Skocz do zawartości

Legacy GT


Mateusz Szafran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne grono :) 

Pracuje aktualnie nad swapem swojego legacy IV  z H6 na 2.0 Twinscroll z Japoni niestety mam problem z elektryką :( 

Mam pare pytań czy ktoś z was ma dojscia do pinologi komputera ze zdjecia??? Lub może ktoś ma wiązkę elektryczną z Legacy GT (LHD/USA) ?

received_747644958919367[1].jpeg

received_2233146906963949[1].jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś w service manualu ? Mam gdzieś service manuala do Legacy z 2005 r. i na 99% znajdziesz tam rozpiske pinow do GTka. Masz całego GTka razem z wiązką, czy sam silnik ? Też niedługo będę robił swapa GTka tyle, że do diesla. Wpisz w wyszukiwarkę hasło " wireing merge " , pod tym hasłem znajdziesz wiele postów i zdjęć z przerobek wiązek z amerykańskich forów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepinowałeś wtyczki przy sterowniku i coś jest nie tak ? Jakie są  objawy ? Po przekreceniu kluczyka zalacza sie pompa paliwowa ? Krecisz i nie chce zapalić? Dobrze, że masz oryginalną wiązkę z JDMa jak nie bedziesz mógł dojść co jest nie tak, przerobisz oryginalną wiązke i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co robiłem to przedłużałem przewody pojedyńczo zeby móc ułożyć wiązke na aucie. 

Objawy auto nie kręci A pompa się nie załącza oczywiście komputer i sterownik pod kierownicą przełożony immo przełożone do kluczyka. 

Dodam jeszcze u mnie jest 6 biegowy manual a w tamtym aucie 5 biegowy automat może to ma jakiś wpływ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przerabiales ori wiązke z JDMa ? Jeśli tak to musisz odszukać przekaznik od skrzyni automatycznej i najprawdopodobniej trzeba bedzie go wyrzucić i zmostkowac jakieś kabelki. Najprawdopodobniej auto "mysli", że jest na biegu dlatego nie działa pompa paliwowa i nie kręci rozrusznik. W automacie możesz odpalić samochod na pozycji P i N, w innej pozycji nie kręci rozrusznik i nie działa pompa paliwowa bo przekaznik nie podaje napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na schematy i już wiem o co chodzi. Kwestia co dokładnie zmostkowałeś. Może być tak, że rozrusznik kręci a pompa nie działa. Musisz znalezć w instalacji wtykę która szła do lewarka zmiany biegów. Jest to 12to pinowa wtyka najprawdopodobniej koloru białego. Na 7 pinie masz kabel koloru czarnego z białym pasem, zmostkuj go z czarnym z żółtym pasem z pinu 12 i powinno być ok. Jeśli zmostkowałeś rozrusznik gdzieś przy przekazniku usuń mostek i zrób tak jak było wcześniej. Na schemacie widać, że kabel czarny z żółtym pasem z 12 pinu przy wtyce lewarka zmiany biegów idzie do wtyki oznaczonej na schemacie nr. T3. We wtyce T3 tenże kabel łączy się z kablem koloru białego z czarnym pasem i idzie prosto do rozrusznika, ale po drodze, gdzieś w wiązce idzie od niego odgałęzienie ( tego samego koloru - biały z czarnym pasem ) do sterownika silnika. W tej sytuacji jest bardzo prawdopodobne, że sygnał na pompę paliwową wychodzi bezpośrednio ze sterownika. Na schemacie dokładnie widać, że w pozycji P i N Kable na pinie 7 i 12 są zmostkowane a w wersji z manualem jest stały mostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, najmocniej przepraszam, trochę się śpieszyłem i przeglądałem schematy na szybko. To co ci napisałem wcześniej dotyczy silnika 2.0 bez turbo.

Poniżej masz zdjęcia schematu, który dotyczy GTka.

20181027_110738.jpg

20181027_110910.jpg

Zdjęcia powyżej  to schematy podłączenia pompy paliwowej dla 2.0 Turbo. Chwilowo mam problem ze ściągnięciem reszty zdjęć z telefonu, jak uda mi się przerzucić zdjęcia na kompa to podeślę Ci schemat podłączenia rozrusznika w 2.0 GT, tam dokładnie widać co do czego potrzeba podłączyć. 

 

Edytowane przez przemyslawn
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniższym schemacie dokładnie widać jaka jest różnica pomiędzy manualem a automatem.

20181027_151521.jpg

20181027_151603.jpg

Spójż na dolne zdjęcie. Element oznaczony jako ECM to sterownik silnika. Zwróć uwagę na kabel oznaczony jako D9(GL). D9 oznacza, że ten kabel znajduje się na 9 pinie wtyki oznaczonej jako D(B137), natomiast GL oznacza kolor kabla - zielony z jasnoniebieskim paskiem. Wtyka D(B137) jest podpięta do sterownika silnika. Teraz spójż na górne zdjęcie. Widać na nim wyraznie różnice pomiędzy manualem, automatem 4-ro biegowym i automatem 5-cio biegowym. W przypadku automatu 4-ro biegowego kabel wychodzący ze sterownika silnika, oznaczony jako D9(GL) idzie do 12-tego pinu wtyki oznaczonej jako B12. Wtyka B12 łączy się z wtyką T3, kabel z wtyki T3 biegnie do wtyki T7 (to ta przy lewarku zmiany biegów). Kabel idący od wtyki T3 do wtyki T7 jest oznaczony jako BY ( jest on koloru czarnego z żółtym paskiem).  Widać, że w pozycji lewarka P i N robi się mostek pomiędzy pomiędzy kablem idącym do sterownika ( D9) a masą, wtedy kręci rozrusznik. W przypadku automatu 5-cio biegowego widać, że kabel ze sterownika silnika ( D9) idzie bezpośrednio na 19 pin wtyki oznaczonej jako B(B55). Wtyka ta jest podpięta do sterownika skrzyni biegów (TCM). W wersjach z manualną skrzynią biegów kabel od sterownika silnika (D9) jest podpięty bezpośrednio do czujnika biegu neutralnego ( neutral position switch ). Czujnik ten znajdziesz zapewne przy skrzyni biegów. W twojej wiązce obecnie nie ma  sterownika skrzyni biegów, więc kabel ze sterownika silnika (D9) idzie do nikąd, kończy się na 19-tym pinie wtyki B(B55). Jest to szara wtyka przy sterowniku skrzyni biegów. Moim zdaniem kabel ten należy podpiąć pod czujnik biegu neutralnego, wtedy wszystko powinno być ok. Popatrze jeszcze dokąd idzie drugi kabel od czujnika biegu neutralnego.

Co do serwisówki to niestety nie pamiętam skąd to ściągałem. Wpisałem w wyszukiwarkę Subaru Legacy service manual i znalazłem jakieś linki do ściągnięcia za darmo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...