Jump to content
Paweł Paco Kalicinski

Box dachowy

Recommended Posts

W dniu 6.06.2019 o 08:49, Than_Junior napisał:

Ja mam na XV (1. generacji) najwiekszy box Thule  Motion XT XXL z poprzeckami Thule Wingbar - musielismy przymierzyc, bo nie wiedzielismy czy sie zmiesci :)

Jedziecie tak na Plejady? Nie mieścicie się bez boxa?

5 godzin temu, chojny napisał:

Nie, na plejady jadę bez rodzinki. Ale gdyby „z” to na pewno tez z boxem :)

W dniu 7.06.2019 o 12:55, chojny napisał:

Teraz mi przyszło do gliwy: pytałeś bo chciałeś zobaczyć??

Pewnie dodam w dziale sprzedam, ale jakby ktoś coś to za 999 :-)    oddam Thule Spirit 780 w zacnym stanie.  Osobiście udało mi się  do niego wsadzić 7 par nart + 3 pary butów i 2 kaski . Jedyny minus to tylko jeden kluczyk ale pewnie z dorobieniem nie ma problemu.

W dniu 20.03.2019 o 14:20, Blixten napisał:

Też chciałem kupić połowę tańsze Aguri Prestige, które są praktycznie b zbliżone do Yakima/Whispbar, ale podobno już ich nie produkują do XV. 

Box i belki kupiłem w Taurusie w Sopocie, sklep prowadzi sympatyczny facet, który potrafi też doradzić. 

A odnośnie wyciszenia, to wrzuć na forum jakąś relację, na pewno sporo osób byłaby zainteresowana jak można zrobić to samemu :)

Trochę czasu minęło ale jest o czym napisać. 

Belki Yakima i box Taurus na aucie :D.

Skorzystałem z porady i kupiłem w polecanym sklepie w Sopocie. Jeszcze raz dziękuję :bowdown:

Jeszcze jedno. Wczoraj wyciszyłem dach. Efekt więcej niż dobry. Zrobiłem parę zdjęć więc w wolnej chwili napiszę i pokażę jak to zrobić.

IMG_20190703_112020335_HDR.jpg

IMG_20190703_111940164_HDR.jpgidget spanWidget spanidget spanWidget span

• Like 1

bagazik otwiera sie bez zachaczania o box?

8 minut temu, Karas napisał:

bagazik otwiera sie bez zachaczania o box?

Jeśli jest ustawiony tak jak na zdjęciu, to dotyka. To kwestia ustawienia. W tej konstrukcji są suwnice więc można ustawić box w wersji cichej lub bezdotykowej B)

Tak wlasnie myslalem ze dotyka. Jak dobieralem box do siebie mierzylem kilka modeli kilku producentow. Zalezalo mi na tym abym mogl otworzyc bagaznik bez dotyku z klapa, zeby box byl wysuniety jak najbardziej do tylu zeby bylo cicho i nie zaslanial czujnkow na przedniej szybie. Wybor padl na thule  o dlugosci 190 cm i pojemnosci 450 litrow. Box nie jest za dlugi ale za to szeroki. 190 cm jest to imo maxymalna dlugosc ktora pozwala na optymalne uzytkowanie boxa w xv

97234630-FCC8-468B-B003-FCDC7F915A82.jpeg

Edited by Karas

12 minut temu, Karas napisał:

Tak wlasnie myslalem ze dotyka. Jak dobieralem box do siebie mierzylem kilka modeli kilku producentow. Zalezalo mi na tym abym mogl otworzyc bagaznik bez dotyku z klapa, zeby box byl wysuniety jak najbardziej do tylu zeby bylo cicho i nie zaslanial czujnkow na przedniej szybie. Wybor padl na thule  o dlugosci 190 cm i pojemnosci 450 litrow. Box nie jest za dlugi ale za to szeroki. 190 cm jest to imo maxymalna dlugosc ktora pozwala na optymalne uzytkowanie boxa w xv

97234630-FCC8-468B-B003-FCDC7F915A82.jpeg

Rzeczywiście, dobry wybór.