Skocz do zawartości

EZ30D (H6) praca na biegu jałowym


Yanas

Rekomendowane odpowiedzi

W moim świeżo kupionym OBK-u H6 (MY02) na P można wyczuć delikatnie nierówną pracę/drgania. Wskazówka obrotomierza stoi jak wryta, dokładnych obrotów jeszcze nie sprawdzałem, jutro podłącze OBD. Sprawa o tyle ciekawa, że kolega w identycznym wozie, z podobnym przebiegiem (też grubo poniżej 200k km) też ma taką przypadłość. Gdzie szukać przyczyny? Nie jest to raczej misfire, CEL się nie świeci, bujanie silnikiem jest ledwo wyczuwalne, ale wydaje mi się,że nie powinno być go wcale. Może poduszki pod silnikiem? Świece?

Co myślicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda przepustnica i przepływka? Miałem podobny objaw ale na D, na pozostałych przełożeniach nie chciało mi się sprawdzac. Lekkie, nie zauważalne na obrotomierzu falowanie. Takie do wyczucia dup...mierzem. Czyszczenie przepustnicy i przepływki załatwiło sprawę. Obroty ani drgną, przy okazji auto lepiej jedzie od dołu i wreszcie mogę zrozumieć upór 4EAT do jazdy na ostatnim biegu zawsze i wszedzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ich nie sprawdzałem, ale dzięki za trop. Bujanie jest faktycznie minimalne, trzeba mieć bardzo wyczulony d-pomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj wyjechałem na miesiąc i zostawiłem auto koledze mechanikowi.Ma szukać przyczyny. Na ten moment stawiamy na świece lub cewki,bo na LPG i ciepłym silniku czuć bujanie bardziej. Napiszę,jeśli coś się wyjaśni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...