Skocz do zawartości

Subariady 2019 - co, gdzie i kiedy


Miłosz Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Upominany wieloma zapytaniami śpieszę donieść, iż mamy już przygotowane terminy i kierunki, które proponujemy jako Subariady w 2019 roku. Poniżej lista, natomiast sukcesywnie, w miarę szybko będę odpalał wątki poświęcone kolejnym wyjazdom.
W porozumieniu z Dyrekcją oraz moderatorami Forum robimy też pewną modyfikację "logistyczną":
- zapisy będą oczywiście odbywać się WYŁĄCZNIE w osobnych wątkach
- zapisy będą się odbywać WYŁĄCZNIE od określonego momentu, o którym będzie informacja na forum, FB i w newsletterze SIP 
- zanim odpalimy zapisy w odpowiednim wątku podamy w miarę możliwości kompletne informacje, abyście nie zapisywali się "w ciemno".

 

A teraz konkretne konkrety :)

 

- IV Subariada LIGHT - Płw. Kolski, Nordkap zimą - 11-22 marca  (+2/3 dni dojazd i powrót)


- XVII Subariada - Słowenia - 12-18 czerwca (na miejscu) - to jest pomysł na coś nowego, bardziej "aktywnie i ekstremalnie", więc na pewno będzie treking, rafting, może canioning. Dzieci poniżej 10 lat raczej nie.


- XVIII Subariada  - Bułgaria - 2-9 lipca (na miejscu)

- V Subariada LIGHT - Gruzja - 5-16 sierpnia (na miejscu) - to będzie LIGHT, bo wszystkie noclegi pod dachem, ale będą trasy terenowe, dlatego zapisy dla Foresterów, Outbacków i XV (w automacie).

- XIX Subariada - Rumunia - 10-18 lipca (na miejscu)

 

- XX Subariada - Islandia - 31.08 - 21.09 (Dania - Dania) lub w wersji skróconej 31.08-14.09 (Dania - Dania)


NIE deklarujemy się tutaj, nie zapisujemy, sukcesywnie odpalam szczegółowe wątki. Ale na pytania oczywiście odpowiadam (ja lub starzy Subariadowi wyjadacze).

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
  • Super! 10
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Urabus przypiął/eła ten temat
  • Ojciec Założyciel
Godzinę temu, rutek111 napisał:

A Albanii z Macedonią nie będzie?

Jak widać z powyższego - w 2019 roku nie.

Ponieważ Miłosz jest gdzieś tam, daleko, pozwoliłem sobie odpowiedzieć ( ze względu na odległość oraz trudny dostęp do internetu tudzież prosty fakt - jest w podróży - nie można liczyć na odpowiedzi ).

O ile pamiętam będzie w Polsce dopiero w listopadzie i wtedy zapewne bardziej się uaktywni. A w międzyczasie będzie - w ramach możliwości czasowych -  "odpalał" kolejne wątki poświęcone konkretnym Subariadom 2019.

 

Pozdrowienia

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarkoV napisał:

:krecka_dostal: Słowenia, Rumunia , Islandia -  nadchodzi czas decyzji a na wszystko nie starczy urlopu

@Miłosz Rzeźnik czy Outback :superhero: da radę ? Najbardziej obawiam się interioru na Islandii :P

 

Two-buses.thumb.jpg.156ef05c5c89d6cfab7b70bcedf47c7e.jpg

 

Zasadniczo forestery. Ale potwierdzę w wątku. No chyba że snorkel....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, a jak z off-roadem będzie tak naprawdę w Islandii? Wiadomo, że Skandynawowie są wyczuleni na przyrodę i czytałem, że za off-road w interiorze potrafią konkretnie przywalić mandatem. Macie na to jakiś patent, czy trasa będzie wytyczona po drogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, KGSub napisał:

Miłosz, a jak z off-roadem będzie tak naprawdę w Islandii? Wiadomo, że Skandynawowie są wyczuleni na przyrodę i czytałem, że za off-road w interiorze potrafią konkretnie przywalić mandatem. Macie na to jakiś patent, czy trasa będzie wytyczona po drogach?

 

Też jestem Miłosz to Ci odpowiem tam masz takie drogi normalnie. Wielu z nich nie przejedziesz nawet dostosowanym Foresterem - np. większość dróg oznakowanych jako F w interiorze, jedną z przyczyn są głębokie brody, ale nie tylko, więc o offroad nie trzeba się martwić. Jest tam tego tyle oficjalnie bez mandatu, że dla wszystkich starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
7 godzin temu, Bartekfi napisał:

Mocno się nastawiałem na Bułgarię, a tu proszę; albo Plejady, albo Subariada :unsure:

Myślę, że Miłosz w miarę dostępu do netu będzie czytał ten wątek.

Mogę też ew. napisać do niego, jeżeli byłoby więcej chętnych na Bułgarię bez rezygnacji ze Zlotu.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dyrekcja napisał:

Myślę, że Miłosz w miarę dostępu do netu będzie czytał ten wątek.

Mogę też ew. napisać do niego, jeżeli byłoby więcej chętnych na Bułgarię bez rezygnacji ze Zlotu.

 

Pozdrowienia

 

My byśmy byli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - udało się nam przesunąć termin Subariady Bułgaria na lipiec, tak aby nie kolidował z Plejadami. Post został wyedytowany, o góry oraz w odpowiednim wątku jest już nowy termin.

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przypominam o dzisiejszych zapisach na IV Subariadę Light Płw. Kolski, Nordkap oraz XVIII Subariadę Bułgaria. O północy napiszę post "START" w obu wątkach. od tego momentu liczymy zapisy.

 

Linki do wątków z zapisami:

 

https://forum.subaru.pl/topic/101573-iv-subariada-light-p%C5%82w-kolski-nordkap-zim%C4%85-11-22-marca-2019/

 

https://forum.subaru.pl/topic/101575-xviii-subariada-bu%C5%82garia-2-9-lipca-2019/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przygodę" z subaru zaczęłam w czerwcu i nigdy, przenigdy nie jeździło mi się tak dobrze i bezpiecznie, pomimo iż jest to dość silne auto (silnik 2,5 benzyna 230 km) :) kuszące są te wszystkie wyprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ania Bogdańska napisał:

"przygodę" z subaru zaczęłam w czerwcu i nigdy, przenigdy nie jeździło mi się tak dobrze i bezpiecznie, pomimo iż jest to dość silne auto (silnik 2,5 benzyna 230 km) :) kuszące są te wszystkie wyprawy :)

Proponuje zapisać się na Bułgarię :) Jak to mówią Będzie Pani zadowolona :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Jestem przewodnikiem Przygody4x4 i to mi przypadnie przyjemność poprowadzenia Islandii.

 

Wielokrotnie objechałem Islandię wzdłuż i wszerz z różnymi grupami. Poza paroma miejscami interior jest dostępny dla Subaru bez problemu. Zaplanowaną trasę często pokonywałem samochodami takimi jak Hyundai Santa Fe, Tucson, Dacia Duster. Głębokość brodów  na tym wyjeździe przeważnie nie przekracza poziomu progów. Snorkel zbędny :). Jedziemy legalnie drogami dopuszczonymi do ruchu również F-kami. 

 

Zamieszczone wyżej zdjęcie przedstawia drogę F249 której nie mamy w planie.

 

Pozdrowienia z Islandii. 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...