Skocz do zawartości

SLS chyba pada - prośba o ocene wizualną.


Zbyszek_

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mi padł tylny SLS, tył jakby mi siadł. Czy można to stwierdzić na podstawie tych fotek?

 

Tak wygląda przód:                                                                                                        a tak tył:

IMG_20181010_163231.thumb.jpg.550e6d42bdd3b91f3485d2940065e404.jpgIMG_20181010_163219.thumb.jpg.7fdd50ba496be79ea34a74d72c8e168c.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rok temu po dużym załadowaniu tez podobnie siadł. Byłem pewien że będzie wymiana. Wyruszyłem jednak w trasę i po kilku km drogi tył się cudownie podniósł i do dzisiaj jeżdżę na tych samych  sls-ach bez żadnych problemów. Pare razy trochę się obniżały ale stosunkowo szybko wracały do normy. Czasami warto poczekać z ostateczną oceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem Sls-y na KYB mimo że były jeszcze sprawne. Jak chcesz to mogę bardzo tanio odstąpić Ci SLSy. Jakby co to pisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, raveout napisał:

Wyruszyłem jednak w trasę i po kilku km drogi tył się cudownie podniósł i do dzisiaj jeżdżę na tych samych  sls-ach bez żadnych problemów.

 

Całkiem sprawny SLS to taki który na postoju trzyma 44 cm (od osi do rantu) na postoju przy pustym aucie i po obciążeniu podnosi się po kilkuset metrach. I tu ciekawostka,  im bardziej nierówna droga robi to szybciej, może to zrobić już po kilkunastu metrach. Jeśli "dupa" siedzi na postoju i podnosi się dopiero po kilku kilometrach to najwyższy czas na wymianę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zbyszek_ napisał:

Mi tył auta się nie podnosi już wcale. Nawet po paru km. To wymieniam.

Oprócz amortyzatorów powinieneś wymienić również sprężyny. Sama wymiana SLSów niewiele pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...