Skocz do zawartości

Drgania przy ruszaniu


Tomasz Gdańsk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, okazuje się, że wiele dziwnych zachowań w przypadku subaraków to norma... :wink:

 

Eee tam norma, w moim Silverze nic nie szarpie. W byłym WRX 01 szarpało, ale u Jarmaja np. w Wiśni nic nie szarpie. Tak naprawdę to nikt na tym forum nie wie na pewno co jest powodem tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profilaktykę w postaci regularnego przyplania, więc normalnie tego tak nie czuć.

 

he he przypalenie faktycznie pomaga :smile: jednak nie na dlugo naszczescie mam to tylko rano jak auto jest zimne wiec mi to jakos strasznie nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo, wymienilem tarcze sprzegla, docisk, lozysko oporowe i lozysko kola zamachowego. Po wymianie znacznie lepiej ale po sekwencyjncyh ruszeniach drgania byly dalej (jaby sie od uzywania przegzewalo). Pojechalem do serwisu na podregulowanie sprzegla i jak reka odjal nic nie drga, moze kultura pracy nie jest taka jak w reszcie samochodowego swiata ale jest calkowicie akceptowanie.

Innymi slowy to nie jest normalne to sie naprawia i reguluje.

Moj samochod to legacy '00 2.5 litra skrzynia reczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołow ale:

1. przy ostrym uzywaniu czyc, ze sprzedlo sie pali nadal, w innych samochodach nigdy nie poczulem zapachu sprzegla

2. super idealnie nie jest nadal przy sekwencyjnym uzywaniu zaczyna chodzic troche gorzej, natomiast drgan, ktore byly wczesniej nie ma juz prawie wogule.

 

Innymi slowy jest do zaakceptowania, ale jest to zdecydowanie najgorsze sprzeglo z ktorym mialem do czynienia do tej pory.

 

Co do ASO w mikolowie mam z nimi dobre doswiadczenia, chociaz przy wymianie gum mocujacych przekladnie kierownicza, rozregulowali mi zbierznosc (mialem kierownice na prawo przy jezdzie na wprost i przy poprawce powiedzieli, ze to zbierznosc). Po poprawce mam lekko na lewo i pewnie zbierznosc tez nie jest tip-top w zwiazku z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie gum mocujacych przekladnie kierownicza, rozregulowali mi zbierznosc

 

w sumie to nawet nie wiem jak to chciales zrobic aby pozniej zbierznosci nie robic :?: wytarczy ze sie skreci lapy minimalnie nie w tym miejscu wi juz masz przestawiona kierownice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przy ostrym uzywaniu czyc, ze sprzedlo sie pali nadal, w innych samochodach nigdy nie poczulem zapachu sprzegla

 

Bo w kazdym innym aucie uslizna sie kola zanim sliznie sie sprzeglo, w subaru kolek nie uslizniesz wiec cos sie usliznac musi i jest to niestety sprzeglo ... Stad zapaszek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy :!:

Szarpanie autem przy ruszaniu nie jest normalnym zjawiskiem :idea: Skoro dyskutujemy o sprzęgle, to objawy opisywane przez Was mogą powstać faktycznie na skutek uszkodzenia sprzęgła. Oczywiście sprzęgło, to nie tylko tarcza cierna. Do kompletnego układu sprzęgłowego należy zaliczyć poczynając od silnika:

1) koło zamachowe,

2) tarcza sprzęgłowa,

3) obudowa sprzęgła z dociskiem,

4) łożysko,

5) wysprzęglik.

Wystarczy, że uszkodzeniu ulegnie jeden z powyższych elementów i zaczniemy wyczuwać dyskomfort podczas ruszania :???:

Dodam na koniec, że szarpania mogą pojawić się również przy wymianie kompletnego sprzęgła na nowe - wystarczy tylko źle wycentrować tarczę :!:

Również wina może tkwić w sprężynach równoważących (4 sztuki znajdujące się na tarczy sprzęgłowej). Wystarczy że jedna z nich odbiega od pozostałych siłą sprężystości i drgania gotowe :!: Ponadto uszkodzenie łożyska dociskowego objawia się późniejszym szarpaniem.

Podsumowują całość, to szarpnieć podczas ruszania nie tylko należy upatrywać w samym sprzęgle. Zanim cały moment obrotowy zostanie przekazany na cztery koła jest jeszcze kilka podzespołów do weryfikacji. Nie rozpisuję się jednak w tej kwestii, bo to temat - rzeka :roll:

 

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...