Skocz do zawartości

Outback brak świateł cofania.


Maciej Chudzikowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem podobnego wątku ale na próżno. Otóż nie działają mi światła cofania. Prosiłem w ASO 2x o sprawdzenie co i jak, sprawdzili czujnik przy skrzyni biegów, bezpiecznik oraz żarówki- te elementu wg nich sprawnę, mam się umówić na dłuższy postój w serwisie i szukanie przyczyny... Ktoś miał podobny problem, jest jakieś miejsce gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukałem podobnego wątku ale na próżno. Otóż nie działają mi światła cofania. Prosiłem w ASO 2x o sprawdzenie co i jak, sprawdzili czujnik przy skrzyni biegów, bezpiecznik oraz żarówki- te elementu wg nich sprawnę, mam się umówić na dłuższy postój w serwisie i szukanie przyczyny... Ktoś miał podobny problem, jest jakieś miejsce gdzie szukać przyczyny ?
Sprawdź wiązkę przewodów biegnąca do tylnej klapy. Przewody często się przecierają na górze tylnej klapy od częstego otwierania

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam podobny problem w Outbacku 2.0D z 2015 z automatyczną skrzynią biegów, dodatkowo nie działa kamera cofania.

Proszę o podpowiedz, gdzie szukać bezpiecznika , w sensie jak jest opisany

oraz czy za te światła odpowiada czujnik położenia biegu wstecznego w skrzyni, czy coś innego?

 

Dodatkowo świeci się kontrolka, automatycznej regulacji reflektorów

ktoś? coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

mnie niestety wykryto ze swiatla nie dzialaja na przeglądzie zbliza sie ponowny i musze chyba wymienic zarówki, czy może ktoś ma doświadczenia jak sie do nich dostać ? Są dwie czy tylko z jednej strony ?

 

Domyslam się uśmiechów na twarzach ale patrzyłem w bagażniku i nie widze jak się do nich dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, też mam brak wstecznego oraz nie włącza się kamera cofania, niby ewidentnie czujnik, ale wpinam nowy, naciskam i nic się nie dzieje... Jakiś pomysł co to może być jeszcze? Czujnik w skrzyni (stary) nie reaguje na wsteczny, natomiast nowy jak sądzę prawidłowo zwiera po wciśnięciu, a jednak brak reakcji. Już nie mam pomysłu... Coś w skrzyni się uszkodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja Subaru Autback disel 2,0 2011r  brak świateł cofania i kamera nie daje obrazu. Wyciek przy czujniku w skrzyni biegów, ale oryginalny czujnik ma wtyczkę, a właściwie jest to gniazdko  brązowe, a w samochodzie ta wtyczka co odpowiada za światła cofania i wnie wchodzi  jest szara ( jak robię w niej zwarcie drucikiem światła i kamera działa) i ma ta wtyczka lustrzane odbicie nie wejdzie bo nacięcie we wtyczce od czujnika jest po przeciwnej stronie szersze i najwęższe po przeciwnych stronach a to trzecie po drugiej stronie niż jest wypust w oryginalnym gniazdku od czujnika . Obok jest drugie złącze nie wiem od czego, od jakiego czujnika  z brązową wtyczką która ma pasującą wtyczkę , ale nie odpowiada za światła cofania i kamerę..chyba muszę przerobić końcówkę czujnika  i wpiąć stare gniazdko do nowego czujnika?.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...