Skocz do zawartości

Outback MY10 "stuknięcie" podczas manewrowania przy pełnym skręcie koła


Szmiglo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś podczas cofania na pełnym skręcie kół w lewo usłyszałem dwa pyknięcia. Na zasadzie "pyk, pyk" i koniec. Zaniepokoiło mnie to. Manewr powtórzyłem. Raz się dźwięk pojawił raz nie. Ale raczej wyczuwaj, że tutaj będzie jakaś prawidłowość. 

 

Na kierownicy wyczuwam luźny drążek kierowniczy. Czy to może być objaw? czy przygotowywać się mentalnie na lepszą imprezę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ESP napisał:

Mechanizm różnicowy?

 

a jak to się diagnozuje? są inne objawy? przy ostatnim przeglądzie miał olej wymieniany, więc może magicy z Aso by wyhaczyli jak by było coś z nim nie tak. 

 

 

 

Stukot dochodził zza koła stąd moje podejrzenie, że to może coś od zawieszenia. W trakcie jazdy tego nie ma. Jak auto cofa na tych skręconych kołach to stuknięcie też jest tylko na początku. 

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy masz odpowiednie ciśnienie w oponach. Jeśli opony OK, i skrzynia manualna to:

 

1) na zimnym pojeździj po parkingu na maksymalnie skręconych kołach - obserwuj czy są objawy (jakby przeskakiwanie, raczej częściej  niż raz)

2) powtórz po przejechaniu 10-15 km to samo.

 

Jeśli w pkt. 1 objawów nie ma, a w 2 są, to może to być kończąca się wiskoza, tj.  mechanizm różnicowy. 

 

Może być też uszkodzony przegub lub innego typu luz.

Edytowane przez RadziejS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może maglownica, u mnie też stuka delikatnie przy pełnym manewrowaniu na parkingu, sprawdź czy nie ma wycieków - ja mam spocone przeguby, bez większego wycieku, ale już pół roku jeżdżę, tylko raz płynu dolałem do zbiorniczka z 50 ML do "cold max". I jeżdżę dalej, bo nie ma problemu - prócz tego delikatnego stuku wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2018 o 11:24, RadziejS napisał:

Najpierw sprawdź czy masz odpowiednie ciśnienie w oponach. Jeśli opony OK, i skrzynia manualna to:

 

1) na zimnym pojeździj po parkingu na maksymalnie skręconych kołach - obserwuj czy są objawy (jakby przeskakiwanie, raczej częściej  niż raz)

2) powtórz po przejechaniu 10-15 km to samo.

 

Jeśli w pkt. 1 objawów nie ma, a w 2 są, to może to być kończąca się wiskoza, tj.  mechanizm różnicowy. 

 

Może być też uszkodzony przegub lub innego typu luz.

 

A jeśli przeskakiwanie jest na zimnym i na ciepłym to co wtedy ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, EDDIE napisał:

A jeśli przeskakiwanie jest na zimnym i na ciepłym to co wtedy ?:)

 

To, jeżeli przyczyną jest wiskoza, jest już na takim etapie, że nie czeka na rozgrzanie, aby wydać z siebie niepokojące dźwięki :).

 

Albo np. masz śrubę w oponie i  stuka niezależnie od temperatury :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli można podepnie się do tematu. O objawch kończącej sie wiskozy już wiem stukanie pukanie przy skręcie kół,  czy poza tym przekłada się to jakoś na zachowanie, prowadzenie się Subaru? Może ktoś to wyjaśnić?  Dziękuję

Edytowane przez Łukasz Liwoch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No przekłada, jak zapnie na stałe (po rozgrzaniu) to zakręty na przyczepnej nawierzchni będą problem ( co prędzej puści przyczepność czy napędy ) szkoda jeździć jak już stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy w przypadku CVT, gdzie nie ma centralnego mechanizmu roznicowego (jeśli się mylę poprawcie), to jeśli słychać a zwłaszcza czuć w aucie przeskakiwanie kół tylnych podczas skrecania, to jest objaw uszkodzonego tylnego mostu czy sprzegłą rozdzielającego napęd w skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...