Skocz do zawartości

Dobór felg 17"


harlow

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.10.2018 o 20:53, GREGG napisał:

Bez znaczenia, ET jest takie samo, zresztą rozmiar koła 17' z oponą o profilu 60 masz praktycznie identyczny jak 18' z profilem 55. Ale nie ma co się nastawiać wyłącznie na ET55, z 48 spokojnie felga podejdzie  

 

Felgi z Forestera XT 7x18J ET48 o takim wzorze niestety nie pasują (na przedniej osi felga obciera o zacisk hamulcowy) 

Przetestowałem na swoim samochodzie. 

 

 

subaru_forester_xt_09.jpg

 

W moim XV mam założone dedykowane felgi o numerze katalogowym: FLAFWI15/18/NA2

 

https://sklep.subaru.pl/pl/p/Felga-aluminiowa-18-ET55-5x100/874

 

0_0_productGfx_d8ec922e64837098feb61f5bc8bbb3c4.jpg

 

Auto prezentuje się tak:

 

20181123_074502.jpg

Edytowane przez PetterL
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PetterL napisał:

 

Felgi z Forestera XT 7x18J ET48 o takim wzorze niestety nie pasują (na przedniej osi felga obciera o zacisk hamulcowy) 

Przetestowałem na swoim samochodzie. 

 

 

subaru_forester_xt_09.jpg

 

W moim XV mam założone dedykowane felgi o numerze katalogowym: FLAFWI15/18/NA2

 

https://sklep.subaru.pl/pl/p/Felga-aluminiowa-18-ET55-5x100/874

 

0_0_productGfx_d8ec922e64837098feb61f5bc8bbb3c4.jpg

 

Auto prezentuje się tak:

 

20181123_074502.jpg

Całkiem,  całkiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PetterL napisał:

Felgi z Forestera XT 7x18J ET48 o takim wzorze niestety nie pasują (na przedniej osi felga obciera o zacisk hamulcowy) 

 

No to ciekawa sprawa, już ktoś pisał, że inne felgi z legacy o takich samych parametrach jak fabryczne też nie wchodzą na przód. Przedni zacisk w XV jest jakoś dziwnie zrobiony. U mnie szczęśliwie felgi z outbacka z ET48 weszły bez problemu. A te akcesoryjne 18' całkiem fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 28.10.2018 o 23:12, tomek19791 napisał:

Opona o niższym profilu mniej się poddaje przy obciążeniu. Założysz na samochód 226/65 R17 i pod ciężarem auta opona siada. Zmierz sobie prześwit samochodu na 18"  a potem na 17" :) Wynik zaskakuje. :) Gdyby tak było jak piszesz to prześwit z 22 cm skoczylby na prawie 24 cm. W rzeczywistości dostajesz 5-6mm.

Sprawdziłem w praktyce. Opona AT (w moim przypadku BF Goodrich) pod ciężarem auta wcale nie siada jak to opisują koledzy. Natomiast co do felg -  17" ET55 od Legacy + do tego 3 mm dystanse na przód w celu uniknięcia kolizji z zaciskiem i po problemie. Wystarczyło w zupełności na drogi i bezdroża Maroka.

 

IMG_4087.JPG

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Elpi napisał:

Jakie dokładnie opony i rozmiar masz na tym XV,bo też coś szukam ,tylko ja myślałem o 16

 

Opony BF Goodrich AT K02 225/65/r17 . Przednie zaciski hamulcowe nowego XV mają specyficzną rzeźbę co wywołuje kolizję z ramionami felg z innych modeli (nawet o zgodnym fabrycznie osadzeniu - ET55). Ramiona muszą być wygięte żeby zmieścił się zacisk. Z 16 calowymi jak zauważył @Michał Krupa trzeba będzie szczególnie uważać - najlepiej przymierzyć. Poniżej obrazek 16 calowych felg też z BF Goodrich ale na XV poprzedniej generacji :unsure:

 

XV 16%22.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goashi jest sporo egzemplarzy (zwłaszcza za oceanem) 2 gen XV na 16 (vide https://lpaventure.com/blogs/projects-crosstrek).

Ja przymierzałem się do takich felg https://www.ronal-wheels.com/pl/lsx-jbfc i niestety nie pasowały.

Jest jeszcze jedna sprawa, która akurat dla mnie ma znaczenie. Nasze XV w homologacji mają koła od 17” w zwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Michał Krupa napisał:

Jest jeszcze jedna sprawa, która akurat dla mnie ma znaczenie. Nasze XV w homologacji mają koła od 17” w zwyż.

