Skocz do zawartości

Wymiana klocków hamulcowych


spiderq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do wymiany klocków we własnym zakresie, rozmawiałem wcześniej ze znajomym mechanikiem co robi Subaru i powiedział mi, że w OBKu muszę wymienić klocki w dwóch kołach na raz na jednej osi, bo jak zrobię najpierw jedno, opuszcze samochód i potem drugie to wyrzuci mi błąd zużycia klocków czy coś takiego

Nie spotkałem się z czymś takim jeszcze i tu moje pytanie.

Czy faktycznie tak jest, czy to jakaś nadgorliwość ze strony mechanika albo miałem szczęście, że mi nigdy wcześniej nic takiego nie wyskoczyło, bo w Subaru wymieniam pierwszy raz, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spiderq napisał:

Witam,

przymierzam się do wymiany klocków we własnym zakresie, rozmawiałem wcześniej ze znajomym mechanikiem co robi Subaru i powiedział mi, że w OBKu muszę wymienić klocki w dwóch kołach na raz na jednej osi, bo jak zrobię najpierw jedno, opuszcze samochód i potem drugie to wyrzuci mi błąd zużycia klocków czy coś takiego

Nie spotkałem się z czymś takim jeszcze i tu moje pytanie.

Czy faktycznie tak jest, czy to jakaś nadgorliwość ze strony mechanika albo miałem szczęście, że mi nigdy wcześniej nic takiego nie wyskoczyło, bo w Subaru wymieniam pierwszy raz, pzdr

Adres tego "mechanika" poproszę. :D

Chcę mu pogratulować humoru.

Właśnie dlatego ludzie nie ufają mechanikom. I jak widać, mają rację!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spiderq napisał:

 OBKu muszę wymienić klocki w dwóch kołach na raz na jednej osi, bo jak zrobię najpierw jedno, opuszcze samochód i potem drugie to wyrzuci mi błąd zużycia klocków czy coś takiego
 

W szczególności jeśli masz auto z opisu OBK 2006 :D 
NIe wiem czy te japońskie mechaniczne czujniki wyrzucają jakikolwiek błąd poza uszkodzeniem słuchu przy hamowaniu resztką okładziny

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bartosz-B napisał:

W szczególności jeśli masz auto z opisu OBK 2006 :D 
NIe wiem czy te japońskie mechaniczne czujniki wyrzucają jakikolwiek błąd poza uszkodzeniem słuchu przy hamowaniu resztką okładziny

Na zwykłych klockach zazwyczaj jest blaszka, która po zużyciu klocka pierwsza jedzie po tarczy i piszczy. I to właśnie jest czujnik zużycia klocka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, spiderq napisał:

powiedział mi, że w OBKu muszę wymienić klocki w dwóch kołach na raz na jednej osi, bo jak zrobię najpierw jedno, opuszcze samochód i potem drugie to wyrzuci mi błąd zużycia klocków

wynika ,że najlepiej, by robiło  na raz dwóch mechaników:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Demontowałem w wakacje całe hamulce celem oczyszczenia (pomijając tłok i odpowietrzanie), żadnych błędów nie wywaliło, nie ma tam nic skomplikowanego :) Klocki są osadzone w blaszce, można kciukiem wypchnąć i wymienić.

Problem jedynie jest z zapieczonymi śrubami jarzma - można urwać przy odkręcaniu, ale jak się rozbiera i odświeża regularnie, to nie powinno być problemu, także teraz mam nadzieję, już będzie z górki :faja:

Może warto wymienić na całej osi (szczególnie przód), żeby nie ściągało na bok przypadkiem.

Powodzenia!

 

 

 

Edytowane przez thorxahest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo wymiany to już ogarnięta, ale dzięki.

Co się okazało to, że klocki z przodu prawie jak nowe

45517202_251214725573284_3745608775176814592_n.thumb.jpg.849780f3ed38b4a8d40d3694445039eb.jpg45549857_2313998568882853_2493256320946274304_n.jpg.9929c96b18343464dd236f10eb1bc684.jpg

 

Siła hamowania jak dla mnie pozostawia i tak wiele do życzenia, ale po przesmarowaniu i odpowietrzeniu jest troche lepiej, pedał przynajmiej nie zapada się aż tak bardzo

Z tyłu było troche gorzej bo klocek nie trze calą powierzchnia tylko srodkiem, nie mam zdjec niestety

I żadne błędy nie wyskoczyły :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym 2007 OBK sila hamowania jest zadowalajaca, z klockami Hawk HPS i tarczami Centric.  W 2015 OBK zalozylem tarcze przednie StopTech nacinane i tez klocki Hawk HPS i hamowanie wyraznie sie poprawilo (wzgledem osprzetu Subaru).  A z tylu wyminiles klocki czy nie?  Dlaczego tra tylko srodkiem - tarcza krzywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eryk napisał:

W naszym 2007 OBK sila hamowania jest zadowalajaca, z klockami Hawk HPS i tarczami Centric.  W 2015 OBK zalozylem tarcze przednie StopTech nacinane i tez klocki Hawk HPS i hamowanie wyraznie sie poprawilo (wzgledem osprzetu Subaru).  A z tylu wyminiles klocki czy nie?  Dlaczego tra tylko srodkiem - tarcza krzywa?

 

Nie nic nie wymianiałem bo uznalismy ze nie ma co wymieniać klockow z tyłu kiedy tarcze są do regeneracji albo wymiany a nie moglem tego zrobic bo auto jest potrzebne

A tarcze w 2007 masz stadardowego rozmiaru czy wieksze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądałem auta przed zakupem, to jeden OBK miał założone hamulce od Spec B - tarcze nie wiem jakie były, raczej zwykłe, ale klocek 2 razy większy. Niestety nie kierowałem nim, bo auto wyglądało obskurnie więc zrezygnowałem z zakupu i nie mam porównania, ale właściciel zachwalał powyższe rozwiązanie - "teraz, to hamuje, a nie.." :)

 

Może jest jakiś wątek na forum o temacie  tych hamulców do OBKA, bo się nie zagłębiałem.

 

U mnie hamowanie jest znośne, natomiast jak się hamulce nagrzeją (a dzieje się to dość szybko w mieście), to wydają dziwny odgłos huczenia-spowalniania (bez bicia), mimo to hamują, a pedał staje oporem w połowie więc nie narzekam. Wcześniej w aucie miałem gorsze hamulce, nie mogłem ich dobrze odpowietrzyć i pedał wpadał niemal w podłogę żeby poczuć ABS, także z obecnych jestem zadowolony :)

Edytowane przez thorxahest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...