Skocz do zawartości

Forester MY2019


świeżak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel
5 godzin temu, birkoff napisał:

ale skoro na tym forum nie jest to mile widziane to przepraszam.

Wprawdzie inni Forumowicze już wyjaśnili przyczyny, ale także z mojej strony mały komentarz.

Pytania są zdecydowanie mile widziane - w końcu po to jest ten wątek :)

Importer ( tutaj : ja ) naturalnie wie.

Sęk w tym, że często mamy deadline narzucony przez producenta i pewnych informacji po prostu nie mogę udzielać.

Nie tylko, że jest zapisane w umowie importerskiej - ew. przedwczesne opublikowanie informacji zastrzeżonych mogłoby negatywnie wpłynąć na relacje z producentem ( kwestia wzajemnego zaufania ) i w konsekwencji pozbawić nas dostępu do informacji poufnych.

Tu mogę tylko prosić o zrozumienie - tak to działa.

 

Pozdrowienia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, tajemnica rzecz święta...ale może Dyrekcja wie czy nowe Forestery, które pojawią się w ofercie będą obarczone akcyzą 18,6% :D:D :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 14:46, BartoszN napisał:

rat leasingowych

Raty kapitałowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, McSudi napisał:

Wiadomo, tajemnica rzecz święta...ale może Dyrekcja wie czy nowe Forestery, które pojawią się w ofercie będą obarczone akcyzą 18,6% :D:D :D

 

W tym wypadku taka akcyza byłaby czymś wskazanym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
20 godzin temu, McSudi napisał:

Wiadomo, tajemnica rzecz święta...ale może Dyrekcja wie czy nowe Forestery, które pojawią się w ofercie będą obarczone akcyzą 18,6%

Nie. 3,1% ( chyba, że na rząd coś znowu zmieni :) )

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dyrekcja napisał:

Nie. 3,1% ( chyba, że na rząd coś znowu zmieni :) )

Czyli pewnie silnik 2.0 a myślałem że będzie chociaż 2,5 jak w USA lub w przypadku Outbecka :( 

Edytowane przez rutek111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ojciec Założyciel
1 godzinę temu, Jakub Kaczmarek napisał:

Czy znany jest już termin publikacji cenników

Jeszcze nie. Ale chcę zdążyć przed Zlotem Plejad

1 godzinę temu, Jakub Kaczmarek napisał:

data dostawy pierwszych egzemplarzy e-boxer

Powinien być koniec tego roku.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzie można zobaczyć broszury z akcesoriami na Forestera 2019 w języku polskim? Czy możecie Państwo przesłać je emailem. To samo pytanie chciał bym zadać odnośnie dodatkowych pakietów. Proszę wybaczyć za te pytania ale chciał bym kupić w tym roku Forestera i wczytując się w to co dostałem u waszego przedstawiciela to troszkę się zdziwiłem że w wersji platinum nie mam czujnika deszczu o regulowanej prędkości przez kierowcę w zależności od natężenie opadów (chyba, że jest lepszy system) oraz automatycznie składanych lusterek przy zamykaniu drzwi. Możliwe że się mylę ale nie chciał bym być później zaskoczony, że w kupionym przeze mnie autku nie ma czegoś co dla mnie jest oczywiste. Czy w alufelgach 18 jest tylko do wyboru to co na rysunkach? Czy światła do jazdy dziennej są włączane i wyłączane automatycznie po wyjściu z samochodu? Czy mogę dokupić pakiet z ogrzewaną całą szybą przednią? Wiem, niektóre pytania są banalne ale broszury nic nie wynika (dla mnie). Jeżdżę aktualnie innej marki SUV-em (też z Japonii) więc są to dla mniej istotne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, olender4 napisał:

troszkę się zdziwiłem że w wersji platinum nie mam czujnika deszczu o regulowanej prędkości przez kierowcę w zależności od natężenie opadów

 

Na pewno jest. Montowali to także w niższych modelach.

