Skocz do zawartości

Słabo świecące xenony Subaru Forester SJ 2013


Piotr L

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wsparcie w temacie ja wyżej tj moje 5 letnie subaru forester ma tak kiepsko świecące światła mijania-xenonowe że podczas mroku, nocy jazda staje sie niebezpieczna. Świeca co najwyżej na 40 do 50 m przed autem, gdzie światło nagle sie urywa. Nie ukrywam że ford fusion mojej żony ma lepsze H4.

Nie wiem od czego zacząć diagnozę w celu poprawy.

Proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenony w Subaru świeca raczej mocno średnio - temat dawno temu poruszałem w dziale XV. Podjedz na stacje diagnostyczną i poproś żeby podnieśli - o ile się wogole da. Chyba nie pozostanie Ci nic innego niż przyzwyczajenie się do tych świateł i częste uzywanie "długich"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pięcioletnim samochodzie żarniki są już pewnie mocno wyeksploatowane. Z czasem ich jasność spada - zmienia się też barwa. Zmień na nowe markowe - powinno być lepiej. Ale tak jak napisał przedmówca - cudów się nie spodziewaj. Dopiero wprowadzenie LEDów po lifcie zdecydowanie poprawiło oświetlenie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon masz oparty na soczewce czy odbłyśniku ?

Najlepiej wstaw zdjęcie lamp z wyłączonymi światłami to coś poradzimy, być może masz już matowy odbłyśnik lub matowy klosz. Z lampami od KOITO różnie bywa...

 

Najprawdopodobniej masz już zużyte palniki ( je wymieniamy parami ! )

Bądź padł Ci czujnik poziomowania na tylnym wahaczu  i światła opadły. 

 

Xenon w Subaru który jest sprawny w 100% (nowy palnik i zregenerowany odbłyśnik) wcale nie wypada gorzej niż u konkurencji.

Porównywałem OBK 2008 z Toyotą Corollą 2018 lift z lampami FULL LED

Subaru lepiej świeci ma lepszą linię odcięcia i mocniejsze światło ( zależy też od barwy światła ).

Edytowane przez michal9049
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcie tyłu lampy . Czy możecie podpowiedzieć jak bezpiecznie wymontować przetwornice ( to z czerwona kropką), by dostać się do żarników. W sieci nic na ten temat nie znalazłem a Instrukcja obsługi odsyła do serwisu.  

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr L napisał:

Proszę o wsparcie w temacie ja wyżej tj moje 5 letnie subaru forester ma tak kiepsko świecące światła mijania-xenonowe że podczas mroku, nocy jazda staje sie niebezpieczna. Świeca co najwyżej na 40 do 50 m przed autem, gdzie światło nagle sie urywa. Nie ukrywam że ford fusion mojej żony ma lepsze H4.

Nie wiem od czego zacząć diagnozę w celu poprawy.

Proszę o radę

Tak niestety jest TTTM. 

My zmieniliśmy na wersję po liftingu z ledami i różnica jest kolosalna. 

SJ przedlift ma reflektory ksenonowe w lampie odblysnikowej - oswietlają drogę gorzej niż H4.

Nie sądzę aby dało się to poprawić niestety. 

Te lampy świecą słabo od nowości. Co może zmienić wymiana żarników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dzień dobry,

Moje reflektory co prawda na razie świecą dobrze, niestety jeden z nich się rozszczelnił i paruje.

Przy okazji wymiany/naprawy zastanawiam się nad zmianą na lampy ze wersji poliftowej.

Nie znalazłem w temacie odpowiedzi na zadane powyżej pytanie, więc chciałbym je ponowić:

- Czy lampę przednią poliftowego forestera SJ da się adoptować/przełożyć do wersji przed liftem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lampy podobno pasują tylko problem z elektryką, są inne wtyczki i połączenia.

Trochę informacji z forum subaruforester.org : https://k2it4xgizx4nyvtb7f2gp6maqi--www-subaruforester-org.translate.goog/threads/2017-oem-led-headlights-from-a-touring-black-into-a-premium-forester.772073/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...