Jump to content
Miłosz Rzeźnik

V Subariada LIGHT - Gruzja - 5-16 sierpnia 2019

Recommended Posts

Najnowszy numer National Geographic Traveler poświęcony jest Gruzji. Podczas poprzednich dwóch wypraw zwiedziliśmy praktycznie wszystkie opisane w nim miejsca. Jeśli nie chcecie sobie psuć niespodzianki to polecam. ;)

P.S. jest też krótkie wspomnienie z wyprawy do Maroko. :)

Posted (edited)
5 godzin temu, przemekka napisał:

Najnowszy numer National Geographic Traveler

Właśnie kupiłem:)

IMG_20190308_183257.thumb.jpg.5fd440a7133987351805a98c82560801.jpg

Czytając o Kachetii nie mogłem się powstrzymać- otworzyłem gruzińskie wino:)

@Subary ładnie Twój Forek prezentuje się na pustyni.

Edited by Daniel Janus

Uwzględniając przykre doświadczenia @PrzemQ z ( przerwanego ) wyjazdu na Subariadę na Kolski trzeba chyba zdecydowanie odrzucić wariant podróży przez Rosję.  Ja ciągle jeszcze rozważam prom z Czernomorska. Ogólnie wychodzi zupełnie akceptowalnie, ale problem w tym, że harmonogram kursów na sierpień będzie znany dopiero w  lipcu ...

7 godzin temu, Dyrekcja napisał:

Uwzględniając przykre doświadczenia @PrzemQ z ( przerwanego ) wyjazdu na Subariadę na Kolski trzeba chyba zdecydowanie odrzucić wariant podróży przez Rosję.  Ja ciągle jeszcze rozważam prom z Czernomorska. Ogólnie wychodzi zupełnie akceptowalnie, ale problem w tym, że harmonogram kursów na sierpień będzie znany dopiero w  lipcu ...

Spotkanie jest w Batumi, więc dojazd przez Rosję byłby przestrzennie nielogiczny.

9 godzin temu, Dyrekcja napisał:

Bez przesady, nie należy kategorycznie odrzucać żadnych wariantów podróży przez Rosję. Problem dotyczy osób „z przeszłością”, którzy kiedyś jeździli samochodami do Rosji lub Białorusi, tak jak ja. Urzędnik czegoś tam w systemie nie zaznaczył i kicha. Ponadto ryzyko obejmuje użytkowników samochodów w leasingu, bo nigdy nie wiadomo, czy jakieś  auto tej firmy leasingowej aktualnie w Rosji się nie znajduje. Jeśli ktoś ma auto na siebie, nigdy wcześniej do Rosji i Białorusi autem nie jeździł, ryzyka nie ma.

Też polecam. Zwłaszcza w formie audiobooka. Świetnie się słucha podczas dojazdu. ;)

• Like 1

W dniu 24.03.2019 o 10:01, przemekka napisał:

Też polecam. Zwłaszcza w formie audiobooka. Świetnie się słucha podczas dojazdu. ;)

Potwierdzam-wypróbowałem,ale książkę i tak kupiłem ze względu na zdjęcia:)

1 minutę temu, piotr_b napisał:

Potwierdzam-wypróbowałem,ale książkę i tak kupiłem ze względu na zdjęcia:)

Ja mam na Kindlu i zdjęcia są słabej jakości, nie wiem jak w papierowej wersji. Całkowicie zmienił się mój pogląd o Mellerze;) Jako audiobook na podróż byłby świetny, ale cóż za późno...

Czytaliście Pakosińską  "Samaradiso" ? Czeka w kolejce do przeczytania przed podróżą...

W dniu 29.03.2019 o 11:54, Subary napisał:

"Samaradiso"

Kupione- audio. Start po przejechaniu granicy tureckiej (5godz.22min).

Miłosz, kupowałem dzisiaj polisę OC i poprosiłem o zielona kartę zaznaczając, że wybieram się do Gruzji. Ku mojemu zdziwieniu jak i agenta na zielonej karcie nie ma Gruzji. Jak to jest, na granicy się wykupuje ubezpieczenie?

