Skocz do zawartości

Box dachowy


Paweł Paco Kalicinski

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.06.2019 o 08:49, Than_Junior napisał:

Ja mam na XV (1. generacji) najwiekszy box Thule  Motion XT XXL z poprzeckami Thule Wingbar - musielismy przymierzyc, bo nie wiedzielismy czy sie zmiesci :)

 

Jedziecie tak na Plejady? Nie mieścicie się bez boxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chojny napisał:

 

Jedziecie tak na Plejady? Nie mieścicie się bez boxa?

 

Nie, na plejady jadę bez rodzinki. Ale gdyby „z” to na pewno tez z boxem :)

W dniu 7.06.2019 o 12:55, chojny napisał:

 

Jedziecie tak na Plejady? Nie mieścicie się bez boxa?

 

 

Teraz mi przyszło do gliwy: pytałeś bo chciałeś zobaczyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pewnie dodam w dziale sprzedam, ale jakby ktoś coś to za 999 :-)    oddam Thule Spirit 780 w zacnym stanie.  Osobiście udało mi się  do niego wsadzić 7 par nart + 3 pary butów i 2 kaski . Jedyny minus to tylko jeden kluczyk ale pewnie z dorobieniem nie ma problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 20.03.2019 o 14:20, Blixten napisał:

 

Też chciałem kupić połowę tańsze Aguri Prestige, które są praktycznie b zbliżone do Yakima/Whispbar, ale podobno już ich nie produkują do XV. 

Box i belki kupiłem w Taurusie w Sopocie, sklep prowadzi sympatyczny facet, który potrafi też doradzić. 

A odnośnie wyciszenia, to wrzuć na forum jakąś relację, na pewno sporo osób byłaby zainteresowana jak można zrobić to samemu :)

Trochę czasu minęło ale jest o czym napisać. 

Belki Yakima i box Taurus na aucie :D.

Skorzystałem z porady i kupiłem w polecanym sklepie w Sopocie. Jeszcze raz dziękuję :bowdown:

Jeszcze jedno. Wczoraj wyciszyłem dach. Efekt więcej niż dobry. Zrobiłem parę zdjęć więc w wolnej chwili napiszę i pokażę jak to zrobić.

IMG_20190703_112020335_HDR.jpg

IMG_20190703_111940164_HDR.jpgidget spanWidget spanidget spanWidget span

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karas napisał:

bagazik otwiera sie bez zachaczania o box?

Jeśli jest ustawiony tak jak na zdjęciu, to dotyka. To kwestia ustawienia. W tej konstrukcji są suwnice więc można ustawić box w wersji cichej lub bezdotykowej B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie myslalem ze dotyka. Jak dobieralem box do siebie mierzylem kilka modeli kilku producentow. Zalezalo mi na tym abym mogl otworzyc bagaznik bez dotyku z klapa, zeby box byl wysuniety jak najbardziej do tylu zeby bylo cicho i nie zaslanial czujnkow na przedniej szybie. Wybor padl na thule  o dlugosci 190 cm i pojemnosci 450 litrow. Box nie jest za dlugi ale za to szeroki. 190 cm jest to imo maxymalna dlugosc ktora pozwala na optymalne uzytkowanie boxa w xv

97234630-FCC8-468B-B003-FCDC7F915A82.jpeg

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karas napisał:

Tak wlasnie myslalem ze dotyka. Jak dobieralem box do siebie mierzylem kilka modeli kilku producentow. Zalezalo mi na tym abym mogl otworzyc bagaznik bez dotyku z klapa, zeby box byl wysuniety jak najbardziej do tylu zeby bylo cicho i nie zaslanial czujnkow na przedniej szybie. Wybor padl na thule  o dlugosci 190 cm i pojemnosci 450 litrow. Box nie jest za dlugi ale za to szeroki. 190 cm jest to imo maxymalna dlugosc ktora pozwala na optymalne uzytkowanie boxa w xv

97234630-FCC8-468B-B003-FCDC7F915A82.jpeg

Rzeczywiście, dobry wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

pytanie odnośnie boxa, czy szukać jedynie markowe: Thule, Taurus, czy na użytkowanie 2-3 razy do roku można coś kupić tańszego?

Niestety sporo jest opinii o boxach bardzo plastikowych, które podczas wcale nie dużych prędkości żyją własnym życiem i chciałbym tego uniknąć.

Pacjent Forek SG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pozwolę sobie odświeżyć temat kufra na dach. :)

Jestem z tych, co nie lubią pożyczać, wiec... W najbliższe lato czeka na mnie trzytygodniowy wyjazd rodzinny, więc nawet gdybym na chwilkę polubił pożyczanie, to byłby to koszt powyżej 500 PLN (faktycznie za 24 dni licząc z weekendami) + fatyga + stres. Skłaniam się więc powoli ku nabyciu boxa dachowego, który:

- nie zrujnuje mi budżetu (czyli Thule odpada ;)),

- zmieści ok. 400 litrów (zakładam, że taki dodatek do bagażnika mi wystarczy),

- będzie nie dłuższy niż 190 cm (zgodnie z waszymi „zaleceniami”),

- będzie pasował do profilowanych belek (takie posiadam),

- będzie nie wyższy niż 40 cm (ze względów praktyczno-estetycznych),

- da się otworzyć na obie strony (to „tylko” ze względów praktycznych),

- łatwo da się zamontować i „odmontować” (jw.).

