Skocz do zawartości

Rozpórka dolna Cusco z GD do SG - jak wcisnąć?


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

 

Mam rozpórkę dolną Cusco 666 477 A ale jak się okazuje nie pasuje idealnie do FXT SG na szerokość dolnej subramy. Być może to normalne dlatego pytam czy to powinno pasować czy należy użyć siły lub coś podszlifować. Wg mechanika brakuje 2,4-4mm. Wstępny plan to poluzowanie śrub subramy ale niekoniecznie może to pomóc. Czy możliwe, że buda po 180kkm na tyle się rozjechała? Pod względem mocowań itp wszystko pasuje idealnie, poza tym, że nie chce wejść...

Czy mogło by pomóc jej "zamrożenie" czy nie stosuje się takich zabiegów. rozumiem, że górna rozpórka musie zostać poluzowana.

Obecnie auto jest po swapie zawieszenia z Forka STI ale nie przyszło mi na myśl aby dolną subramę też przekładać chociaż nie sądzę aby się różniła od tej z FXT

 

Jakieś sugestie jak to zamontować?

 

P.S.

Po zmianie zawieszenia geometria na przodzie się nie zmieniła czyli negatyw -0,5 za to na tyle ładnie zeszła z referencyjnego "0" na -0,5 więc liczę na mniejsze uślizgi tyłu przy wychodzeniu z zakrętów z gazem.

 

przykładowe zdjęcie

obraz.png.bde2d2d37616755dbb6a5f43841e5dc3.png

 

 

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaciekK jeżeli nie uda mi się tego dopasować to się odezwę.

auto jest juz prawie  2 tyg w "SPA" ale jak się okazało, nie da się założyć wahaczy alu bez adaptera sworznia zwrotnicy - nie wiedziałem że będzie potrzebny. Czekam na ofertę z ASO lub forum jak będzie  ktos miał to chłopcy ponownie dobiorą się do auta i wtedy będzie wiadomo ostateczne. Trochę mnie to zdziwiło, że nie pasuje...

z drugiej strony ta oryginalna do Forka wygląda dość idiotycznie, tak jakby rozpierała o śruby...

STI FXT Rozorka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2018 o 12:40, AdaSch napisał:

z drugiej strony ta oryginalna do Forka wygląda dość idiotycznie, tak jakby rozpierała o śruby

No ona ma takie odsadzenia od góry ale słabo widać.

Ale jeśli dobrze widzę to ta czerwona  jest tylko taką  poprzeczką  , a ta z GD dwubelkowa ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...