Jump to content

Duży hamulec, problem z tyłem.

Nurek
 Share

Recommended Posts

Hej,

pierwszy raz piszę w tym dziale, gdyż od niedawna (dokładnie od maja) jestem posiadaczem imprezy gt kupionej tutaj- na forum.

Problem jest następujący, z przodu zamontowany jest duży zacisk i tarcza z porsche (brembo), tył natomiast to zacisk z wrx gd, duża dysproporcja między przodem a tyłem powoduje to, że tył zwyczajnie nie hamuje, ABS głupieje.

Pomysły mam dwa:

1. Założyć z przodu mniejszy hebel

2. Wywalić ABS, założyć większą pompę i korektor siły hamowania

Co sądzicie? 

Może ktoś ma inne rozwiązanie?

Da radę, możesz włożyć złote brembo z tarcza 315mm, tylko musisz do tego zastosować albo specjalne tarcze od DBA albo szczęki bo bęben w sti jest większy niż wrx. 

Da radę, możesz włożyć złote brembo z tarcza 315mm, tylko musisz do tego zastosować albo specjalne tarcze od DBA albo szczęki bo bęben w sti jest większy niż wrx. 
Tylko tarcze DBA, grubsze szczęki się do niczego nie nadają, ręczny na nich nie działa

• 1 month later...

A ja bym zwyczajnie założył ręczny korektor siły hamowania, a ABS bym od razu usunął, bo jego archaiczny sposób działania jest niebezpieczny :)

Mam niemal identyczny zestaw hamulca jak jest u Ciebie i z ręcznym korektorem nie mam kłopotu z tyłem, oczywiście ABS nie istnieje u mnie ;)

• Like 1

Dzięki Oktan, problem się sam rozwiązał, ABS przestał działać i rzeczywiście jest ok. Zresztą chyba Ty wkładałeś ten zestaw do mojego samochodu
Kiedyś tam się do Ciebie kopnę chyba, bo mam jeszcze co najmniej dwie zagwozdki.

Fajnie że działa ;) Zapraszam serdecznie :)

2 godziny temu, Nurek napisał:

Dzięki Oktan, problem się sam rozwiązał, ABS przestał działać emoji6.pngi rzeczywiście jest ok.

Godzinę temu, Oktan napisał:

Fajnie że działa ;)

Dobre :biglol:

• Like 1
  • Haha 1

Godzinę temu, rydzada napisał:

Dobre :biglol:

Najlepsze :D