Skocz do zawartości

Forester MY2019


świeżak

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie mieć ogrzewaną całą szybę i dyskusja w tym temacie jest moim zdaniem niepotrzebna, zawsze lepiej mieć więcej przydatnych funkcji niż mniej. Chciałbym tylko zauważyć, że na rynku jest wiele firm, które takie dodatki oferują a nie mają np. silnika boxer i skutecznego napędu AWD. Lub mają "jedno i drugie" i kosztują dwa razy tyle. Moim zdaniem to, że auta tak wyjątkowe w swojej konstrukcji nie mają wielu fajnych funkcji jest następstwem innych kosztownych zalet bo tam gdzie inni producenci oszczędzili Subaru dało coś dla mnie ważniejszego. Niestety kosztem innych gadżetów ale to normalne, nie chcemy przecież żeby Forester kosztował 250 tyś. A jeśli priorytetem dla nas jest podgrzewana szyba to pewnie jest kilkadziesiąt modeli na rynku, które ją mają. Ja wolę Forka z boxerem i AWD oraz ES a bez pewnych bonusów bo nie stać mnie na wszystko np. w AUDI, Mercedesie czy innym SUVie za 300-500 tyś. A jeśli napęd ma dla mnie drugorzędne znaczenie to idę np. do Forda, Hyundaia lub innej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
9 minut temu, Sebastian_poznan napisał:

Czy ktoś z forumowiczów lub @Dyrekcja orientuje się jaka będzie pojemność bagażnika w nowym Foresterze?

Poszukaj na Subaru.com, w Stanach oferują go w sprzedaży więc parametry auta zapewne są na stronie. Silniki i wyposażenie pewnie się różnią USA / Europą ale pojemność powinna być bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sebastian_poznan napisał:

W USA specyfikacja mówi o 33.0 ft3 (935 l) i 70.9ft3 (2208 l) przy rozłożonych tylnych siedzeniach -- niestety to nie jest mierzone / specyfikowane zgodnie z VDA, więc trudne do porównania z innymi modelami na rynku w EU. 

Na rosyjskiej stronie jest chyba zgodnie z naszymi normami podawane:

https://subaru.ru/file-manager/file?path=%2F7109ebd383248a2803e9b7ee91c9e4455cad887110281.pdf&filename=2019_04_05_FORESTER_2019MY.pdf

505 l /1775 l 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, aflinta napisał:

To niestety oznaczałoby taką samą pojemność bagażnika jak w poprzedniej wersji Forestera. Liczyłem jednak na choć nieznacznie większy bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michał W. napisał:

Test przyśpieszenia nowego Forestera 2.0 Hybrid czyli prawdopodobnie model, który będzie u nas w sprzedaży jako e-Boxer

0-100km/h - 11.1 sekundy

 

może w wersji EU bedzie inne przełożenie w skrzyni i z osiagami bedzie troche lepiej. Zrobili z forka typowo rodzinnego Suv'a . Jest nie za szybki ale za to duży i bezpieczny B) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było jest poprawa (11.8 s. dla 2.0) ale nie taka jak byśmy się spodziewali. Prawdopodobie moc elektryka jest naprawdę odczuwalna w przedziale 0-60 km/h a późnej ciągnie z mozołem ciężary (akumulatory oczywiście). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Łukasz Czarnecki napisał:

Z tego co zdążyłem się zorientować to bateria będzie miała pojemność 0.6kwh. W trybie ev prawdopodobnie będzie można przejechać do 1.6 km i to do prędkości 40km/h.

 

W wątku o rowerach koledzy piszą, że dobry rower elektryczny ma baterię 2.3 kWh...

Chyba gdzieś jest błąd.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena pozostanie na sensownym poziomie, czyli powiedzmy te 10% drożej od obecnej wersji to pewnie wszystko się sprzeda, może nawet być więcej chętnych od dostępnych egzemplarzy. Szanowna Dyrekcja nie raz pisała o małych ilościach dostarczanych na nasz rynek, więc pewnie za rok nie będzie nowego modelu na wyprzedaży bo zadziała efekt nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...