To się zgadza. Poza tym 16 calowa felga w tym modelu nie wygląda zbyt okazale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, goashi napisał:

Sprawdziłem w praktyce. Opona AT (w moim przypadku BF Goodrich) pod ciężarem auta wcale nie siada jak to opisują koledzy. Natomiast co do felg -  17" ET55 od Legacy + do tego 3 mm dystanse na przód w celu uniknięcia kolizji z zaciskiem i po problemie. Wystarczyło w zupełności na drogi i bezdroża Maroka.

 

IMG_4087.JPG

Fajny zderzak. Oklejony czy inna sztuka bez lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/23/2018 at 5:54 PM, PetterL said:

 

Felgi z Forestera XT 7x18J ET48 o takim wzorze niestety nie pasują (na przedniej osi felga obciera o zacisk hamulcowy) 

Przetestowałem na swoim samochodzie. 

 

 

subaru_forester_xt_09.jpg

 

W moim XV mam założone dedykowane felgi o numerze katalogowym: FLAFWI15/18/NA2

 

https://sklep.subaru.pl/pl/p/Felga-aluminiowa-18-ET55-5x100/874

 

0_0_productGfx_d8ec922e64837098feb61f5bc8bbb3c4.jpg

 

Auto prezentuje się tak:

 

20181123_074502.jpg

Gratuluje wyboru. Wg mnie wygladaja lepiej niz fabryczne 18-ki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, peteres napisał:

Gratuluje wyboru. Wg mnie wygladaja lepiej niz fabryczne 18-ki. 

 

Dzięki, mnie też ten wzór przypadł do gustu.

 

Co do fabrycznych 18-ek, to wg mnie też mają to "Coś" ale... o gustach się nie dyskutuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.01.2019 o 22:14, goashi napisał:

Sprawdziłem w praktyce. Opona AT (w moim przypadku BF Goodrich) pod ciężarem auta wcale nie siada jak to opisują koledzy. Natomiast co do felg -  17" ET55 od Legacy + do tego 3 mm dystanse na przód w celu uniknięcia kolizji z zaciskiem i po problemie. Wystarczyło w zupełności na drogi i bezdroża Maroka.

 

IMG_4087.JPG

Świetne opony. Planuję zakup na oryginalne felgi 17-ki AT 225/65r17 albo właśnie BF GOODRICH albo Pirelli Scorpion All Terrain Plus. Możesz mi doradzić? Może General Grabber AT3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BFG to pancerne opony z agresywnym bieżnikiem - w jeździe asfaltowej wzrasta głośność i spalanie, spada przyczepność na mokrej nawierzchni )zwłaszcza zimą) i chyba dotyczy to wszystkich AT. Za to w teren jedyne. Scorpiony ładnie wyglądają - na conajmniej dwóch Subariadach używane były przez @Dyrekcja. Właściwości terenowe chyba nie najgorsze ale wiem, że nie zawsze dały radę. Potwierdzono to w kilku postach. BFG więc chyba nieco lepsze i tańsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, goashi napisał:

BFG to pancerne opony z agresywnym bieżnikiem - w jeździe asfaltowej wzrasta głośność i spalanie, spada przyczepność na mokrej nawierzchni )zwłaszcza zimą) i chyba dotyczy to wszystkich AT. Za to w teren jedyne. Scorpiony ładnie wyglądają - na conajmniej dwóch Subariadach używane były przez @Dyrekcja. Właściwości terenowe chyba nie najgorsze ale wiem, że nie zawsze dały radę. Potwierdzono to w kilku postach. BFG więc chyba nieco lepsze i tańsze:)

A to ciekawe. Teraz to Pirelli są tańsze o ok 20%. Znasz może miejsce, gdzie kupię taniej BFG ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w tej chwili Pirelli mają zbliżona cenę. Z tym 20% to przesada ( ok 30 zł mniej od BFG za oponę w rozmiarze 225/65 R17). W czasie wakacji kiedy kupowałem opony, to BFG były tańsze. W https://www.sklepopon.com/ kupiłem po 520 PLN teraz coś ok. 588PLN i tam chyba nadal najtaniej je można dostać ale nie wiem jak z dostawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 10.02.2019 o 01:18, goashi napisał:

Właściwości terenowe chyba nie najgorsze ale wiem, że nie zawsze dały radę.

Problemy miałem z możliwościami trakcyjnymi podczas Subariady na Kaukaz północny. Tam jednak nie jechałem ( jeszcze) na Pirelli.  

Na błocie z tymi oponami jeszcze nie mam specjalnego doświadczenia - Albania i Maroko były raczej suche ( tu też nie miąłem żadnych problemów ).

 

Pozdrowienia

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...