Skocz do zawartości

Box dachowy


Paweł Paco Kalicinski

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doświadczenia z bagażnikami tego typu?
Wcześniej miałem Kamei, ale niestety mi ukradli.
Noszę się z zamiarem kupienia boxa, który będzie niezbyt wysoki i niezbyt długi, nie chcę, by mi zasłaniał czujnik na szybie.

No i by był relatywnie blisko dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Skodziarz napisał:

Moje doświadczenie jest takie, że gdybym przewidywał, że mi bagażnika wbudowanego nie wystarczy, to bym kupił większy samochód :) 

No faktycznie, wypowiedź jest niesamowicie pomocna.
Gdybym wiedział, że się przewrócę to bym się położył.

Tak, kupię sobie od razu vana, bo raz w roku mam coś do zabrania.

Nie pozdrawiam

  • Haha 4
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten raz w roku wypożycz coś większego? Hak załóż i przyczepkę? Wszystko lepsze od boksa :D 

 

18 minut temu, Paweł Paco Kalicinski napisał:

Gdybym wiedział, że się przewrócę to bym się położył.

 

No wiesz, że się przewrócisz, ponieważ jeszcze nie masz nawet samochodu, a już wiesz, że będziesz potrzebował boksa :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dodasz do tego obowiązkowe wtedy wyciszenie dachu, to może wyjść już drożej niż wypożyczenie ;) Przecież na tym dachu z golutką blachą w XV to będzie hałasowało tak, że nie da się wytrzymać.

 

Box jest 3 razy "nie e":

- nieekonomiczny

- nieekologiczny

- nieestetyczny

 

:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Skodziarz napisał:

To ten raz w roku wypożycz coś większego? Hak załóż i przyczepkę? Wszystko lepsze od boksa :D 

Dlaczego?

Nowe boxy to i lepsza aerodynamika niż konstrukcje starszego typu. Poza tym do wożenia sprzętu snow/ski chcesz hak i przyczepkę montować?

 

Ja sam używam Interpacka Stella 480 - nie jest to box niskoprofilowy, ale ponoć 4 komplety sprzętu zimowego wejdą...

Box na razie był na 2 wycieczkach - raz obok jechał rower więc wynik "spalania" niezbyt miarodajny. Raz pojechał sam box i nie było dużej różnicy w spalaniu. Kiedyś pożyczałem starszego boxa (też interpack, ale nie wiem co to za model) i różnica była dużo większa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Daniel Janus napisał:

Nie chciałbym mieć zasolonych nart.

 

Ty na serio? :blink: Co się zmieni, jeśli na nartach będzie troszkę soli podczas transportu?

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Skodziarz napisał:

Jak dodasz do tego obowiązkowe wtedy wyciszenie dachu, to może wyjść już drożej niż wypożyczenie ;) Przecież na tym dachu z golutką blachą w XV to będzie hałasowało tak, że nie da się wytrzymać.

 

No tak, o tym aspekcie nie pomyślałem :biglol::biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Snuff napisał:

Skodziarza nie słuchaj, ostatnio XV bardzo zalazł mu za skórę

 

No przepraszam, to nie ja naskoczyłem na @Paweł Paco Kalicinski, tylko on na mnie... jeszcze z jakimś dziwnym "nie pozdrawiam" na końcu ... Widać, że barbarzyńca z północy od razu, jeszcze chwila i wpadnie ze swoją bandą drakkarami żeby grabić i łupić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Skodziarz napisał:

 

Do tego to sie bagażnik do nart po prostu zakłada i tyle - po co boks?

Zastanów się - co będzie generować większy hałas - Box czy bagażnik na narty?

Jak już do tego dojdziesz, to oprócz soli drogowej, błota czy innego syfu dochodzi jeszcze kwestia bezpieczeństwa - w boxie raczej nie widać co przewozisz, więc odpada martwienie się czy narty będą tam gdzie je zostawiłeś...

Do boxa wrzucam mokre buty, ciuchy  i resztę sprzętu - to jest naprawdę wygodne.

 

Na dłuższe wyjazdy tylko box, spróbuj sam może się przekonasz...

Edytowane przez uagun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluralizm opinii jest wg mnie jak najbardziej korzystny ale gdzie ostatnio nie "wpadnę" na Twój wpis @Skodziarz'u zazwyczaj jest "na nie" :(

Oczywiście przy okazji Cię pozdrawiam :)

Na co dzień duży bagażnik jest mi zbędny - po co wozić / grzać / chłodzić powietrze? 2x w roku zakładam dodatkową kubaturę na dach i mieszczę tam wszystko co jest mi potrzebne.

