Skocz do zawartości

Sporadyczny lekki klekot na biegu jałowym w EJ25 SOHC (z nagraniem audio)


Syn Adama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Kolejne przygody z moim Subaru Outback II z '99.

Ostatnio pisałem o opiłkach metalu w filtrze oleju...

 

Teraz kolejne objawy, a mianowicie, tak jak w tytule, w formie lekkiego (czasami mniej lekkiego) klekotu na biegu jałowym. Zdarza się to dość rzadko, więc troche trudno z tym do mechanika. Na początku, wydawało mi się, że odgłos dobiega jakby ze skrzyni, ale teraz wydaje mi się że jakby z za deski rozdzielczej.  W załączniku nagranie audio tego klekotu w najgłośniejszym jak na razie wydaniu z wewnątrz kabiny, na rozgrzanym silniku. Przeważnie jest kilka klekotów na raz, a w nagraniu cała seria. Na moje uszy brzmi to jakby jakiś pręt, ruszany z boku na bok, obijał wewnętrzne ściany jakiegoś pierścienia.

Dodam, że na pewno czas najwyższy na wymianę UPG, która się szykuje jakoś jeszcze przed zimą. Do tego czasu chciałbym dowiedzieć się cokolwiek więcej na temat tego dźwięk i czy np. szykować się na wymianę panewek, czy w ogóle lepiej na razie nie jeździć, itd.

Dzięki z góry za pomoc.

 

 

Voice 017_01.mp3

Edytowane przez Syn Adama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie na rozgrzanym silniku jak staję i silnik jest na biegu jałowym, ale tylko czasami. Wtedy jak lekko dodam gazu, przez ułamek sekundy jest głośniej, a następnie znika i nie powraca dopóki silnik z powrotem wraca na obroty poniżej 1000. Sprzęgło, bieg, hamulec -- nic nie robi różnicy.

Dziś dodałem oleju, bo był na 1/4 od L do F, zobaczymy czy coś się zmieni.

Dzwoniłem do kilku mechaników od Subaru. Jeden powiedział, że jeżeli dźwięk nie występuje regularnie, to na pewno nie panewki, a drugi powiedział że i tak mogą być panewki.

Zabawa trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...