Obejrzałem Interpaki, Taurusy itp. i w końcu natrafiłem na firmę Toptun z Krakowa, która oferuje serię boxów o nazwie Everest, o których tutaj na forum cisza. Poza informacjami na stronie firmy nie znalazłem niczego na ich temat. Żadnych testów, opisów, opinii. Nic. A Kraków daleko... :( Może ktoś coś wie? Widział? Macał? Używał? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inter Pack traxer 6.6. Kupiłem na OLX roczny za 1,4 k. Wiosną, bo już po nartach . Łatwo się zakłada bo ma „szczypce kraba” i pokrętło z dynamometrem. Jest na tyle zgrabny, ze w drzwiach piwnicy w bloku, mieści się na stojąco. Pasuje na każde belki do 95 mm szerokości ( u mnie yakima ThruBar) . Mieści się z uchwytem na rower i na przednie koło . Otwiera się z 2 stron. 

53C2D022-4868-4D55-BC81-79C1E55FA783.png

AC205883-B01C-4CFB-84B4-64164B61FC59.jpeg

ED36EE06-120D-4202-9D8A-B4D0B5425E27.jpeg

F4EE886B-8660-4996-A70A-2D3D450AB917.jpeg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, PWK55 napisał(a):

dają tylko 12 miesięcy gwarancji

Tak, zauważyłem to. Także i to, że nie podają informacji, z jakiego materiału te boxy są zrobione. I to, że nie wiadomo gdzie są produkowane. I to, że nie chwalą się jakimkolwiek certyfikatem. Wydaje mi się też, że zawyżają pojemność swoich boxów. Taka np. Ich „Vienna”, przy wymiarach 176x81x31 cm ma mieć 390 l, a „Madrid”, przy 173x80x38 cm, aż 450 l. Widać to chociażby po parametrach tego 410 l Interpaka, który poleca @CUV. No ale to są tylko „poszlaki”. Nie widziałem, nie dotykałem, nie posiadam. Dlatego pytam i dziękuje za wszelkie opinie i sugestie. :) Mam duuużo czasu…

 

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RedSasza napisał(a):

Tak, zauważyłem to. Także i to, że nie podają informacji, z jakiego materiału te boxy są zrobione. I to, że nie wiadomo gdzie są produkowane. I to, że nie chwalą się jakimkolwiek certyfikatem. Wydaje mi się też, że zawyżają pojemność swoich boxów. Taka np. Ich „Vienna”, przy wymiarach 176x81x31 cm ma mieć 390 l, a „Madrid”, przy 173x80x38 cm, aż 450 l. Widać to chociażby po parametrach tego 410 l Interpaka, który poleca @CUV. No ale to są tylko „poszlaki”. Nie widziałem, nie dotykałem, nie posiadam. Dlatego pytam i dziękuje za wszelkie opinie i sugestie. :) Mam duuużo czasu…

 

InterPack na rynkach zachodnich występuje jako Hapro i można trochę testów znaleść. Utrzymywał się na 2-3 miejscu. Na wiosnę wiele wypożyczalni wyprzedaje boxy, niekiedy poekspozycyjne można kupić z upustem. Daje się zauważyć prawidłowość, że po nartach, gdy wiele osób przesiada się na rower, można kupić taniej box . Tak jak teraz uchwyt na rower. Gdybyś chciał potestować tego IP, nieodpłatnie mogę użyczyć. Jeśli nie znajdziesz nic do wakacji , pewnie tez możemy się jakoś umówić . Jedyną kwestią jest podjechanie do WWA. Śrubki o których wspominał @Karas mają jedną zaletę , ze nie zabierają miejsca jak rozbudowane systemy , ale trzeba mieć odpowiedni rowek i czasem bawić się przy zdejmowaniu/ zakładaniu. Mam na śrubkach, do rowka T, 5B512656-CCDB-4E9B-A8FD-F27FBEC97803.thumb.jpeg.665fbf5290244bf522942513d2309b2c.jpegtraxera 8.6, ale wydaje mi się za duży do XV. Można do niego dokupić „szczypce kraba”. Jeśli uznasz, że Tobie się przyda , pewnie możemy się jakoś domówić. 

010BE8D0-0630-451F-A243-1BC7E85BA1D0.jpeg

DFD239DE-70AF-4697-B523-B744A6F620A8.jpeg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.02.2023 o 22:49, Blixten napisał(a):

Cały czas zastanawia mnie czy ten sam box będzie mniej hałasował bliżej dachu czy dalej od niego ? 

 

moim zdaniem, im bliżej dachu, tym hałas mniejszy 

 

Edytowane przez rakukrakow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie czysto akademicka dyskusja czy box bardziej hałasuje bliżej czy dalej od dachu, bo jaka jest różnica pomiędzy najwyższymi a najniższymi dostępnymi na rynku belkami w cm ? Czy te kilka cm różnicy jest odczuwalnie ? Niestety, gdy auto jest słabo wyciszone, może się okazać, że jedynym sposobem na zmniejszenie hałasu jest … zwolnić :blush:


Mój XV z boxem zamieniał się w odrzutowiec powyżej 120/130 km/h i wszyscy w aucie musieli do siebie krzyczeć chcąc coś powiedzieć ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 15:26, Karas napisał(a):

ciekawy temat. Teoretycznie im bliżej zródła dzwięku tym słyszymy go lepiej  a im dalej słyszymy go gorzej . 

 

to wszystko zależy od tego .... jak powietrze opływa - jeśli jest blisko dachu, to powietrze po szybie nie rozdziela się na 2 strugi, nad i pod boxem, tyle leci nad boxa i wtedy jest ciszej - ale to moja teoria  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szürkebarát napisał(a):

Wąska przestrzeń między boxem a dachem może działać na przepływ powietrza jak zwężka Venturiego.

Też tak myślę. Przepływ powietrza ma większą prędkość i jest bardziej turbulentny przez box i belki, co skutkuje większym hałasem.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...