Jump to content
świeżak

Forester MY2019

Recommended Posts

22 minuty temu, Karenz napisał:

cały problem jest w rozwoju technologicznym którego jak widać subaru nie chce prowadzić, szczególnie że przez boxera są właściwie w tej walce samotni. 

akurat z tym się zgodzic nie można. Subaru rozwija się całkiem całkiem - patrz silniki z DI,hybryda ( na bazie której  mozna zrobic na prawde mocne auto ), najlepsze na rynku cvt, ES, nowa platforma , nowy model auta ASCENT itp itd.

Natomiast kierunek rozwoju jest inny niż można by się spodziewać po marce z korzeniami WRC...

• Upvote 1

4 godziny temu, blejzu napisał:

Millenialisi maja raczej inna definicje. To, ze ktos nie jedzie pelnym ogniem nie znaczy ze ma 50 lat. Reklamy w US nawet impreze pokazuja jako auto bezpieczne a nie szybkie.

Moje obserwacje empiryczne wskazują, że u nas subaru kupują głównie ludzie 50+ i kobiety, bo głównie takie osoby widzę za kierownicą jakiegoś nowszego subaru... Dla młodszych ludzi, których zbytnio nie obchodzi motoryzacja, są to w naszych realiach za drogie auta, a z kolei dla tych, którzy się interesują, jest dużo lepszych alternatyw. Także czas pogodzić się z prawdą, jeździmy emeryto-wozami i tyle :biglol:

• Upvote 2

"U nas" to kluczowe zdanie w twojej wypowiedzi :) Auta sa zestrojone pod inne rynki (e.g. US) a tam, z tego co pamietam, sa to samochody popularne wsrod millenialsow/rodzn z mlodymi dziecmi bo sa tanie, bezpieczne i niezawodne. Znam tez kilka osob ktore kupily nowe Forki i OBK i zadna z nich nie jest ani kobieta ani emerytem wiec obserwacje empiryczne sa malo skuteczne statystycznie :)

3 minuty temu, blejzu napisał:

Znam tez kilka osob ktore kupily nowe Forki i OBK i zadna z nich nie jest ani kobieta ani emerytem

Napisałem 50+, a to jeszcze nie emeryci ;)

16 minut temu, GREGG napisał:

Napisałem 50+, a to jeszcze nie emeryci ;)

Spokojnie, wybory juz na jesieni a wiek emerytalny to tylko jedna liczba w dzienniku ustaw :P

• Haha 1

8 godzin temu, blejzu napisał:

Ilu ich bylo? Ile bylo sprzedanych modeli np. OBK H6? Niestety, po prostu  zmieniaja sie czasy a “Szybcy i wsciekli” to bajka :)

W Porsche najlepiej sprzedają się:

1. Macan

2. Panamera, 

3. Cayenne 

Według Twojej teorii produkcja 911 jest bez sensu?

Uważasz, że Mercedes sprzedaje najwięcej modeli SL, a BMW model Z4? 

tylko że marki wymieniane to premium i żeby tym premium pozostać właśnie te auta produkuje , a subaru nigdy do nich nie aspirowało 

Nie mówię o produkcji ale o sprzedaży w PL. Alfy 4C też nie ma w ofercie.  

czy może coś wiadomo o datach premiery w PL i dostępności pierwszych egzemplarzy ?

6 minut temu, chemiczny napisał:

czy może coś wiadomo o datach premiery w PL i dostępności pierwszych egzemplarzy ?

Witam wszystkich,jestem tu nowy,miałem okazje jeździć ostatnio Forkiem z 2019 r 2,0i na jeżdzie próbnej,gdyż jestem zainteresowany kupnem tego auta z salonu.

Czy wy też macie wrażenie że ten silnik się meczy z tą mocą?

Czy w ogóle jest jeszcze szansa kupić nowego z 2018 roku Forestera XT z 241 konnym motorem?  bo czuję ten 150 konny z zapakowanym bagażnikiem i rodziną  ,to strach w oczach przy każdym wyprzedzaniu Tir-a.

pozdrawiam.

