Jump to content

Silniczek krokowy.

thorxahest
 Share

Recommended Posts

Przepraszam za prymitywne pytanie, czy ktoś mógłby podpowiedzieć, gdzie w H6 znajduje się silnik krokowy?

Chciałem przeczyścić profilaktycznie, niestety nie mogę znaleźć.

Z góry dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam.

Po dalszej inwigilacji może to być to... wedle zdjęć silniczków...

1.JPG

Edited by thorxahest

Godzinę temu, Yanas napisał:

Jeśli chcesz go czyścić to zamów od razu uszczelkę pod silniczek, bo raz wyjęta puchnie i jest nie do założenia ponownie.

Od powietrza puchnie? :D

Nie myj jej razem z krokowcem, to nie będzie puchła.

Ja przeczyściłem przepustnicę po zakupie auta, tzn. użytkowałem już pół roku, ale stwierdziłem, że profilaktycznie przeczyszczę - okazała się całkiem czysta od strony silnika, wiec lekko pędzelkiem z naftą przejechałem nagar w okolicach styku zamkniętej przepustnicy z obudową. Raczej szybko się nie brudzi, myślę ze raz na 2 lata to spokojnie jak nie rzadziej :)

Ktoś zasilikonował wcześniej uszczelkę, ale zauważyłem to dopiero w momenice zdjęcia przepustnicy niestety i było już za późno... wiec trochę się obawiałem, że zrobił to celowo dla zamaskowania defektu i jakiegoś lewego powietrza - jednakże oczyściłem silikon w miarę dokładnie, wymyłem przepustnicę, nie kładłem silikonu ponownie, (celem sprawdzenia czy da radę bez tego zabiegu), przykręciłem przepustnicę i chodzi ok - nie wiem czy zabieg czyszczenia przepustnicy coś pomógł, ale mam wrażenie że nieco lepiej reaguje na pedał gazu (przepustnica nie przylepia się do obudowy :mrgreen:) choć raczej to efekt placebo.

Z tym silniczkiem mam dylemat, w sumie obroty nie falują, to może nie będę ruszał skoro przepustnica wyglądała dobrze,  bo jak później z uszczelką będzie kłopot i jakieś lewe powietrze się dostanie to będzie utrapienie. Ale znając życie pewnie się skuszę w najbliższym czasie :)