Jump to content

Subaru BRZ - niezidentyfikowany problem, rozrusznik ?


konewqa
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

jakoś niedawno podczas wymiany koła po złapanej gumie :D rozładował się aku. Standardowo telefon po kumpla, żeby sie zjawił z kablami... I NIC. Generalnie ładowaliśmy jak szaleni, samochód nic nie chciał odpalić. No to zaciągneliśmy na serwis, goście stwierdzili, że akumulator niby jest ok i że go po prostu podładowali. Pare dni później samochód znowu nie odpala.. No to jedziemy do drugiego mechanika tym razem z polecenia znajomego - robi tam pare samochodów i jest zadowolony. Goście stwierdzają, że na pewno będzie to akumulator, bo ogólnie był śmieciowej jakości i bliski śmierci. Wymieniamy akumulator i dzień później znowu samochód nie pali, rozrusznik w ogóle nie kręci. Wtedy zirytowany natknąłem się na podobny problem kogoś z forum:
viewtopic.php?f=4&t=204

Na ten moment wku**iony zadzwoniłem do mechaników i kazałem wyciągnąć rozrusznik i sprawdzić, ew. przeczyścić/wymienić jeśli będzie taka potrzeba. Wtedy goście powiedzieli dwie rzeczy:
1) Gdy normalnie pali auto - rozrusznik nie dostaje prądu
2) Gdy podłączają prąd bezpośrednio pod rozrusznik - on kręci tylko nie odpala samochodu.

Czy myślicie, że może to być kwestia rozrusznika, może immobilizer a może jakaś inna blokada elektroniczna ? Oni stawiają na elektronikę. Z neta udało mi się wyciągnąć poniższe problemy:
-Rozrusznik
-czujnik polozenia walu
-immobilizer
-przepływka paliwa
-swiece
-czujnik walka rozrzadu

Link to comment
Share on other sites

Troszkę to niejasne.

W dniu ‎28‎.‎09‎.‎2018 o 13:20, konewqa napisał:

Gdy normalnie pali auto - rozrusznik nie dostaje prądu

jest dziwne.

Rozrusznik "dostaje prąd" poprzez elektromagnes zwierający styki zasilające silnik i jednocześnie przesuwający tzw, bendix w stronę koła zamachowego. Sam silnik, bezpośrednio zasilany, może się kręcić. Sprawdź działanie tegoż elektromagnesu. Po podaniu napięcia powinien przesunąć zębatkę i jednocześnie zewrzeć styki zasilające silnik. Zazwyczaj wygląda jak taka puszka przyklejona do silnika.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...