Skocz do zawartości

Forester - pęknięty reflektor


mpg45

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

 

następujący problem: Forester (2012, benzyna, kupiony w kraju),  coś uderzyło w reflektor który pękł - jak na zdjęciu poniżej.

Ze wstępnych testów stwierdziliśmy że:

- pęknięcie nie jest idealnie szczelne - po dużym deszczu widać że mała kropla wody spływała po wewnętrznej stronie

- nie ma wpływu na pracę reflektora - jest powyżej wiązki światła

 

i teraz pytanie - co można z tym zrobić ? może skleić - jeśli tak to gdzie (Warszawa) ? Lub wymienić - wolał bym uniknąć kupowania nowego z ASO. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

image.thumb.png.7a48123a7256658945f3df96e67244c4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest od uderzenia. TTTM. 

Mam to samo, najpierw jedna kreska, potem pojawiły się jeszcze dwie. Skleiłem kropelką :)  a przegląd przeszedł bez problemu. Kompletny, używany w idealnym stanie udało mi się kupić za 600, ale jeszcze nie wymieniłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, owad napisał:

To nie jest od uderzenia. TTTM. 

Mam to samo, najpierw jedna kreska, potem pojawiły się jeszcze dwie. Skleiłem kropelką :)  a przegląd przeszedł bez problemu. Kompletny, używany w idealnym stanie udało mi się kupić za 600, ale jeszcze nie wymieniłem....

A z ciekawości po klejeniu kropelką nie ”zaparowało” od środka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaparowało, ale kiepsko to wygląda bo kropelka taka jakby trochę mleczna jest. Zresztą nie przykładałem sie do tego bo planowalem wymiane. Chcialem tylko zabezpieczyć ksenon przed wilgocią.

Potem zrobię zdjecie i wstawie. 

Samego szkła z tego co pamiętam nie można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,
 
następujący problem: Forester (2012, benzyna, kupiony w kraju),  coś uderzyło w reflektor który pękł - jak na zdjęciu poniżej.
Ze wstępnych testów stwierdziliśmy że:
- pęknięcie nie jest idealnie szczelne - po dużym deszczu widać że mała kropla wody spływała po wewnętrznej stronie
- nie ma wpływu na pracę reflektora - jest powyżej wiązki światła
 
i teraz pytanie - co można z tym zrobić ? może skleić - jeśli tak to gdzie (Warszawa) ? Lub wymienić - wolał bym uniknąć kupowania nowego z ASO. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 
image.thumb.png.7a48123a7256658945f3df96e67244c4.png


Mam to samo juz w drugim
Nie skleisz tego
Szukaj uzywki w miare szybko bo jak zaleje ci mocno to przwtwornica od xylenów też pojdzie papapapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...