Skocz do zawartości

Box dachowy


Paweł Paco Kalicinski

Rekomendowane odpowiedzi

@Skodziarz ma o tyle rację, że taki box ma jeden plus (zwiększenie pojemności bagażowej) i długą listę minusów (od wyglądu przez praktyczność po ekonomię).

Nie ma natomiast sensu usilne ewangelizowanie, że to rozwiązanie głupie, bo jeżeli dla kogoś plus równoważy wszystkie minusy, to w czym problem?

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Skodziarz napisał:

Box jest 3 razy "nie e":

- nieekonomiczny

- nieekologiczny

- nieestetyczny

Czy box czy sam bagażnik na narty o ekonomii i dodatkowych decybelach nie ma co gadać. Będą i koniec.

nieekologiczny? Masz mocowanie do nart z bambusa żeby było ekologicznie? 

Z estetyka tak samo jak z ekonomia. Nie jedziesz na wystawę tylko na wakacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaMis napisał:

nieekologiczny? Masz mocowanie do nart z bambusa żeby było ekologicznie? 

 

:thumbup: Dobre!

 

Mi dokładnie chodziło o:

- ekonomia - pali więcej

- ekologia - jak więcej pali, to i więcej zanieczyszcza

- estetyka - to już jak kto uważa, dla mnie wygląda to nieładnie

..takie tam na poczekaniu wymyśliłem podczas pisania posta i wydało mi się zabawne ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Skodziarz napisał:

Moje doświadczenie jest takie, że gdybym przewidywał, że mi bagażnika wbudowanego nie wystarczy, to bym kupił większy samochód :) 

 

to nie do końca tak, dach, belki, i możliwości elastycznego dostosowywania właściwości transportowych do potrzeb jest dla mnie wystarczająco atrakcyjne i daje mi możliwość użytkowania "niewielkiego" auta którym mogę swobodnie transportować:

- rower

- narty o długościach pod 190 cm 

natomiast gdy te właściwości transportowe nie są mi potrzebne zwyczajnie znikają :)

 

w tym miejscu muszę przyznać, że fabryczne belki do wyśmiewanej Skody Yeti były genialne bo montaż/demontaż trwał 2 minuty w porywach do 4 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karas napisał:

zawsze powtarzałem że XV jest autem ładnym, który może się podobać - jedne z ładniejszych Subaru jakie było/jest w sprzedaży.

Bądźmy szczerzy, projektowanie Subaru jest dość specyficzne, nie zawsze bardzo urodziwe, natomiast wciąż o niebo lepsze od takiej tam np. Skody :facepalm:  

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Blixten napisał:

o niebo lepsze od takiej tam np. Skody*

 

*za wyjątkiem Yeti :D 

 

3 godziny temu, ketivv napisał:

możliwości elastycznego dostosowywania właściwości transportowych do potrzeb jest dla mnie wystarczająco atrakcyjne i daje mi możliwość użytkowania "niewielkiego" auta którym mogę swobodnie transportować:

- rower

- narty o długościach pod 190 cm 

natomiast gdy te właściwości transportowe nie są mi potrzebne zwyczajnie znikają :)

 

W pełni się zgadzam, stąd jednym z kryteriów przy wyborze auta było, żeby te moje bagażniki wszystkie dało się wykorzystać w kolejnym. A najlepiej trochę wygodniej niż w Yeti, bo tam trzeba było się naprawdę wysoko czasem wspinać, żeby coś włożyć/zdjąć.

Na dachu można przewieźć rzeczy mocno nietypowe i niewymiarowe i jest to tylko ograniczone nośnością dachu.

