Skocz do zawartości

OBK 3.6 2010 podbiera olej


trelik77

Rekomendowane odpowiedzi

do swojego 3.6l na wyminę kupuję 8l oleju, wlewam podczas wymiany około 6.5l i reszta wystarcza do następnej wymiany co 10kkm. U mnie ubytek oleju jest znikomy od wymiany do 5kkm a potem ubytek wzrasta im olej ma większy nalot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

Nie ma jednej reguły, wszystko zależy od rodzaju tras, stylu jazdy itd. 

Ja na przykład zauważyłem, że jak Legaś weźmie trochę oleju to tylko po jeździe na autostradzie ;)

Zwykle na 10kkm mój bierze 200ml, ostatnio jeździłem więcej po autostradzie i musiałem dolać 500ml (na 10kkm), żeby było pełno :D (3.0 H6)

Edytowane przez Oczkoo15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Oczkoo15 napisał:

Ja na przykład zauważyłem, że jak Legaś weźmie trochę oleju to tylko po jeździe na autostradzie ;)

Zwykle na 10kkm mój bierze 200ml, ostatnio jeździłem więcej po autostradzie i musiałem dolać 500ml (na 10kkm), żeby było pełno :D (3.0 H6)

Jak kiedyś jechałem dłuższą chwilę więcej niż 160 kmh, a tych chwil było na jakieś 400 km (przerwało mi tankowanie) to rano pod hotelem musiałem dolać dobre 0.5l oleju :) również 3.0 h6

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Oczkoo15 napisał:

Ja na przykład zauważyłem, że jak Legaś weźmie trochę oleju to tylko po jeździe na autostradzie ;)

Zwykle na 10kkm mój bierze 200ml, ostatnio jeździłem więcej po autostradzie i musiałem dolać 500ml (na 10kkm), żeby było pełno :D (3.0 H6)

 

Zgadza się, jazda autostradowa z wyższymi prędkościami najbardziej sprzyja większej konsumpcji oleju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.10.2018 o 13:22, trelik77 napisał:

Witam,  od niedawna posiadam OBK 2010 z silnikiem 3.6, nalot 250 tys. km., z polskiej sieci.

Mam pytanie do uzytkowników, ile może podbierać oleju w silniku ?

Czesc, moj nie pobiera ani grama, co prawda przejechane tylko 75kkm, ale zarowno w miescie jak i na dlugich przejazdach autostradowych nic nie ubywa. Sam sie zdziwilem, bo wczesniej 10lat smigalem Fxt gdzie przy kazdym tankowaniu bylo wskazane sprawdzenie + dolewka zawsze przygotowana w bagazniku 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nasz outback 3.6 w maju skończył 6 lat, nie przypominam sobie abym musiał cokolwiek dolewać między przeglądami. Obecny przebieg to około 135 000 km. Może B6 zaczyna prosić o olej dopiero jak już się trochę zużyje, tak od 200 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.10.2018 o 19:57, GREGG napisał:

Nie ma jednej reguły, wszystko zależy od rodzaju tras, stylu jazdy itd. 

Dokładnie ... przez moje ekstremalnie krótkie przejazdy juz dolałem 1.5l oleju do Twojego ... wróć ;) Mojego 3.6 :D

Edytowane przez zis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 16.12.2018 o 18:08, zis napisał:

Dokładnie ... przez moje ekstremalnie krótkie przejazdy juz dolałem 1.5l oleju do Twojego ... wróć ;) Mojego 3.6 :D

 

A jaki dystans przejechany?

 

Jeżeli zaczął mocno popijać olej, to tylko potwierdza, że jazda wyłącznie miejska to są najtrudniejsze warunki eksploatacji dla każdego silnika spalinowego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GREGG napisał:

 

 

A jaki dystans przejechany?

 

Jeżeli zaczął mocno popijać olej, to tylko potwierdza, że jazda wyłącznie miejska to są najtrudniejsze warunki eksploatacji dla każdego silnika spalinowego...

 

9k km i w sumie przez te pol roku moze miał ze 3 lub 4 trasy tylko a tak glownie po miescie.

Na szczescie kontrolka zapala sie jak jest w polowie bagnetu wiec wystarczy dolac pol literka. Silnik nie plami wiec raczej normalne zuzycie wynikajace z eksploatacji miejskiej.

Edytowane przez zis
Sprawdziłem dokładniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...