Skocz do zawartości

Levorg i pęknięta szyba


xemir

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś Żona zauważyła pęknięcie szyby, wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu. 

Nie stwierdziła uszkodzeń mechanicznych, szyba rano była ok - samochód stał pod blokiem i rano przejeżdżając (jechałem rowerem)  obok samochodu niczego nie zauważyłem. 

Szkoda zgłoszona do AC, jeszcze się ze mną nie kontaktowali.
Dzwoniłem do ASO i otrzymałem informację o cenie za szybę: 4700 brutto + robocizna (ok 800-1000 Pln).

 

Moje pytania:

 

1) Czy istnieje możliwość stwierdzenia, że uszkodzenie było powodem wadliwego montażu (jeśli nie ma wyraźnego śladu uszkodzenia)  i na tej podstawie naprawy gwarancyjnej (samochód jest na gwarancji do 3-2020).

2) Czytając wcześniejsze odpowiedzi Dyrekcji, odniosłem wrażenie, że cena podana przez ASO może być "zawyżona", w związku z tym chciałem zapytać o możliwość weryfikacji otrzymanej z ASO informacji o koszcie szyby,  (zakładam scenariusz w którym, ubezpieczyciel odmówi mi naprawy szkody z AC i będę musiał pokryć całość z własnej kieszeni).

 

Pozdrawiam,

-WSz.

 

szyba.levorg.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
1 godzinę temu, xemir napisał:

1) Czy istnieje możliwość stwierdzenia, że uszkodzenie było powodem wadliwego montażu (jeśli nie ma wyraźnego śladu uszkodzenia)  i na tej podstawie naprawy gwarancyjnej (samochód jest na gwarancji do 3-2020).

Prawdopodobieństwo pęknięcia szyby klejonej na skutek wadliwego montażu jest bliskie 0 ( nie spotkałem jeszcze u nas takiego przypadku).

Z samego zdjęcia trudno jest cokolwiek wywnioskować ( tak. np. w górnej części , tuż poniżej zakresu pracy wycieraczek jest wyglądający jak po uderzeniu kamieniem ).

1 godzinę temu, xemir napisał:

2) Czytając wcześniejsze odpowiedzi Dyrekcji, odniosłem wrażenie, że cena podana przez ASO może być "zawyżona",

Nie pamiętam dokładnie cen szyb, lecz ta wydaje się normalna. Trzeba też zauważyć, że zgodnie z umową dealer nie może swobodnie narzucać cen - cena maksymalna jest wyznaczana przez importera ( rabaty to inna sprawa ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Z moim pobieżnych oględzin, wygląda to na uszkodzenie mechaniczne, spowodowane przez kamień (na pęknięciu zauważyłem niewielkie wyszczerbienie).

Czekam na oględziny rzeczoznawcy.

 

Pozdrawiam,

-WSz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja wymieniałem już raz szybę teraz będzie drugi raz. Kamienie nie lubią mojego levego :/ a co do kosztów to było coś około 4500-5000 zł w ASO. Poszło z AC. Bo auto szyba była tylko do 4k.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Z moim pobieżnych oględzin, wygląda to na uszkodzenie mechaniczne, spowodowane przez kamień (na pęknięciu zauważyłem niewielkie wyszczerbienie).
Czekam na oględziny rzeczoznawcy.
 
Pozdrawiam,
-WSz. 


Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rafik83pl napisał:

Cześć ja wymieniałem już raz szybę teraz będzie drugi raz. Kamienie nie lubią mojego levego :/ a co do kosztów to było coś około 4500-5000 zł w ASO. Poszło z AC. Bo auto szyba była tylko do 4k.

 


Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

To faktycznie niefart - ja w poprzednim W210 miałem szybę przez 10 lat i zero pęknięć - no dobra, miałem jedno małe (na max 0.5 cm w dolnym rogu), a szyba nosiła wiele drobnych śladów od uderzeń.

Miałem wymienić szybę, ale ostatecznie poszedł na żyletki. 

 

Nie wykupywałem auto-szyby (przez ten limit oraz przez jakieś zapisy mówiące o konieczności wstawiania nieoryginalnej) i będę likwidował z AC, ale zastanawiam się o ile więcej zapłacę następną ratę AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...