 

Natomiast (i to moja prywatna opinia, nikogo nie chcę obrazić), kupowanie własnego boxa, który tej uniwersalności nie ma (jest po prostu kolejną, ograniczoną przestrzenią bagażową), to takie trochę przyznawanie się: "kupiłem samochód z za małym bagażnikiem" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Skodziarz napisał:

Ten spojler to fabryczny?

oem akcesorium

https://www.subaru.pl/acc_16xv_01.html

 

39 minut temu, Skodziarz napisał:

kupowanie własnego boxa, który tej uniwersalności nie ma (jest po prostu kolejną, ograniczoną przestrzenią bagażową), to takie trochę przyznawanie się: "kupiłem samochód z za małym bagażnikiem" ;)

czyli na odwrót jeżeli ktoś śmiga autem typu kombi sam bez pasażerów jest przyznaniem się ze "kupiłem samochód z za dużym bagażnikiem" :D

nie popadajmy w paranoje. Box jest po to żeby więcej do auta wpakować maneli. Nikt z boxem nie śmiga na stałe. Jedziesz na urlop zakładasz, śmigasz po mieście do pracy bez pasażerów ściągasz. Box jest imo niezłym rozwianiem dla osób mających kompakta w którym co jakiś czas trzeba gdzieś dalej pojechać , bo jeżdżenie lochą typu kombi po mieście nie zawsze jest łatwym zadaniem i ciężko to zaparkować i nawrócić itp. Ludziska wola mieć rzeczy na własność -dom, auto , box. Ja wypożyczam tylko dla tego że box potrzebny mi jest niezwykle rzadko tzn. 1 w roku na tydzień góra dwa, gdybym potrzebował częściej pewnie bym kupił bo tak jak napisałem wole się parę razy w roku pomęczyć z boxem na dachu niż cały czas męczyć się z duzym autem jazdą po miescie. A jak kogos stac na utrzymanie dwóch aut to niech kupuje jedno do jazdy po miescie drugie na wypady z rodziną i box bedzie mu zbędny

Edytowane przez Karas
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał:

zawsze powtarzałem że XV jest autem ładnym, który może się podobać - jedne z ładniejszych Subaru jakie było/jest w sprzedaży.

Ja też powtarzam, że wg mnie, nowy jest brzydszy z dwóch stron, a ładniejszy z jednej :P

Uwielbiam te „stare” felgi. W nowym też są brzydsze:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Skodziarz napisał:

W pełni się zgadzam, stąd jednym z kryteriów przy wyborze auta było, żeby te moje bagażniki wszystkie dało się wykorzystać w kolejnym.

akurat w thule, czy mont blanc ( który posiadam ) tak własnie jest - dokupujesz komplet gumowych stopek tzw. kit  do danego auta i możesz belki dowolnie przekładać

5 minut temu, Zyzol napisał:

Ja też powtarzam, że wg mnie, nowy jest brzydszy z dwóch stron, a ładniejszy z jednej :P

Uwielbiam te „stare” felgi. W nowym też są brzydsze:P

stare przysłowie mówi że z gustem jest jak z częscią ciała na której się siedzi - kazy ma swoj ;) Mi II gen podoba się bardziej - wygląda imo nowoczesniej.

gdyby jeszcze było 1,6 dit pod maską... Ale kto wie byc może kiedys Skoda wejdzie na rynek USA i go zapewne zdobedzie to Subaru bedzie musiało szukac wiekszych rynków zbytu i coś się w temacie ruszy

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Karas napisał:

oem akcesorium

 

Bardzo pasuje. Ten fabryczny w II generacji nie ma takiego uroku.

 

27 minut temu, Karas napisał:

czyli na odwrót jeżeli ktoś śmiga autem typu kombi sam bez pasażerów jest przyznaniem się ze "kupiłem samochód z za dużym bagażnikiem" :D

 

Eee, do niedawna rozwiązaniem było kupić Yeti :D - samochód mniejszy na zewnątrz, z większym "spoczynkowo" bagażnikiem i takimi możliwościami aranżacji, że dało się z niego zrobić dostawczaka :puchar:

Kurcze, chyba pójdę do nich po kasę... a nie... zaraz.... przestali Yeti sprzedawać i zastąpili jakimś paskudztwem z kurą nie tylko na masce ale i w nazwie :facepalm: :biglol:

 

A na serio - przesuwana kanapa w XV załatwiłaby sprawę, ale nikt w Ebisu nie pomyślał :) 

 

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...