Skocz do zawartości

Rękawice rajdowe..... jaki model ?


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę doradźcie jaki model rękawic rajdowych wybrać do kierownicy skórzanej ?

Zakupiłem model SPARCO KG-5 Torpedo..... porażka ! Dłoń się strasznie ślizga na tych wstawkach z twardego silikonu.... lepiej bez nich jeździć.

 

Miałem na chwilę pożyczony model Sparco do kartingu.... miał takie gumowe przyssaweczki, rewelacja ! Szukam coś podobnego w cenie około 300zł. 

Znalazłem w necie rękawice RRS GRIP CONTROL 8856 2000..... zdjęcia dość średniej jakości ale wydaje mi się, że mają te przyssawki. Czy ktoś był albo jest w ich posiadaniu ? Nie chcę kolejny raz źle trafić. 

Chyba, że macie coś innego, sprawdzonego i godnego uwagi ? 

 

Z góry dzięki za pomoc....  :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 28.09.2018 o 13:04, Machoń napisał:

Proszę doradźcie jaki model rękawic rajdowych wybrać do kierownicy skórzanej ?

 

Generalna zasada jest taka, że do kierownicy skórzanej powinno się stosować rękawice ze skórą od spodu, do zamszowej - odpowiednio zamsz od spodu.

Zamsz na skórze będzie się niemiłosiernie ślizgał.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem kiedyś problem z "plastikowymi" Sparco, problem rozwiazany od czasu, gdy mam Pume Furio. To chyba najlepsze rękawice, ktore maja polozony nacisk nie na jakies szwy zewnetrzne czy inne pierdoly a rzecz najwazniejszą, czyli przyczepność do kierownicy. Przede wszystkim dośc duża powierzchnia jest pokryta "gumą" od spodu a nie jakieś pojedyncze fragmenty jak w wielu innych rękawicach. Myślę, że będa dobrze współpracować zarówno ze skórą jak i zamszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...