Posted (edited)
34 minuty temu, Daniel Janus napisał:

Miłosz, kupowałem dzisiaj polisę OC i poprosiłem o zielona kartę zaznaczając, że wybieram się do Gruzji. Ku mojemu zdziwieniu jak i agenta na zielonej karcie nie ma Gruzji. Jak to jest, na granicy się wykupuje ubezpieczenie?

Bo Gruzja nie jest w systemie Zielonej Karty. Nie, nie kupujesz nic. W Gruzji nie ma systemu ubezpieczeń OC. Jeśli Ciebie uderzą to Ci zapłacą. A jak ich nie stać to rodziną honorowo zapłaci. A jak nie jest honorową to idzie się na noże, porywa żony, krowy, itp. Jak Ty uderzysz to Ty płacisz. Jak nie chcesz to tobie porywają żonę, krowę, itp.

Edited by Miłosz Rzeźnik
  • Like 1
  • Haha 1

2 minuty temu, Miłosz Rzeźnik napisał:

Bo Gruzja nie jest w systemie Zielonej Karty. Nie, nie kupujesz nic. W Gruzji nie ma systemu ubezpieczeń OC. Jeśli Ciebie uderzą to Ci zapłacą. A jak ich nie stać to rodziną honorowo zapłaci. A jak nie jest honorową to idzie się na noże, porywa żony, krowy, itp. Jak Ty uderzysz to Ty płacisz. Jak nie chcesz to tobie porywają żonę, krowę, itp.

Tak myślałem. Wolny kraj:)

1 godzinę temu, Daniel Janus napisał:

Jak Ty uderzysz to Ty płacisz. Jak nie chcesz to tobie porywają żonę,

Nie wiem czy dobrze ,,główkuję" - Czyli zamiast brać rozwód, można jechać do Gruzji kogoś lekko ,,puknać" i w zamian porwą Ci żonę - jest to jakieś rozwiązanie..... już ich lubię :) 

Godzinę temu, rutek111 napisał:

Nie wiem czy dobrze ,,główkuję" - Czyli zamiast brać rozwód, można jechać do Gruzji kogoś lekko ,,puknać" i w zamian porwą Ci żonę - jest to jakieś rozwiązanie..... już ich lubię :) 

Uważaj, kogo pukasz!

Jeśli macie ubezpieczenie w Warcie to może uda się doubezpieczyć auto na wyjazd. W 2014 roku była taka możliwość. 

Uważaj, kogo pukasz!
Ja tylko tak hipotetycznie....no przecież ja się zabetonowałem urządzeniem mieszkającym cementując aż do grobowej deski ...etc

Ps (Hania czasami czyta forum) q

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

• Like 1
  • Haha 1

W dniu 10.04.2019 o 16:34, Miłosz Rzeźnik napisał:

W Gruzji nie ma systemu ubezpieczeń OC.

Miłosz, nie jesteś "up to date".  Od 1 marca w Gruzji ubezpieczenie OC jest obowiązkowe.  Będziecie musieli wykupić je na granicy.  Szczegóły tutaj:  https://www.tpl.ge/en

9 godzin temu, PrzemQ napisał:

Miłosz, nie jesteś "up to date".  Od 1 marca w Gruzji ubezpieczenie OC jest obowiązkowe.  Będziecie musieli wykupić je na granicy.  Szczegóły tutaj:  https://www.tpl.ge/en

Na razie to teoria, w Lipcu sprawdzę, jak to będzie działać w praktyce. Podobno wprowadzili im też przeglądy techniczne samochodów ale znajomi z Gruzji donoszą O pogłebiajacej się na razie anarchii w tych tematach :yahoo:

Koszt ubezpieczenia na 2 tygodnie to tylko 30 lari.  Lepiej wykupić i mieć spokój.  Można zrobić to on-line i wtedy nie traci się czasu na miejscu.