10 godzin temu, olender4 napisał:

oraz automatycznie składanych lusterek przy zamykaniu drzwi.

 

Tego udogodnienia nigdy nie było chyba w żadnym Subaru. Tak samo, jak w całości ogrzewanej szyby przedniej.

 

Światła włączają i przełączają się automatycznie. Ustawiasz przełącznik w tryb auto i wszystko zależy od intensywności oświetlenia.

 

Handlowiec nie był w stanie Ci pomóc w odpowiedzi na te pytania?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chyba 600 zł o ile dobrze pamietam można było dołożyć sterownik dzięki, któremu lusterka składają się i otwierają automatycznie. Dostępny normalnie w ASO.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, olender4 napisał:

Witam

 

Gdzie można zobaczyć broszury z akcesoriami na Forestera 2019 w języku polskim? Czy możecie Państwo przesłać je emailem. To samo pytanie chciał bym zadać odnośnie dodatkowych pakietów. Proszę wybaczyć za te pytania ale chciał bym kupić w tym roku Forestera i wczytując się w to co dostałem u waszego przedstawiciela to troszkę się zdziwiłem że w wersji platinum nie mam czujnika deszczu o regulowanej prędkości przez kierowcę w zależności od natężenie opadów

Czujnik deszczu z regulowaną prędkością wycieraczki jest, ja taki posiadam w wersji Exclusive więc w Platinum być musi. 

Co do reszty to wszystko tak jak napisał kolega @spawalniczy się zgadza.

Nie jestem tylko pewny czy pytasz o jeszcze obecną wersję Forestera SJ czy o wchodzącą dopiero na koniec roku wersje SK?

Bo jeśli masz na myśli najnowszy model to jeszcze chyba nie ma specyfikacji jego wyposażenia ale nie powinno być gorsze od poprzednika. 

A jeśli interesuje Cię  obecna na runku od kilku lat wersja SJ to wszystkie materiały masz na stronie Subaru a akcesoria na stronie https://sklep.subaru.pl/

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spawalniczy napisał:

Handlowiec nie był w stanie Ci pomóc w odpowiedzi na te pytania?

 

 

 

Handlowiec był młodym chłopakiem i nawet bał się mi dać książeczkę z akcesoriami... Dla mnie to będzie jeśli się zdecyduje pierwszy forester dlatego chcę wiedzieć co dobrać a nie borykać się z problemami, bo na przykład nie zamówiłem czegoś. Gdy by ktoś mógł się podzielić radami co jeszcze dobrać do wersji forester platinum 2019 był bym wdzięczny

Edytowane przez olender4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, olender4 napisał:

 

Handlowiec był młodym chłopakiem i nawet bał się mi dać książeczkę z akcesoriami... Dla mnie to będzie jeśli się zdecyduje pierwszy forester dlatego chcę wiedzieć co dobrać a nie borykać się z problemami, bo na przykład nie zamówiłem czegoś. Gdy by ktoś mógł się podzielić radami co jeszcze dobrać do wersji forester platinum 2019 był bym wdzięczny

Rozumiem, że rozważasz zakup Forestera SJ czyli wersji produkowanej od kliku lat?

Jeśli tak, to zapewne mowa o modelu z produkcji z 2018 a w specyfikacji MY19 i w obniżonej cenie.

Moim zdaniem nie za wiele jest co dołożyć do tego modelu bo jest naprawdę nieźle wyposażony, chyba że mówimy o takich dodatkach jak ten do składania lusterek lub akcesoriach ze sklep.subaru

Sam w styczniu odebrałem Forestera Exclusive Special Plus - nietypowa wersja, nie ma już w ofercie w Polsce - dobrałem do tego kilka drobiazgów.

