarkę przyłożyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam większe niż fabryczne (jeśli dobrze pamiętam 225/55 r17 ale to sprawdzę później w garażu) po poprzednim właścicielu (większy wymiar jest tańszy niż fabryczny nietypowy) i ogólnie to nie ma problemów. Jedynie ostatnio jak zdjąłem koła z przodu to zobaczyłem że plastikowe wypełnienie nadkola jest wyczyszczone z brudu w jednym miejscu. Podejrzewam że przy mocnym skręcie opona delikatnie obciera, ale nie zauważyłem na oponach widocznych uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, VitoZ napisał:

ok, to podpinam do tematu.

co będzie lepiej do legacy IV ( kombi) :

-225/45 r17

-215/50 r17

-205/50 ( 55) r17

205/60 r16

Ja osobiście mam te dwa pierwsze od góry, jedne zimówki a drugie letnie obydwa sobie chwalę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, VitoZ napisał:

215/50 r17

Ja bym założył w tym rozmiarze ;)

 

18 godzin temu, VitoZ napisał:

225/45 r17

Te są zazwyczaj sporo tańsze :)

 

Producent deklaruje 215/45 R17, ale jeździłem na 225/45 oraz 205/50 i nic się niepokojącego nie działo :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...