Skocz do zawartości

Dobór felg 17"


harlow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Może ktoś wie jakie są parametry felg do XV 2018 2.0.

Jakie jest ET w feldze 18" i czy takie samo powinno być w feldze 17" przy założeniu tej samej szerokości opony 225 ?

Wydaje mi się, ale nie mam pewności, że oryginalnie jest ET48, pytanie czy do XV można kupić felgi z ET42 i czy nie będzie to stwarzało problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GREGG napisał:

Koło będzie wystawało na zewnątrz o 13 mm bardziej niż fabryczne. Przy takiej odchyłce chyba będzie OK...

 

Faktycznie niby nie jest to wiele ale wolał bym przed zakupem mieć pewność bo jednak felgi troche kosztują.

Swoją drogą oryginalne felgi Subaru - http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Felga-aluminiowa-17/603

mają ET 48  

22 minuty temu, GREGG napisał:

I zasuwać po każdej zmianie kół do ASO na programowanie? ;)

 

Tzn 

A to nie będą zaprogramowane raz na zawsze ? Nie znam się na tym pierwszy raz mam TPMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, harlow napisał:

 

Tzn 

A to nie będą zaprogramowane raz na zawsze ? Nie znam się na tym pierwszy raz mam TPMS.

Każdy czujnik ma swoje unikalne ID - w komputerze w samochodzie jest miejsce na przechowanie 4 ID - po jednym dla każdego koła - nie więcej, dlatego dopóki nie będzie klonów, każdy nowy czujnik wymagał będzie programowania - co darmowe nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, harlow napisał:

A to nie będą zaprogramowane raz na zawsze ? Nie znam się na tym pierwszy raz mam TPMS.

 

No właśnie w tym szkopuł, że nie będą, więc lepiej się dobrze zastanowić, czy jest sens kupować czujniki do drugiego kompletu kół 

 

7 minut temu, harlow napisał:

Swoją drogą oryginalne felgi Subaru - http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Felga-aluminiowa-17/603

mają ET 48  

 

To nie są oryginalne felgi, tylko akcesoryjne, dla modeli, gdzie fabryczne ET jest 48. Po prostu do XV nie ma tam żadnych akcesoryjnych felg w rozmiarze identycznym jak fabryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, yarthecat napisał:

po jednym dla każdego koła - nie więcej, dlatego dopóki nie będzie klonów, każdy nowy czujnik wymagał będzie programowania

 

Czy na pewno nie można klonować? W starszych Subaru nie było z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba by mieć sprzęt i oprogramowanie do podłączenia się do kompa w aucie. Na tak wyrafinowany pomysł, jak możliwość zatwierdzenia nowych czujników przez użytkownika we własnym zakresie, klikając jakiś przycisk, Subaru nie wpadło :angry: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tymczasowo poddałem nie widząc żadnej ładnej felgi która by spasowała i mi i żone... no dobra, żonie ;) 

Więcj zakupię jedynie  opony 225/55/18 i tyle, może wkrótce subaru będzie mieć cos ciekawego do zaoferowania, wtedy dokupię sobie felgi do zimówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem za 550 zł czujniki TPMS z możliwością klonowania, wysłałem id obecnych, mają mi je sklonowac. Felgi i opony tez w drodze, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak złożę i obuje to napiszę. Czujnik niestety nie ma możliwości wymiany baterii ale powinna wg producenta trzymać 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bez znaczenia, ET jest takie samo, zresztą rozmiar koła 17' z oponą o profilu 60 masz praktycznie identyczny jak 18' z profilem 55. Ale nie ma co się nastawiać wyłącznie na ET55, z 48 spokojnie felga podejdzie  

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...