Skocz do zawartości

Drgania przy ruszaniu


Tomasz Gdańsk

Rekomendowane odpowiedzi

Demon, zdajesz sie wiedziec cos o sprzeglach jaka moze byc przyczyna tego, ze podczas uzywania sprzegla dziala ono coraz gorzej, staje sie twardsze i zaczynaja sie drgania calego samochodu pod koniec zwalaniania sprzegla ? Nie da sie ruszyc bez gazu bez naprawde mocnych drgan calego samochodu. Jak samochod postoi troche to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A propos szarpania i drgań-też to miałem do momentu jak musiałem pomóc znajomym i holować ich Alfę 156 do serwisu na drugą stronę miasta - Ursynów-Górczewska.

Z powodu braku moich umiejętności przypaliłem na początku kilka razy sprzęgło (ciągnąłem na gazie na za małych obrotach, lina sprężynowała i jakoś tak ruszyć nie mogłem-szarpałem i w ogóle :oops: ). Teraz sprzęgło nie szarpie, drgań nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przypalanie nic nie dawalo. Podczas stania w korku problem zawsze sie pojawial. Wyminilem kolo dwumasowe razem z kompletem sprzegla i narazie jest. Jak lekko puszczam sprzeglo bez gazu dalej sa drgania, ale nie ma juz kiedy ruszam normalnie. W korkach problem tez sie nie pojawia.

 

Musze tu powiedziec iz mimo, ze mam nowy komplet sprzegla, nowe kolo dwumasowe, nowa poduszke skrzyni nadal jest to zdecydowanie najgorsze sprzeglo z jakim mialem doczynienia. Forek '04 2.0 ktorym mialem przyjemnosc sie przejechac mial o niebo lepsze - bez drgan.

U mnie ciagle sa drgania na pedale (nie takie normalne, ale bardziej hmm chaotyczne), drgania budy przy lekkim puszczeniu bez gazu oraz tendencje do robienia zajaca w 1wszym piegu.

 

Stare kolo dwumasowe ma luz i to nie tylko w osi obrotu ale tez polowki przemieszczaja sie wzgledem siebie w pewnym zakresie we wszystkich plaszczyznach. Jak sie nim potrzasnie to cos w srodku lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...