Skocz do zawartości

IV Subariada LIGHT - Płw. Kolski, Nordkap zimą - 11-22 marca 2019


Miłosz Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

W prawym górnym rogu masz ikonkę koperty. Są tam prywatne wiadomości wysyłane między forumowiczami. I właśnie taka prywatna wiadomość jest wysyłana do uczestników i w ten sposób są  przekazywane zainteresowanym bardziej "poufne" informacje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mielibyśmy listę podstawową kompletną (10 samochodów)

 

1 Piotrek Szarmach
2 AAD 2os.
3 Elżbieta Maj 2os.
4 PrzemQ 2os.
5 Piotr Zalsszewski 2os.
6 Szadi 2os. +1dz. (6 lat)
7 Olag11 i Yossarin 3os.
8 Boria 2os.
9 Bogusław Kap. 3os.
10 Tonii

nowo zapisani - @Miłosz Rzeźnik doda Was dzisiaj pewnie to wątku "pocztowego", o którym pisze wyżej @przemekka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szadi, @Piotr Zalsszewski, @Boria - połączyłem Was do poczty forumową dotyczącej tego wyjazdu.

Tam dalsze informacje - formalnosci - zaliczka, wypełnienie tabelki z danymi. To pilne.

 

@Piotrek Szarmach - rozumiem, że dopóki nie masz pilota nie jesteś zdecydowany? To ostatnie miejsce więc albo dopasujemy Cię do listy i ryzykujesz, że pojedziesz sam, albo miejsce jest wolne A dopiszemy Cię , gdy będziesz miał ekipę - o ile miejsce będzie jeszcze wolne. Twoja decyzja?

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za dodanie do poczty. Co dalej? Tabelkę wypełnimy jeszcze dzisiaj. Gdzie i jak zaliczka? Co jeszcze musimy wiedzieć, żeby nie było za późno.? Przeczytane juz wszystkie posty tak że jakaś wiedza zdobyta. Podstawowe pytanie czy outback w automacie sobie poradzi? Córka 6lat ale już parę wypraw ma za sobą także spróbujemy i tu. Także czekam wskazówki.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jutro wyjeżdżam na 3 mce (paszport zabieram ze sobą) Wracam przełom lutego i marca.

Jak to się ma do wyrobienia potrzebnych dokumentów, wizy itd.

Wizę będę mógł wyrobić dopiero po powrocie tzn początek marca. W styczniu mnie nie będzie. Czy wg Waszego doświadczenia, dam radę załatwić wszystkie formalności?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
2 godziny temu, Szadi napisał:

Podstawowe pytanie czy outback w automacie sobie poradzi?

Trasa technicznie nie jest trudna, więc OBK nie powinien mieć problemów ( sugeruję obejrzenie filmiku z poprzedniej Subariady w tym kierunku ).

Ponieważ może być zimno warto mieć dobry akumulator i ew. - na wszelki wypadek - w całej grupie kable rozruchowe i / lub odpowiedni power bank.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szadi napisał:

Witam. Dzięki za dodanie do poczty. Co dalej? Tabelkę wypełnimy jeszcze dzisiaj. Gdzie i jak zaliczka? Co jeszcze musimy wiedzieć, żeby nie było za późno.? Przeczytane juz wszystkie posty tak że jakaś wiedza zdobyta. Podstawowe pytanie czy outback w automacie sobie poradzi? Córka 6lat ale już parę wypraw ma za sobą także spróbujemy i tu. Także czekam wskazówki.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

 

Dane masz właśnie w pierwszej wiadomości na poczcie.

5 godzin temu, Piotr Zalsszewski napisał:

Mam pytanie. Jutro wyjeżdżam na 3 mce (paszport zabieram ze sobą) Wracam przełom lutego i marca.

Jak to się ma do wyrobienia potrzebnych dokumentów, wizy itd.

Wizę będę mógł wyrobić dopiero po powrocie tzn początek marca. W styczniu mnie nie będzie. Czy wg Waszego doświadczenia, dam radę załatwić wszystkie formalności?

 

Słabo. W grę wchodzi tylko tryb ekspresowy. Teoretycznie owszem, gość w Gdańsku daje rady. Ale ryzyko jest. 

Pytanie, czy chcesz je podjąć - zwłaszcza, że nie będzie zwrotów jeśli się nie uda.