Osłonę na dyferencjał (leśne drogi u mnie to codzienność), osłony na nadkola i chlapacze (ochrona i fajny wygląd), matę do bagażnika, osłonę na tylny zderzak montowaną od góry by np. posiedzieć na zderzaku pod klapą na kempingu, folię na klamki drzwi (chroni lakier przed zarysowaniem obrączką np., powłoka ceramiczna na karoserie, szyby, felgi, tapicerkę i plastiki), nakładki chromowane na progi z logiem subaru (bajer był w promocji i się skusiłem), naklejki na lusterka oraz przyciemniane szyby (w Platinum są) i chyba to tyle. Wszystko co zamówiłem uważam za praktyczne, no może poza tymi nakładkami na progi i naklejkami na lusterka.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
18 godzin temu, olender4 napisał:

 

Gdzie można zobaczyć broszury z akcesoriami na Forestera 2019 w języku polskim?

Tutaj : https://www.subaru.pl/2015forester_acc.html

18 godzin temu, olender4 napisał:

w wersji platinum nie mam czujnika deszczu o regulowanej prędkości przez kierowcę w zależności od natężenie opadów

Prędkość wycieraczek jest regulowana automatycznie. Automatycznie jest też regulowana praca przerywana, ale na tą można manualnie wpływać

18 godzin temu, olender4 napisał:

automatycznie składanych lusterek przy zamykaniu drzwi.

Lusterka są składane przyciskiem ( być może dealerzy mają rozwiązanie automatyczne )

 

19 godzin temu, olender4 napisał:

Czy w alufelgach 18 jest tylko do wyboru to co na rysunkach?

A standardzie felgi są takie, jak na zdjęciach. Akcesoria j.w.

 

19 godzin temu, olender4 napisał:

Czy mogę dokupić pakiet z ogrzewaną całą szybą przednią?

Nie ma takiej opcji. Zwracam uwagę, że ogrzewanie przedniej szyby wpływa na widoczność drogi, a w przypadku samochodu z systemem EyeSight mogłoby także wpłynąć na działanie systemu.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, Karenz napisał:

Link prowadzi do forestera 2015

 

Widocznie facelifting z 2016 roku nie wpłynął na dopasowanie akcesoriów.

Bo jak zrozumiałem zapytanie i odpowiedź dotyczy Forestera SJ.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dyrekcja napisał:

Nie ma takiej opcji. Zwracam uwagę, że ogrzewanie przedniej szyby wpływa na widoczność drogi, a w przypadku samochodu z systemem EyeSight mogłoby także wpłynąć na działanie systemu.

 

Pozdrowienia

W znaczeniu, że poprawia widoczność? ... brak oblodzenia; brak rys powstałych podczas odśnieżania; brak pary;

 

Miałem i mam w kilku pojazdach ogrzewaną cała szybę i jest to rewelacyjne rozwiązanie :)

Natomiast podgrzewane miejsce spoczynku wycieraczek (np.starsze Toyoty) to porażka.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, rzemanki napisał:

Natomiast podgrzewane miejsce spoczynku wycieraczek (np.starsze Toyoty) to porażka.

 

A czemu porażka? W Subaru mam "od zawsze", całkiem przydatny gadżet

Oczywiście całe grzane szyby lepsze, miałem w kilku autach, żadnych problemów z widocznością nie stwierdziłem 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ford Fusion z 2003 r.  (a może i wcześniejsze) miał na wyposażeniu podgrzewaną przednią szybę (również nie odnotowałem problemów z widocznością), jak również elektryczne lusterka zamykane pilotem z centralnego zamka/alarmu (bez problemów w zimie, które rzekomo mogą się zdarzyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GREGG napisał:

 

A czemu porażka? W Subaru mam "od zawsze", całkiem przydatny gadżet

Oczywiście całe grzane szyby lepsze, miałem w kilku autach, żadnych problemów z widocznością nie stwierdziłem 

Moje wycieraczki trafiały na skraj miejsca podgrzewanego. Efekt był taki, że podgrzewanie nie spełniało swojej funkcji. Ponadto komplikowało wymianę szyby (koszt; dostępność).