Akurat na "dalekiej" północy (która mi się osobiście okropecznie podoba :D) jest powszechna kultura spędzania czasu w plenerze ze wszelkiego rodzaju sprzętem sportowo-rekreacyjnym, który jakoś trzeba tam "przytaszczyć". Piękno słabo zurbanizowanych terenów wymaga, żeby wszystko przywieść ze sobą (i w przeciwieństwie do Polskiego obyczaj również wywieść) więc sporo przyczep się tam ciągnie, boxów dachowych wozi.

Kolega @Snuff skierował we właściwe miejsce.

  • Super! 3
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, uagun napisał:

Zastanów się - co będzie generować większy hałas - Box czy bagażnik na narty?

Jak już do tego dojdziesz, to oprócz soli drogowej, błota czy innego syfu dochodzi jeszcze kwestia bezpieczeństwa - w boxie raczej nie widać co przewozisz, więc odpada martwienie się czy narty będą tam gdzie je zostawiłeś...

Do boxa wrzucam mokre buty, ciuchy  i resztę sprzętu - to jest naprawdę wygodne.

 

Na dłuższe wyjazdy tylko box, spróbuj sam może się przekonasz...

 

Z mojego doświadczenia - bagażnik do nart nie hałasuje w ogóle. Czy to pusty, czy z wkładką.

Z boksem zwiększa się jeszcze podatność na boczne podmuchy, co już jest sporą piętą achillesową XV.

 

Syfem się nie przejmuję, narty to nie jest środek higieniczny, czyste nie są i być nie muszą ;) 

Pozostaje bezpieczeństwo, to do indywidualnego rozważenia.

 

To ogólnie jest taka dyskusja gruszka-czy-piertruszka - każdy ma swój samochód i użytkuje jak chce :drinks:

 

Cytat

Pluralizm opinii jest wg mnie jak najbardziej korzystny ale gdzie ostatnio nie "wpadnę" na Twój wpis @Skodziarz'u zazwyczaj jest "na nie" :(

 

Dobrze, że nie napisałeś, że zawsze ;)

 

Spoko, przyjmuję twoje argumenty, mają bardzo dużo sensu:ok:

Gdyby założyciel coś w ten deseń odpisał, to by to miało ręce i nogi. A on zadaje kłam powszechnemu mniemaniu, że na północy ludzie są milsi niż na południu. I naprawdę się zastanawiam, czy on to, co zawiezie, z powrotem ze sobą przywozi.... Polecam mu Maltę, jako lepsze miejsce do zamieszkania, tam się odnajdzie bez problemu ;) 

 

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł Paco Kalicinski napisał:

Jakie macie doświadczenia z bagażnikami tego typu?

1) nie kupuj za długiego. taki 190cm to max bo możesz ( ale nie musisz ) mieć problem z otworzeniem klapy bagażnika . Najlepiej przed zakupem przymierzyc

2) miałem doświadczenie z  interpakiem i thule ( z wypożyczalni). Jeden i drugi spoko -interpak podkupuje u producentów i nalepia swoje logo. Thule przerost formy nad treścią tzn jest fajny ale imo za drogi bo jakością ani funkcjonalnością nie różni się zbytnio od wymienionego interpaka. Znajomy do kijany kupił taurusa i sobie chwali. 

Ogólnie jeżeli często jeździsz "przeładowany" to warto mieć swój własny ( ale tu już warto pomyśleć o większym aucie), jeżeli np raz w roku na wakacje na tydzień imo lepiej wypożyczyć ( 15zł/doba + kaucja którą zwracają )

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Skodziarz napisał:

...

To ogólnie jest taka dyskusja gruszka-czy-piertruszka - każdy ma swój samochód i użytkuje jak chce ...

no właśnie...kolega grzecznie się pyta o gruszkę (czyt.box) a Ty niegrzecznie lekko mówiąc (w moim odczuciu) proponujesz pietruszkę (czyt. po co se kupiłeś to "padło" jak nie możesz się zapakować ze skarpetkami). Daj na luz @Skodziarz, wszyscy znamy już Twoje opinie na temat XV (każdy ma do tego prawo) i pisz je dalej ale jak ktoś zadaje pytanie "co lepsze" czy 'poradźcie mi" to doradź a nie naskakuj na gościa, że wybrał XV a nie skodę ;)

Jaki box? proste pytanie...ten albo tamten a nie: sprzedaj samochód i kup se z większym bagażnikiem

pozdro :thumbup:

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Snuff to wciąż nie był poziom niegrzeczności autora wątku, no sorryyy....