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś mi dać kontakt tel do "gościa w Gdańsku" 

W jednym z biur pośredniczących dowiedziałem się że jest możliwe uzyskanie wizy na zaproszenie w ciągu jednego dnia. Biuro załatwia również zaproszenie. Oczywiście cena jest odpowiednio wyższa. Chciałbym to potwierdzić u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Zalsszewski napisał:

Czy mógłbyś mi dać kontakt tel do "gościa w Gdańsku" 

W jednym z biur pośredniczących dowiedziałem się że jest możliwe uzyskanie wizy na zaproszenie w ciągu jednego dnia. Biuro załatwia również zaproszenie. Oczywiście cena jest odpowiednio wyższa. Chciałbym to potwierdzić u źródła.

NTGlobBiuro. Tak, to jest możliwe, tam robiliśmy już ekspresem wizy przy okazji poprzedniej Subariady do Gruzji.

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie jechać wystarczy napisać to w tym wątku. Zostaniesz wpisany na listę i dołączony do prywatnej konwersacji. 
Wyjazd na Kolski nie jest wyjazdem offroadowym, więc może jechać każde auto (no może jazda BRZ- tem mogła by być nieco trudniejsza) wyposażone w dobre zimówki. Co do dziecka ... poprzednio była dziewczynka w podobnym wieku i dała radę,  trzeba jednak pamiętać,  że jest dużo trochę  atrakcji, w których nie weźmie udziału (skutery śnieżne,  psie zaprzęgi). 
Psie zaprzęgi były najważniejszym pkt wyprawy! Co prawda pieski miały trochę ciężej Ale cały radę pociągnąć naszą 3 :)8479b80c91f78f1ed005d3b44dc64798.jpg

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Magda Zając napisał:

Dobry wieczór,

17 listopada dostaliśmy mail od Subaru Import Polska (mailing@crm.subaru.pl) z informacją że są jeszcze wolne miejsca. Patrząc na zamieszczoną powyżej w tym wątku tabelkę można wnioskować że to już nieaktualne?

witamy,

w tym momencie lista podstawowa jest kompletna (10 ekip/samochodów). jeśli tylko jesteście poważnie zainteresowani to prosimy o potwierdzenie i działamy.

jedna z ww. 10 ekip połączy się z inną z listy w jednym Subaru, decyzja musi zapaść "już", bo do wyjazdu pozostało mało czasu.

przy zapisach tworzymy listy rezerwowe i zawsze ekipy minimum z czołowych miejsc rezerwowych uczestniczą finalnie w wyprawach (po rezygnacji ekip z listy podstawowej)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niestety, Subariada dla nas zakończyła się na przejściu granicznym w Iwangorodzie. Według bazy danych urzędu celnego, w roku 2013 (!) nie wywiozłem z Tamożennego Sojuza samochodu marki Nissan, a konkretnie nie wywiozła moja żona Anna, a ja byłem właścicielem auta. Ówże Nissan jeździ obecnie spokojnie po drogach Polski na dowód czego pokazywaliśmy celnikom skan dowodu rejestracyjnego tego niby „niewywiezionego” samochodu, wydany w roku 2018 na innego właściciela. Celnicy byli nieubłagani i obecnie zapijamy rozpacz naszą winem Primitivo de Manduria gdzieś w Estonii. Teraz ani ja, ani Ania nie może wjechać żadnym samochodem do Rosji, Kazachstanu, Białorusi, Kirgizji i Armenii do końca dni naszych, amen.

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, PrzemQ napisał:

Niestety, Subariada dla nas zakończyła się na przejściu granicznym w Iwangorodzie. Według bazy danych urzędu celnego, w roku 2013 (!) nie wywiozłem z Tamożennego Sojuza samochodu marki Nissan, a konkretnie nie wywiozła moja żona Anna, a ja byłem właścicielem auta. Ówże Nissan jeździ obecnie spokojnie po drogach Polski na dowód czego pokazywaliśmy celnikom skan dowodu rejestracyjnego tego niby „niewywiezionego” samochodu, wydany w roku 2018 na innego właściciela. Celnicy byli nieubłagani i obecnie zapijamy rozpacz naszą winem Primitivo de Manduria gdzieś w Estonii. Teraz ani ja, ani Ania nie może wjechać żadnym samochodem do Rosji, Kazachstanu, Białorusi, Kirgizji i Armenii do końca dni naszych, amen.

Fatalna sytuacja i biorąc pod uwagę panującą tam biurokrację faktycznie odkręcenie tego może być niewykonalne.

Pozostaje chyba tylko wykorzystać przygotowania i czas wolny na podróże po krajach bałtyckich na własną rękę.:)

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...