Skocz do zawartości

Problem z "grzechotaniem" ze skrzyni biegów lub jej okolic.


LosioDriver

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, a tutaj rozwinięcie:

 

Odpuszczając zupełnie gaz w czasie jazdy albo trzymając go tak by tylko utrzymać prędkość coś grzechocze.

Przy przyśpieszaniu problemu nie ma, jest cichutko.

Ciężko mi nawet ocenić skąd dobiega ten dźwięk natomiast tak mi się wydaje, że nakłada się on z drganiami lewarka skrzyni biegów.

Im lewarek mocniej drga tym mocniej słychać grzechotanie.

Dodatkowo nie udało mi się wywołać tego dźwięku operując gazem "na luzie" - zdecydowanie jest to więc powiązane ze skrzynią biegów.

 

Nie jest to głośne ale strasznie irytujące i do tego obawiam się sytuacji w której miałbym oddać do naprawy skrzynię... bo wiadomo - $$$, a u mnie sytuacja taka, że Forek jest brany pod uwagę do sprzedaży dla podratowania budżetu.

Podrzućcie jakieś pomysły co to może być, a może ktoś tak miał?

 

Postaram się to jakoś nagrać jak nie zapomnę.

 

Edit:

No i pacjent to Forek SG 2.0X (158KM).

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 555marcin napisał:

Reklamuj, Exedy czasem tak mają, miałem to w swoim Forku. Po wymianie na OEM cisza, a też drżałem, że skrzynia.

 

A patrz... nie wiem czy tak było przed wymianą, bo sprzęgło zrobiłem od razu po zakupie, ale zauważyłem to już na początku użytkowania auta.

Jak będzie z reklamacją jak zrobiłem na nim już ok. 15k (niecały rok)?

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 555marcin napisał:

A to nie od początku po wymianie grzechotało?

 

Grzechotało od kiedy użytkuje auto, a wymieniem sprzęgło w pierwszym tygodniu i nie pamiętam czy grzechotało też przed wymianą, ale po na pewno cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, 555marcin napisał:

To już kwestia podejścia zakładu który zmieniał... Ja reklamowałem po 100km. Przed wymianą mi się ślizgało ale nie grzechotało, po wymianie vice versa :)

 

Byłem w tym zakładzie i mówiłem, że mi coś grzechocze, ale jakiś tego nie potwierdzili...

Kojarzy ktoś ile jest gwarancji na sprzęgło? Sprawdziłem w papierach, sprzęgło ma 11 miesięcy i jest przejechane 10tyś. km.

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżam temat bo jest bardzo źle...

Więc opis na dzień dzisiejszy.

Dźwięk dochodzi z gałki skrzyni biegów. Słyszalny głównie na luzie, zwiększa się wraz z obrotami. Dźwięk nakłada sie z drganiem wybieraka dlatego myślałem że się o coś obija, ale jak się go chwyci to jest jeszcze głośniej.

Na wbitym biegu od 4tyś obrotów wzwyż słychać chrobotanie.
Podczas zmiany biegów przy wysokich obrotach jest koszmar.

Zauważyłem, że najgorzej jest przy zmianie biegów na zakrętach, wzniesieniach, zjazdach.

Ostatnio stałem autem przechylonym w bok i było bardzo głośno, ale jak już stałem leciutko pod górkę (właściwie to prawie płasko) to nie było nic słychać.

Nie ma znaczenia czy jest wciśnięte sprzęgło czy nie.

Ogólnie skrzynia chodzi bardzo dobrze. Biegi wchodzą gładko i precyzyjnie. Tylko ten dźwięk mnie przeraża....

Co to może być? Błagam o porady, byłem kilka razy u 2 mechaników i nie dostałem diagnozy bo dźwięk nie zawsze występuje, a akurat przy wizytach było cicho.

skrzynia dzwiek.mp3

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrzucałeś skrzyni w celu wykluczenia sprzęgła?

Sam tego nie zrobię, a dopiero w tym miesiącu mam jakiekolwiek fundusze... ale i tak myśl o tym, że znowu będę musiał władować grubą kasę w to auto nasuwa mi tylko myśl by wrócić do Toyoty :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LosioDriver napisał:
5 minut temu, lutek34 napisał:
nie zrzucałeś skrzyni w celu wykluczenia sprzęgła?

Sam tego nie zrobię, a dopiero w tym miesiącu mam jakiekolwiek fundusze...

 

od tego trzeba zacząć, na forum nikt ci tego nie zdiagnozuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, LosioDriver napisał:
49 minut temu, lutek34 napisał:
 
od tego trzeba zacząć, na forum nikt ci tego nie zdiagnozuje.

Jak rozumiem zrzucenie skrzyni to tysiak wyjęty z kieszeni?

 

nie wiem ile w okolicach KRK krzyczą za wymianę sprzęgła. Jakbyś był bliżej Krosna, to bym mógł kogoś polecić i myślę że w 500zł byś się zmieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
nie wiem ile w okolicach KRK krzyczą za wymianę sprzęgła. Jakbyś był bliżej Krosna, to bym mógł kogoś polecić i myślę że w 500zł byś się zmieścił.
Ale nie chcę wymieniać sprzęgła - jest nowe. Nie pamiętam ile płaciłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LosioDriver napisał:

Ale nie chcę wymieniać sprzęgła - jest nowe. Nie pamiętam ile płaciłem.

 

ja wiem, ale robota dla weryfikacji sprzęgła jest taka sama jak wymiana sprzęgła. W obu przypadkach trzeba zrzucić skrzynię, odkręcić docisk od koła i ponowny montaż wszystkiego do kupy. Oczywiście jeśli okaże się po zdemontowaniu sprzęgła że to nie wina sprzęgła, to należy dobierać się dalej. Ale przed demontażem skrzyni należy się upewnić że to nie przeguby, dyfer, wał itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LosioDriver napisał:
Godzinę temu, lutek34 napisał:
 
od tego trzeba zacząć, na forum nikt ci tego nie zdiagnozuje.

Jak rozumiem zrzucenie skrzyni to tysiak wyjęty z kieszeni?

w ASO Mikołów 600zł za demontaż i montaż skrzyni także nie powinno być źle po za ASO

ja bym zobaczył na Twoim miejscu układ sterowania biegami - podejrzewam, że przy wymianie sprzęgła ktoś mógł źle złożyć mechanizm wybieraka i przez to gdzieś coś trze np przesuwka jest podparta o synchronizator

zobacz czy nie masz opiłków w oleju w skrzyni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...