Skocz do zawartości

Zamiana Starlink na Android Auto


Licho

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Urbi napisał:

W instrukcji obsługi jest link do kodu stacji multimedialnej (open source)

Niestety to jesty tylko kod do części opensource a z tego co widzę (ale jakimś wielkim ekspertem nie jestem) to w środku są źródła U-Boot (https://www.denx.de/wiki/U-Boot) - bootloadera m.in. na ARMa. W readme z "robaczkami" jest opis jak to zbudowac na platformy FUJITSU-TEN. Ale niestety to tylko tyle... Bez wyjecia urzadzenia, zrobienia dump'a ROMu w jakis sposob i pogrzebania to raczej nic nie da sie zrobic. Niestety duzo prosciej jest kupic inna nawigacje, podmienic.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem chęć spróbować Android auto. Rodzice kupili Merca i trafiła się okazja. Okazało się, że można korzystać tylko z map Google, a yanosik i Rysiek odpada. Mam XT, więc bez tego się nie da. 

Z seryjnej navi korzystam nastepujaco:

Na bliskie trasy radio z podbiciem eq, zaś na ekranie mapa w 2d ze sporym oddaleniem, aby mieć pogląd na okolicę, w razie konieczności szybkiego objazdu. Jak wybieram się w dłuższą drogę ulubione radio puszczam z telefonu, który jest w uchwycie w lewym dolnym rogu szyby przedniej. Jest wtedy lepszy bitrate i jakość, a dane mam bez limitu. Z fabrycznym zestawem Bluetooth  startuje mi yanosik i Rysiek (dźwięk z telefonu, nie z glosnikow). W razie konieczności navigacja przez googlemaps na smartphone.

We wszystkich poprzednich autach nie mogłem obyć się bez smartphone, tak że i teraz daje radę.

Edytowane przez Kmltyr88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2018 o 00:24, Karenz napisał:

...wymieniłem fabryczną stacje na andorida od chińczyka.

... 600$ z aliexpresu 

 

W dniu 11.11.2018 o 02:17, Adam Turlej napisał:

... co do Chinczyków to słyszałem że to nie jest szczyt techniki, wiesza się połowa funkcji nie działa itd.

Ciekawe jakie są doświadczenia użytkowników sprzętu j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karenz napisał:

u mnie jedynie jest problem guzików na kierownicy 

 

Ten sprzęt, o którym pisałem na poprzedniej stronie ma podobno obsługę z kierownicy. Gdyby miał możliwość jeszcze integracji czujników parkowania to by było lepiej niż fabryka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzęt ma taką możliwość nawet telefon tylko ........

z tego co zrozumiałem od kiedy jest Fuji media 2 (2015) klawisze są kodowanie dynamiczne i po jakimś czasie każda stacja gubi nastawy , czy sygnały się na siebie nakładają coś takiego. Na pewno wcześniej takiego problemu nie było.

Efekt jest taki że wasze ustawienia klawiszy może działać 2 miesiące albo 20 min, ja zauważyłem że czym mniej zakodujemy klawiszy tym dłużej działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podbiję trochę temat bo dziś odebrałem Forka '17 z serwisu.

 

Otóż praktycznie z dnia na dzień moja stacja zaczęła wariować. Wcześniej przez 4 lata nie miałem z nią najmniejszych problemów - podłączałem wcześniejsze telefony SONY x10, teraz Samsungi A71 i inne i nie było żadnego problemu, kamera cofania, przyciski z kierownicy wszystko działało.

Nagle kamera cofania przestała się włączać, albo jak się już włączyła to była cały czas włączona - nawet podczas jazdy do przodu, ekran dotykowy reaguje normalnie przez około 5 sek (daje się kliknąć guzik "Akceptuj") potem jest zawieszony totalnie. Klawisze po bokach (Home, Phone, Apps i inne) nie działają zupełnie. 

Szukałem problemu w necie - okazuje się całkiem powszechny. Wielu internautów poleca reset przez wciśnięcie dwóch gałek i klawisza Eject od płyty (u mnie nie działa), lub przez przytrzymanie klawisza Home i wciśnięcie 5x gałki Audio (u mnie powoduje rozjaśnienie ekranu i wyłączenie dźwięku radia).

 

W USA Subaru miało sprawę sądową dotyczącą Starlink i poszło na ugodę https://www.torquenews.com/1084/subaru-starlink-lawsuit-new-625-million-agreement-benefits-785000-owners - objawy opisane w procesie dokładnie takie same jak u mnie.

 

Dziś - licząc na pełen profesjonalizm polskich serwisantów - umówiłem się w tej sprawie do serwisu. Po kilku godzinach serwis zadzwonił, że nic nie mogą zrobić. Że samochód ma 4 lata więc jest po gwarancji, że reset radia nie działa i jedynie co mogą zaproponować to demontaż i wysłanie do naprawy co może kosztować 400-500 euro. Pytałem czy chociaż w ramach przeprosin za to że montowane są tak wadliwe systemy można mi założyć gratis czujniki cofania, żeby przynajmniej jakakolwiek asysta była odparli że nie ma takiej możliwości bo sprzęt jest po gwarancji.

 

Pozostaje wydać kilka tysięcy na stację multimedialną z Androidem na pokładzie, ale sposób w jaki serwis podszedł do znanego problemu pozostawia spory niesmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
18 godzin temu, KorbaR napisał:

 

Otóż praktycznie z dnia na dzień moja stacja zaczęła wariować

Bardzo mi przykro z powodu wystąpienia tej usterki.

Jednocześnie uprzejmie proszę o ponowny kontakt z serwisem.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dorzucę swoje trzy grosze:

1 grosz: po aktualizacji w serwisie (!) połączenie bluetooth z telefonem się samo rozłącza, zazwyczaj podczas połączenia przychodzącego;

2 grosz: po wyżej wymienionej aktualizacji nawigacja się myli znacznie częściej niż poprzednio;

3 grosz: takoż po wyżej wymienionej aktualizacji nawigacja znacząco się spóźnia (!!) - fakt, stwierdziłem to podczas urlopu w Sudetach, gdzie występują liczne anomalie magnetyczne. Ale nawigacja Googli w telefonie na owe anomalie nie reaguje, więc coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, subarutux napisał:

To jeszcze dorzucę swoje trzy grosze:

1 grosz: po aktualizacji w serwisie (!) połączenie bluetooth z telefonem się samo rozłącza, zazwyczaj podczas połączenia przychodzącego;

2 grosz: po wyżej wymienionej aktualizacji nawigacja się myli znacznie częściej niż poprzednio;

3 grosz: takoż po wyżej wymienionej aktualizacji nawigacja znacząco się spóźnia (!!) - fakt, stwierdziłem to podczas urlopu w Sudetach, gdzie występują liczne anomalie magnetyczne. Ale nawigacja Googli w telefonie na owe anomalie nie reaguje, więc coś jest nie tak.

Ja też mam 1 grosza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...