Skocz do zawartości

Subariada wymagania/ograniczenia "techniczne"


KorbaR

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te ATeki to kupuje się w takim samym rozmiarze jak opony letnie? W moim Forku mam standardowe Yokohama Geolandar, z tego co wiem normalny profil.
Pozdrawiam

Wysłano przez Tapatalka


+ 1 rozmiar dla spokoju (65), przynajmniej w SG.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, inanitas napisał:

Czy te ATeki to kupuje się w takim samym rozmiarze jak opony letnie? W moim Forku mam standardowe Yokohama Geolandar, z tego co wiem normalny profil.
Pozdrawiam

Wysłano przez Tapatalka
 

 

Kupujesz największe, jakie da się zmieścić, żeby było jak najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kupujesz największe, jakie da się zmieścić, żeby było jak najwyżej.
Dzięki Miłosz

Najważniejsze pytanie jak sprawdzić przed zakupem który rozmiar się zmieści i nie będą ocierały na hopkach przy zaladowanym aucie.

Pozdrawiam
Rafał

Wysłano przez Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miłosz 

Najważniejsze pytanie jak sprawdzić przed zakupem który rozmiar się zmieści i nie będą ocierały na hopkach przy zaladowanym aucie.

 

Pozdrawiam

Rafał

 

Wysłano przez Tapatalka

 

 

Jaki masz model? Na forum na bank ci doradza. Są 2 potencjalne problemy. Przód przy skręcaniu i ocieranie o amortyzatory. Jak pójdziesz w 1 rozmiar większy od fabryki to będzie ok. Może znajdziesz forumowicza w okolicy z takim kołem - zapraszam do Krakowa

default_smile.png 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

W tej generacj używam 225/65/17.  Raz miałem 235/65/17, ale były trochę za duże. Dodatkowy problem to to, że zapas wchodził pod podłogę tylko ze spuszczonym powietrzem ( przy 225/65 wystarczy trochę podnieść płytę zakrywającą koło zapasowe). Do 2.0i można też używać kół 16” ( wtedy większy wybór opon np. 215/70/16 ). Ale wówczas potrzebne są dodatkowe felgi 16”.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

W rozmiarze 225/65/17 faktycznie wybór jest ograniczony, felg jednak zmieniać nie chcę. Widziałem w Internecie: Goodrich, Yoko Geolandar M/T (cena mnie prawie zabiła), General Grabber, natomiast wymienionych powyżej Cooper Discoverer AT3  w tym rozmiarze to na internecie nie znalazłem niestety.

Jaką markę i model szanowna Dyrekcja używa?

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2019 o 15:24, Miłosz Rzeźnik napisał:

Kupujesz największe, jakie da się zmieścić

 

To nie zawsze jest dobra taktyka, w każdym razie, na mołdawskie błoto się nie sprawdza. 

Moje doświadczenie uczy, że w Mołdawii czym więcej miejsca w nadkolach na błoto tym lepiej.

 

;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
17 godzin temu, inanitas napisał:

markę i model szanowna Dyrekcjaywa?

Od połowy ubiegłego roku Pirrlli Scorpion ( nowy model ). Jak do tej pory bezawaryjnie. Sprawdzone na trasie Zlotu Plejad, Subariadzie w Albanii i Czarnogórze ( tu na XV) oraz ostatnio Subariada Maroko. Na kamieniach, piasku itp bez problemów. Na śniegu słabiej. Na błocie jeszcze nie mam z nimi dużego doświadczenia ( sądząc po bieżniku BF może mieć na błocie przewagę, ale to do sprawdzenia )

7CD26DB5-1F4E-44AB-A3C6-C8F01592DF7E.jpeg

A1DC6FE9-3BFE-4B5F-8A50-35E5E64693BE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 10:56, Urabus napisał:

 

A ja myślałem, że mam za duże koła :biglol:

 

U mnie problem obcierania kola w zakręcie pod obciążeniem  ,,sam" się rozwiązał i mam w nakolu już dużo miejsca :) . Teraz to nawet 2 rozmiary większe koło by się zmieściło.

 

 

 

DSC00925.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Miałbym jeszcze pytanie o płytę pod silnik, w sprzedaży widzę, że są dwie - stalowa i aluminiowa - mówię tutaj o Foresterze 2015. Czy ktoś z użytkowników lub Dyrekcja może powiedzieć coś więcej o tych osłonach? Alu jest pewnie delikatniejsza od stali ale za to nie koroduje. Zastanawiam się czy ta stalowa jest emaliowana, czy może to ocynk bo nie podejrzewam nierdzewki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Miałbym jeszcze pytanie o płytę pod silnik, w sprzedaży widzę, że są dwie - stalowa i aluminiowa - mówię tutaj o Foresterze 2015. Czy ktoś z użytkowników lub Dyrekcja może powiedzieć coś więcej o tych osłonach? Alu jest pewnie delikatniejsza od stali ale za to nie koroduje. Zastanawiam się czy ta stalowa jest emaliowana, czy może to ocynk bo nie podejrzewam nierdzewki.
Pozdrawiam
Aluminiowa lepsza bo w razie czego kamieniem wyprostujesz poza tym jak wspomniałeś nie koroduje Stalowa to zwykła czarna stal

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Forek II, 2006r. , 2.5 turbo. Może mieć osłonę pod silnikiem stalowa/aluminiowa, czy muszę zaufać standardowej plastikowej? Pytam, bo wiem że której tam Subaru nie może bo słabe chłodzenie :/ce2e6cff356ad7ed2a04a5ea7925d184.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek II, 2006r. , 2.5 turbo. Może mieć osłonę pod silnikiem stalowa/aluminiowa, czy muszę zaufać standardowej plastikowej? Pytam, bo wiem że której tam Subaru nie może bo słabe chłodzenie :/ce2e6cff356ad7ed2a04a5ea7925d184.jpg&key=f48b57e07aae419518f6673cd3ac38a60f198e615de1cf40f520ecee9ba96f98

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka


Można bez obaw.

Do forka IV turbo nie zaleca się.

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...