Dlatego też w mojej ocenie, praktyczność samego podgrzewania miejsca spoczynku wycieraczek jest znikoma.

Natomiast cała podgrzewana szyba, jak najbardziej, jest komfortowym rozwiązaniem i zwiększającym bezpieczeństwo.

Czy w aucie mającym systemy bezpieczeństwa, jak np Eye Sight komplikuje działanie systemu? .... nie wiem.

Podczas wymiany, faktycznie wszelkie czujniki deszczu, świateł itd  komplikują wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rzemanki napisał:

Czy w aucie mającym systemy bezpieczeństwa, jak np Eye Sight komplikuje działanie systemu? .... nie wiem

@Dyrekcja napisała, że tak (gdzieś w innym temacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rzemanki napisał:

Moje wycieraczki trafiały na skraj miejsca podgrzewanego. Efekt był taki, że podgrzewanie nie spełniało swojej funkcji. Ponadto komplikowało wymianę szyby (koszt; dostępność).

Dlatego też w mojej ocenie, praktyczność samego podgrzewania miejsca spoczynku wycieraczek jest znikoma.

 

Może w toyocie się to nie sprawdzało, w subaru działa dobrze, podgrzane gumki wycieraczek dużo lepiej pracują niż zmarznięte 

Taki półśrodek w porównaniu do grzanej szyby ale zawsze coś

Obecnie w każdym lepszym aucie wymiana szyby czołowej to już całkiem poważna operacja, kamery czujniki itd. więc sam podgrzewany pasek na dole to już pikuś

Zresztą lata temu wymieniałem szybę w forku z tym podgrzewanym paskiem na zamiennik, poza aso i nie było problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2019 o 22:22, GREGG napisał:

 

Może w toyocie się to nie sprawdzało, w subaru działa dobrze, podgrzane gumki wycieraczek dużo lepiej pracują niż zmarznięte 

Taki półśrodek w porównaniu do grzanej szyby ale zawsze coś

Obecnie w każdym lepszym aucie wymiana szyby czołowej to już całkiem poważna operacja, kamery czujniki itd. więc sam podgrzewany pasek na dole to już pikuś

Zresztą lata temu wymieniałem szybę w forku z tym podgrzewanym paskiem na zamiennik, poza aso i nie było problemu 

W Toyocie mi się same podgrzewanie wycieraczek nie sprawdzało. W Subaru też niestety nie. Ponadto był problem z szybą. Najpier przyszła zwykła; a potem dość długie oczekiwanie na podgrzewaną. Możliwe, że miałem pecha.

Natomiast podgrzewana szyba w Fordzie jest  super. W Toyocie też, aczkolwiek duże fragmenty po bokach nie są podgrzewane i przy większym mrozie wycieraczki i tak się niszczą, poprzez kontakt z powierzchnią bez podgrzewania.

Czy wpływa na systemy?.... faktycznie Dyrekcja wspomniała, iż tak.

Dla mnie jest to analogiczne z bramkami na autostradzie i systemem via auto. Czasem szyba podgrzewana, czy też odbijająca promienie słoneczne, zakłóca działania boxa. Natomiast są miejsca na szybie (u góry; przy lusterku; te czarne kropkowane) gdzie nie ma zakłoceń podobno .... a przynajmniej tam się powinno montowac boxy via auto (z mojej praktyki faktycznie przyklejony w tym miejscu, działa bezproblemowo).

Analogcznie rozumiem, że jeśli szystem kamer jest właściwie zamontowany i przede wszytkim opracowany, to nie powinno odgrzewanie zakłócać działania.

Podsumowując: bardzo lubię podgrzewanie całej przedniej szyby ... do tego kierownicy też :) ....i wybierajac samochód, jest to dla mnie odatkowym plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...