• Like 1

Posted (edited)
Godzinę temu, hasior1981 napisał:

Witam wszystkich,jestem tu nowy,miałem okazje jeździć ostatnio Forkiem z 2019 r 2,0i na jeżdzie próbnej,gdyż jestem zainteresowany kupnem tego auta z salonu.

Czy wy też macie wrażenie że ten silnik się meczy z tą mocą?

Czy w ogóle jest jeszcze szansa kupić nowego z 2018 roku Forestera XT z 241 konnym motorem?  bo czuję ten 150 konny z zapakowanym bagażnikiem i rodziną  ,to strach w oczach przy każdym wyprzedzaniu Tir-a.

pozdrawiam.

Na ten moment nie warto kupować Forestera 2.0 bo pod koniec roku wchodzi nowy model i na pewno będą spore obniżki cen starej wersji.

Forester XT 2018 to już tylko używany, może gdzieś za granicą coś znajdziesz ale wątpię.

Ja jeżdżę Forkiem 2.0 i nie mam żadnych problemów z wyprzedzaniem ale mam niedużą rodzinę (2+1) i nie wożę wagonu towaru. ;)

Do ścigania się nie nadaje ale do normalnego użytkowania jak najbardziej.

Pozdrawiam

Edited by Michał W.
  • Like 1

Ja zazwyczaj biorę sporo bagażu,czasem wożę silniki do łodzi sporo sprzętu biwakowego,rodzinę i ciągnę łódź za autem , 250 konne Volvo cx60 daje rade ale czas na zmiany.Subaru podobały mi się od zawsze,poza tym bardzo pasują mi ich właściwości lekko terenowe,no i na szosie  241 konny dobrze się zbierał,a gdy już zdecydowałem się to okroili silniki z mocy.

16 minut temu, hasior1981 napisał:

Ja zazwyczaj biorę sporo bagażu,czasem wożę silniki do łodzi sporo sprzętu biwakowego,rodzinę i ciągnę łódź za autem , 250 konne Volvo cx60 daje rade ale czas na zmiany.Subaru podobały mi się od zawsze,poza tym bardzo pasują mi ich właściwości lekko terenowe,no i na szosie  241 konny dobrze się zbierał,a gdy już zdecydowałem się to okroili silniki z mocy.

Musisz poszukać innego auta. Subaru na takiego konia pociągowego wypuściło Ascenta i ewentualnie OBK XT (ale oba niestety tylko w USA).

16 minut temu, hasior1981 napisał:

To nie masz wyjścia, jeśli Forester to pozostał Ci tyko używany XT. Wolnossący z przyczepą i z łodzią to raczej nie ma sensu, chyba że jazda w kolumnie ciężarówek i kamperów.

Na pewno będzie to Forester ,jest wysoki i ma super prześwit ,a na dołach przy dojeżdżaniu do wody jest słaba przyczepność,mało które auto daje radę(z tych suwowatych) przekazać moment na 1 koło i wyjechać. XT wydaje się idealne,szybkie na asfalcie sprawne w terenie i wysokie.Z USA nie będę sprowadzał,zbyt mało czasu na życie, by szukać pomocnych serwisów do aut nowych z USA(tym bardziej niedostępnych na Europę)

4 godziny temu, hasior1981 napisał:

Na pewno będzie to Forester ,jest wysoki i ma super prześwit ,a na dołach przy dojeżdżaniu do wody jest słaba przyczepność,mało które auto daje radę(z tych suwowatych) przekazać moment na 1 koło i wyjechać. XT wydaje się idealne,szybkie na asfalcie sprawne w terenie i wysokie.Z USA nie będę sprowadzał,zbyt mało czasu na życie, by szukać pomocnych serwisów do aut nowych z USA(tym bardziej niedostępnych na Europę)

poszukaj na mobile.de. Jest jeszcze parę nówek dostępnych u niemieckich dealerów