Skocz do zawartości

Opony parami a AWD


ZdanoG6

Rekomendowane odpowiedzi

Na co dzień jeżdżę na 4 tych samych felgach i oponach identycznych wymiarów. Mam zamiar na tor kupić 2 felgi na przód o 1" mniejsze lecz opona będzie o większym profilu. Reasumując obwód mojej 18" z oponą 225/40/18 to 63.7cm a 17" z oponą 225/45/17 to 63.4cm . Czy przez te delikatne milimetrowe różnice w obwodach napęd dostanie po dupie? 

Edytowane przez ZdanoG6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jaceknie napisał:

Ale dwóch różnych producentów parami w tym samym rozmiarze nic nie przeszkadza.

 

7 godzin temu, Oczkoo15 napisał:

Wszystkie cztery opony muszą być tego samego producenta 

najlepiej powinny być jeszcze jednakowe.

ALE : jeśli na ciasnym torze będzie latał bokami -to nie ma to wielkiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podbije do tematu.

 

Mam micheliny crossclimate plus kupione w zeszłym roku, przelatane jakieś 40 tys bieżnik wygląda przyzwoicie i przytrafiło się nieszczęście na jednej pojawił się brzydki nieduży garb na rancie, wiem że jeżdżenie z nim to loteria bo opona albo strzeli albo nie. 

 

No i mam teraz zagwozdke czy kupować 4 nówki zimówki czy może dokupić dwa nowe Micheliny a sprawna używkę wrzucić na zapas? 

 

Psychicznie już nastawiłem się na zakup nowych ale tak mnie natchnęło że zarzuce temat to się wypowie ktoś bardziej ogarnięty. ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki lekki bombelek na jednej oponie. Opona pękła przez 140 km/h na autostradzie A4 w miejscu gdzie nie ma pobocza. Na szczęście opona była na tyle i akurat był malutki parking. Takie coś pęknie w najmniej oczekiwanym momencie, także ja bym nie ryzykował i poszukał jednej używanej w podobnym stanie, lub kupił nowe a te trzy dobre sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony już wymienione na nowe a stare udało mi się w barterze wymienić także wyszło nawet całkiem nieźle ;) ale nadal nurtuje mnie pytanie czy jest jakaś dopuszczalna różnica w zużyciu opon przód - tył.

 

Żona dojeżdża prawie codziennie 50 km do pracy autostrada i jakoś nie wyobrażałem sobie żeby jeździła z takim bomblem zwłaszcza że to lewy przód był. 

 

Parę lat już jeżdżę różnymi autami i wymieniałem już kilka kompletów opon ale takie coś jak teraz to przytrafiło mi się pierwszy raz w życiu i pewnie gdyby nie to że co drugie tankowanie sprawdzam ciśnienie to nawet nie zwrócilbym na to uwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Forestera na dwóch różnych parach opon. Przejeździłem tak jeszcze pół roku i nic się nie stało. Oczywiście rozmiar był ten sam a i obwód mierzyłem i nie różnił się zbytnio choć pewnie identyczny nie był. Później kupiłem 4 nówki a tamte udało się sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...