Skocz do zawartości

Forester MY2019


świeżak

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Karenz napisał:

cały problem jest w rozwoju technologicznym którego jak widać subaru nie chce prowadzić, szczególnie że przez boxera są właściwie w tej walce samotni. 

akurat z tym się zgodzic nie można. Subaru rozwija się całkiem całkiem - patrz silniki z DI,hybryda ( na bazie której  mozna zrobic na prawde mocne auto ), najlepsze na rynku cvt, ES, nowa platforma , nowy model auta ASCENT itp itd.

Natomiast kierunek rozwoju jest inny niż można by się spodziewać po marce z korzeniami WRC...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blejzu napisał:

Millenialisi maja raczej inna definicje. To, ze ktos nie jedzie pelnym ogniem nie znaczy ze ma 50 lat. Reklamy w US nawet impreze pokazuja jako auto bezpieczne a nie szybkie.

 

Moje obserwacje empiryczne wskazują, że u nas subaru kupują głównie ludzie 50+ i kobiety, bo głównie takie osoby widzę za kierownicą jakiegoś nowszego subaru... Dla młodszych ludzi, których zbytnio nie obchodzi motoryzacja, są to w naszych realiach za drogie auta, a z kolei dla tych, którzy się interesują, jest dużo lepszych alternatyw. Także czas pogodzić się z prawdą, jeździmy emeryto-wozami i tyle :biglol:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"U nas" to kluczowe zdanie w twojej wypowiedzi :) Auta sa zestrojone pod inne rynki (e.g. US) a tam, z tego co pamietam, sa to samochody popularne wsrod millenialsow/rodzn z mlodymi dziecmi bo sa tanie, bezpieczne i niezawodne. Znam tez kilka osob ktore kupily nowe Forki i OBK i zadna z nich nie jest ani kobieta ani emerytem wiec obserwacje empiryczne sa malo skuteczne statystycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blejzu napisał:

Ilu ich bylo? Ile bylo sprzedanych modeli np. OBK H6? Niestety, po prostu  zmieniaja sie czasy a “Szybcy i wsciekli” to bajka :)

W Porsche najlepiej sprzedają się:

1. Macan

2. Panamera, 

3. Cayenne 

Według Twojej teorii produkcja 911 jest bez sensu?

Uważasz, że Mercedes sprzedaje najwięcej modeli SL, a BMW model Z4? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,jestem tu nowy,miałem okazje jeździć ostatnio Forkiem z 2019 r 2,0i na jeżdzie próbnej,gdyż jestem zainteresowany kupnem tego auta z salonu.

Czy wy też macie wrażenie że ten silnik się meczy z tą mocą?

Czy w ogóle jest jeszcze szansa kupić nowego z 2018 roku Forestera XT z 241 konnym motorem?  bo czuję ten 150 konny z zapakowanym bagażnikiem i rodziną  ,to strach w oczach przy każdym wyprzedzaniu Tir-a.

 

pozdrawiam.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hasior1981 napisał:

Witam wszystkich,jestem tu nowy,miałem okazje jeździć ostatnio Forkiem z 2019 r 2,0i na jeżdzie próbnej,gdyż jestem zainteresowany kupnem tego auta z salonu.

Czy wy też macie wrażenie że ten silnik się meczy z tą mocą?

Czy w ogóle jest jeszcze szansa kupić nowego z 2018 roku Forestera XT z 241 konnym motorem?  bo czuję ten 150 konny z zapakowanym bagażnikiem i rodziną  ,to strach w oczach przy każdym wyprzedzaniu Tir-a.

 

pozdrawiam.

 

Na ten moment nie warto kupować Forestera 2.0 bo pod koniec roku wchodzi nowy model i na pewno będą spore obniżki cen starej wersji.

Forester XT 2018 to już tylko używany, może gdzieś za granicą coś znajdziesz ale wątpię.

Ja jeżdżę Forkiem 2.0 i nie mam żadnych problemów z wyprzedzaniem ale mam niedużą rodzinę (2+1) i nie wożę wagonu towaru. ;)

Do ścigania się nie nadaje ale do normalnego użytkowania jak najbardziej.

Pozdrawiam

Edytowane przez Michał W.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj biorę sporo bagażu,czasem wożę silniki do łodzi sporo sprzętu biwakowego,rodzinę i ciągnę łódź za autem , 250 konne Volvo cx60 daje rade ale czas na zmiany.Subaru podobały mi się od zawsze,poza tym bardzo pasują mi ich właściwości lekko terenowe,no i na szosie  241 konny dobrze się zbierał,a gdy już zdecydowałem się to okroili silniki z mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hasior1981 napisał:

Ja zazwyczaj biorę sporo bagażu,czasem wożę silniki do łodzi sporo sprzętu biwakowego,rodzinę i ciągnę łódź za autem , 250 konne Volvo cx60 daje rade ale czas na zmiany.Subaru podobały mi się od zawsze,poza tym bardzo pasują mi ich właściwości lekko terenowe,no i na szosie  241 konny dobrze się zbierał,a gdy już zdecydowałem się to okroili silniki z mocy.

Musisz poszukać innego auta. Subaru na takiego konia pociągowego wypuściło Ascenta i ewentualnie OBK XT (ale oba niestety tylko w USA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hasior1981 napisał:

Ja zazwyczaj biorę sporo bagażu,czasem wożę silniki do łodzi sporo sprzętu biwakowego,rodzinę i ciągnę łódź za autem , 250 konne Volvo cx60 daje rade ale czas na zmiany.Subaru podobały mi się od zawsze,poza tym bardzo pasują mi ich właściwości lekko terenowe,no i na szosie  241 konny dobrze się zbierał,a gdy już zdecydowałem się to okroili silniki z mocy.

To nie masz wyjścia, jeśli Forester to pozostał Ci tyko używany XT. Wolnossący z przyczepą i z łodzią to raczej nie ma sensu, chyba że jazda w kolumnie ciężarówek i kamperów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie to Forester ,jest wysoki i ma super prześwit ,a na dołach przy dojeżdżaniu do wody jest słaba przyczepność,mało które auto daje radę(z tych suwowatych) przekazać moment na 1 koło i wyjechać. XT wydaje się idealne,szybkie na asfalcie sprawne w terenie i wysokie.Z USA nie będę sprowadzał,zbyt mało czasu na życie, by szukać pomocnych serwisów do aut nowych z USA(tym bardziej niedostępnych na Europę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hasior1981 napisał:

Na pewno będzie to Forester ,jest wysoki i ma super prześwit ,a na dołach przy dojeżdżaniu do wody jest słaba przyczepność,mało które auto daje radę(z tych suwowatych) przekazać moment na 1 koło i wyjechać. XT wydaje się idealne,szybkie na asfalcie sprawne w terenie i wysokie.Z USA nie będę sprowadzał,zbyt mało czasu na życie, by szukać pomocnych serwisów do aut nowych z USA(tym bardziej niedostępnych na Europę)

poszukaj na mobile.de. Jest jeszcze parę nówek dostępnych u niemieckich dealerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...