Jump to content

Rękawice rajdowe..... jaki model ?

Recommended Posts

Witam,

Proszę doradźcie jaki model rękawic rajdowych wybrać do kierownicy skórzanej ?

Zakupiłem model SPARCO KG-5 Torpedo..... porażka ! Dłoń się strasznie ślizga na tych wstawkach z twardego silikonu.... lepiej bez nich jeździć.

Miałem na chwilę pożyczony model Sparco do kartingu.... miał takie gumowe przyssaweczki, rewelacja ! Szukam coś podobnego w cenie około 300zł. 

Znalazłem w necie rękawice RRS GRIP CONTROL 8856 2000..... zdjęcia dość średniej jakości ale wydaje mi się, że mają te przyssawki. Czy ktoś był albo jest w ich posiadaniu ? Nie chcę kolejny raz źle trafić. 

Chyba, że macie coś innego, sprawdzonego i godnego uwagi ? 

Z góry dzięki za pomoc....  :)

mam  alpinestarsy z1 tech. nie mam  zastrzeżeń. Na skórzanej prawdziwej i plastikowej nissanowej kierownicy bez zarzutów.

Ja używam Sparco Land RG i sa bardzo OK a uzwyam nie na kierownicy z alkantary tylko zwykłej skórzanej.

W dniu 28.09.2018 o 13:04, Machoń napisał:

Proszę doradźcie jaki model rękawic rajdowych wybrać do kierownicy skórzanej ?

Generalna zasada jest taka, że do kierownicy skórzanej powinno się stosować rękawice ze skórą od spodu, do zamszowej - odpowiednio zamsz od spodu.

Zamsz na skórze będzie się niemiłosiernie ślizgał.

• Like 1

Nie dø kona tak jest.Sparco Land ma zamsz od spodu i używam ich na kierownicy pokrytej perforowana skóra i absolutnie nic się nie slizga.

Tez miałem kiedyś problem z "plastikowymi" Sparco, problem rozwiazany od czasu, gdy mam Pume Furio. To chyba najlepsze rękawice, ktore maja polozony nacisk nie na jakies szwy zewnetrzne czy inne pierdoly a rzecz najwazniejszą, czyli przyczepność do kierownicy. Przede wszystkim dośc duża powierzchnia jest pokryta "gumą" od spodu a nie jakieś pojedyncze fragmenty jak w wielu innych rękawicach. Myślę, że będa dobrze współpracować zarówno ze skórą jak i zamszem.