Skocz do zawartości

po wylaczeniu silnika zasysa mi gorny waz od chlodnicy


yosi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

 

Posiadam impreze 1,5 z 2009 roku i mam taki problem ze po wylaczeniu silnika zasysa mi gorny waz od chlodnicy. Nastepnie podczas jazdy zbiorniczek wyrownawczy mi sie napelnia plynem z chlodnicy a w chlodnicy go ubywa. Zmienilem korek od chlodnicy na nowy i jest to samo. Dodam tez skoro korek od chlodnicy jest cisnieniowy to dla czego w zbiorniczku wyrownawczym jest zwykly korek jak do plynu od spryskiwaczy? i jeszcze jedno, robilem dzis test na sprawdzenienie uszczelki pod glowica po przez zbiorniczek wyrownawczy nakladajac korek z rurka i plynem na wykrycie CO2. Otoz zauwazylem ze na filmikach plyn w rurce bombluje a u mnie nie. co moze byc powodem, macie jakies pomysly? Pomozcie prosze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W korku są dwa zawory. Większy upuszcza płyn do zbiornika wyrównawczego a mniejszy pozwala na zassanie chłodziwa do chłodnicy. Ten mniejszy powinien dawać się odciągnąć praktycznie bez siły - delikatna sprężynka i nie może się zacinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tak, ze poziom plynu nie zmienial sie w ogole niezaleznie od tego czy silnik cieply czy nie, czasami po

ostrej jezdzie lubialo przybyc plynu w wyrownawczym i bablowalo. Skazalem samochod na upg a okazalo sie ze wystarczylo wezyk , ktory idzie do wyrownawczego dopiac trytytka kolo korka bo lekko wchodzil i zaciagal tam powietrze. Teraz jest idealnie. A samochod 2.5T :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...