Jump to content

Opony parami a AWD


ZdanoG6
 Share

Recommended Posts

Na co dzień jeżdżę na 4 tych samych felgach i oponach identycznych wymiarów. Mam zamiar na tor kupić 2 felgi na przód o 1" mniejsze lecz opona będzie o większym profilu. Reasumując obwód mojej 18" z oponą 225/40/18 to 63.7cm a 17" z oponą 225/45/17 to 63.4cm . Czy przez te delikatne milimetrowe różnice w obwodach napęd dostanie po dupie? 

Edited by ZdanoG6
Link to comment
Share on other sites

kupując opony nawet z wytłoczonym rozmiarem takim samym, ale różnych producentów- może zdarzyć się kilku % rozjazd w obwodzie. Najlepiej 4 takie same. Sprzedaj używkę, dokup 2 parę i po problemie.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, jaceknie napisał:

Ale dwóch różnych producentów parami w tym samym rozmiarze nic nie przeszkadza.

 

7 godzin temu, Oczkoo15 napisał:

Wszystkie cztery opony muszą być tego samego producenta 

najlepiej powinny być jeszcze jednakowe.

ALE : jeśli na ciasnym torze będzie latał bokami -to nie ma to wielkiego znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

To ja podbije do tematu.

 

Mam micheliny crossclimate plus kupione w zeszłym roku, przelatane jakieś 40 tys bieżnik wygląda przyzwoicie i przytrafiło się nieszczęście na jednej pojawił się brzydki nieduży garb na rancie, wiem że jeżdżenie z nim to loteria bo opona albo strzeli albo nie. 

 

No i mam teraz zagwozdke czy kupować 4 nówki zimówki czy może dokupić dwa nowe Micheliny a sprawna używkę wrzucić na zapas? 

 

Psychicznie już nastawiłem się na zakup nowych ale tak mnie natchnęło że zarzuce temat to się wypowie ktoś bardziej ogarnięty. ;-) 

Link to comment
Share on other sites

Miałem taki lekki bombelek na jednej oponie. Opona pękła przez 140 km/h na autostradzie A4 w miejscu gdzie nie ma pobocza. Na szczęście opona była na tyle i akurat był malutki parking. Takie coś pęknie w najmniej oczekiwanym momencie, także ja bym nie ryzykował i poszukał jednej używanej w podobnym stanie, lub kupił nowe a te trzy dobre sprzedał.

Link to comment
Share on other sites

Opony już wymienione na nowe a stare udało mi się w barterze wymienić także wyszło nawet całkiem nieźle ;) ale nadal nurtuje mnie pytanie czy jest jakaś dopuszczalna różnica w zużyciu opon przód - tył.

 

Żona dojeżdża prawie codziennie 50 km do pracy autostrada i jakoś nie wyobrażałem sobie żeby jeździła z takim bomblem zwłaszcza że to lewy przód był. 

 

Parę lat już jeżdżę różnymi autami i wymieniałem już kilka kompletów opon ale takie coś jak teraz to przytrafiło mi się pierwszy raz w życiu i pewnie gdyby nie to że co drugie tankowanie sprawdzam ciśnienie to nawet nie zwrócilbym na to uwagi. 

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem Forestera na dwóch różnych parach opon. Przejeździłem tak jeszcze pół roku i nic się nie stało. Oczywiście rozmiar był ten sam a i obwód mierzyłem i nie różnił się zbytnio choć pewnie identyczny nie był. Później kupiłem 4 nówki a tamte udało się sprzedać.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...