Inna sprawa, że nie miało to być niegrzeczne, a żartobliwe wyrażenie mojej opinii. Jeśli wyszło niegrzecznie - to przepraszam, różnie z odbiorem mojego poczucia humoru bywa :unsure:

 

Ja całkowicie poważnie uważam, że box to złe rozwiązanie.

 

I nie odpowiedziałem na zasadzie "kup Skodę", Subaru też ma parę samochodów z większym bagażnikiem w ofercie....

XV ma bagażnik bardzo malutki porównując z konkurencją (której nie ma ;)). Ja w pełni świadomie się na to zgodziłem wiedząc, że czasem trzeba będzie się ograniczyć z pakunkami, wręcz uznałem to za zaletę :)

Uważam, że pytanie o box jeszcze zanim się odebrało auto to dobry moment, żeby się zastanowić, czy po prostu nie będzie przymałe. 

Pomysł @Karas jest bardzo dobry - na jeden wyjazd w roku lepiej box wypożyczyć - można potestować różne opcje, czy też dostosować wielkość (a co za tym idzie, poziom uciążliwości) do konkretnego nadbagażu w podróży :ok:

 

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Snuff napisał:

no właśnie...kolega grzecznie się pyta o gruszkę (czyt.box) a Ty niegrzecznie lekko mówiąc (w moim odczuciu) proponujesz pietruszkę (czyt. po co se kupiłeś to "padło" jak nie możesz się zapakować ze skarpetkami). Daj na luz @Skodziarz, wszyscy znamy już Twoje opinie na temat XV (każdy ma do tego prawo) i pisz je dalej ale jak ktoś zadaje pytanie "co lepsze" czy 'poradźcie mi" to doradź a nie naskakuj na gościa, że wybrał XV a nie skodę ;)

Jaki box? proste pytanie...ten albo tamten a nie: sprzedaj samochód i kup se z większym bagażnikiem

pozdro :thumbup:

.. ja jestem obecnie na etapie wyboru box'a i belek pozwalających wjazd do hali garażowej moim wspaniałym XV ;) 

Dzięki Kolegom: @Pitter i @yarthecat, wiemy, że to możliwe. 

Też podzielę się swoim doświadczeniem jak tylko coś wybiorę :)

 

20 minut temu, Skodziarz napisał:

to przepraszam, różnie z odbiorem mojego poczucia humoru bywa :unsure:

ja już się przyzwyczaiłem ;)

21 minut temu, Skodziarz napisał:

Ja całkowicie poważnie uważam, że box to złe rozwiązanie.

Chcąc jechać na rodzinne wakacje ze sprzętem w przypadku małego bagażnika XV nie widzę innego rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Skodziarz napisał:

@Snuff to wciąż nie był poziom niegrzeczności autora wątku, no sorryyy....

Inna sprawa, że nie miało to być niegrzeczne, a żartobliwe wyrażenie mojej opinii. Jeśli wyszło niegrzecznie - to przepraszam, różnie z odbiorem mojego poczucia humoru bywa :unsure:

...

:thumbup: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Skodziarz napisał:

jeszcze z jakimś dziwnym "nie pozdrawiam" na końcu .

Mój ulubiony tekst :biglol: Nigdy nie wiem, czy się śmiać, czy raczej płakać :)

 

1 godzinę temu, Zbyszek_ napisał:

Box słabo wygląda? Jak wizualnie oceniasz takie cargo?

Generalnie można i tak, jak ktoś lubi, to czemu nie...:D

4E4845DF-473A-46AB-B539-B99E54831712.jpeg

  • Dzięki! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paweł Paco Kalicinski napisał:

wypowiedź jest niesamowicie pomocna.

Na stronie 47 oraz 50 wątku "nowy XV II-generacji" znajdziesz konkrety. 

Podpowiem jeszcze, że belki na relingi o najniższym profilu jakie znalazłem na rynku to: Inter Pack Quiet C, Whispbar Rail Bar albo Aguri Prestige

(poprawcie mnie jeśli znacie niższe)

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...