Skocz do zawartości

Fotelik (nosidełko) za kierowcą Legacy IV


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Tytułem wstępu: I tak podjadę i będę mierzył, ale chciałbym mieć jakieś podpowiedzi z czym w ogóle zacząć.

Temat pewnie nie prosty, przy maksymalnie odsuniętym fotelu kierowcy, choć siedzę prawie w pionie, które nosidełka (najlepiej na isofix) mogą mi się mieścić? Może ktoś już przerabiał temat i miałbym się na czym oprzeć.

 

Jest opcja, że klippana syna lepiej dopchnę i zmieszczę za sobą przysuwając się do kierownicy o 1 ząbek, ale, skraca to miejsce na nogi dla syna, ciężko byłoby ten isofix przenosić bo tu już naprawdę trzeba by mocno go wepchnąć, no i ja jakoś ten 1 ząbek do przodu nie specjalnie się widzę, a już nie mówiąc o dłuższych trasach.

 

Oczywiście foteliki tylko RWD, jak nie będzie na isofix to przeboleję, ale ważne, żeby kąt dziecka był utrzymywany prawidłowo w trakcie jazdy. O kwestiach bezpieczeństwa nie wspominam bo to priorytet. Ceny kawiorowe też mnie raczej w tej kwestii nie odstraszą, ale wiadomo jak się da taniej coś znaleźć to tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi Ci o te pierwsze foteliki? Moje bliźniaki jeździły w zestawie z wózka- graco twinni coś tam, potem wsiadły do recaro Young sport a od kilku dni powoza recaro monza. Wszystkie się bez problemów mieściły chociaż monza zajmuje najmniej miejsca.
Pomysl nad wózkiem z wyczepianym nosidelkiem- odpada przeladowywanie brdzaca a na mrozie i sniegu to średnia przyjemnosc.
Ps, recaro Young będą za chwilę na sprzedaż (piora się)- zestaw dla dziewczynki i chłopca (niebieski i pomarańczowy)

melduje ze nic nie musze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Wolmax-a w Outbacku - przy odsuniętym fotelu na maks pewnie się zmieści, ale dziecku może być niewygodnie. Ja u siebie montuję z dodatkową "poduszką" pod fotelikiem żeby był bardziej poziomo i mała mogła spać, bo w domyślnym położeniu jest na tyle pionowo że śpiącą głowę trzeba podtrzymywać ręką ;)

A czemu nie chcesz zamontować za siedzeniem pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, recki napisał:

Pomysl nad wózkiem z wyczepianym nosidelkiem

Mamy wózek anex sport i na adapterach jeździło wcześniej Recaro właśnie ;) 

 

2 godziny temu, yaro napisał:

Mam foteliki besafe izi + i combi

To chyba nie nosidełka ;) mierzyłem kiedyś jakiś zestaw beSafe (nosidełko + większy fotelik był w tym zestawie) ale w montażu przeszkadzało jakieś wzmocnienie w kanapie, przynajmniej po stronie pasażera.

 

1 godzinę temu, Ps_jam4 napisał:

A czemu nie chcesz zamontować za siedzeniem pasażera?

Tam siedzi syn :)

 

5 godzin temu, Slawskip napisał:

Która grupa Ciebie interesuje? 0-13kg,

Na razie musi być nosidełko, więc 0-13 :) . Generalnie może być nawet i na pasy, ważne żeby małej główka nie leciała. O tym, że mogło by się kłaść do spania nawet nie mówię, bo takie nosidełko mam, ale nie zmieści się :( chyba, że ktokolwiek coś takiego zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazlem- moje miały wózek baby active twinni- trzyfunkcyjny (nosidełko, gondola i spacerowka). Nosidełka nieźle sprawowały się w roli fotelików nawet jak skończyły 1 rok. Montowane na pasy (ponoć adapter do iso jest ale nie testowalem), tyłem do jazdy. Pozycja taka że spokojnie spały nawet kilka godzin. Ogolnie- na pewno są lepsze ale ten komplet u nas się sprawdził w 100%.
Teraz szukam wózka "biegowego" dla bliźniaków, na dłuższe wycieczki, ale ceny to jakiś kosmos (4-8 k) za jakiś fajny!

melduje ze nic nie musze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, STomasz napisał:

britax römer max-fix ii wchodzi na styk przy odsuniętym fotelu na max, choć musiałem trochę wypionować oparcie fotela aby zagłówek nie haczył o korpus fotelika.

O, to się przyda do następnego fotelika, także dobrze wiedzieć :) dzięki; a na razie szukam czegoś z funkcją nosidełka a tego chyba britaxowi brakuje :(

P. S. Wchodzi tak mocowany na isofix? Czy na pasy?

P.S.2 głupie albo i nie pytanie ale czy trzyma ci fotelik odpowiedni kąt bo wg strony britaxa ma wymiry 78cm a ten który mam ma 79 w pozycji leżącej to może jednak dam mu szansę, choć na oko to nie wygląda nijak ale nie siłowałem się szczególnie z nim.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Udało się zmierzyć i wchodzi kiddy evoluna i-size na isofixie. Siedzenie jest Max do końca i nie zmieniałem pozycji oparcia. Mam Ok.187cm i jest Ok. Jedyne co to kiddy nie położymy w trakcie podróży, ale do normalnej jazdy powinno być Ok.

 

Reasumując:

Klippan Kiss2 Plus - kanapa pasażer

Kiddy Evoluna I-size - kanapa kierowca

Osoby ok.190cm/80-90kg mogą się wygodnie mieścić z przodu (kierowca i pasażer), fotele odsunięte do końca (u pasażera o 1 ząbek w przód), siedzenia dość pionowo (ale ja i tak, tak jeżdżę i uważam za wygodne).

 

Teraz tylko dokupić drugie lusterko (a może ktoś ma patent jak inaczej zobaczyć oboje ;) ) i matę na siedzenie i czekamy :). A tak to wygląda za kierowcą:

IMG_1986.jpg

IMG_1987.jpg

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matthew164 napisał:

 

Soczewkowe lusterko z autobusu na środkowym zagłówku?

 

Nie jestem pewien czy jest wyposażone w jakiś w miarę bezpieczny montaż jak dedykowane lusterka. Ponoć lustro besafe ogarnia temat, może ktoś ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sławek1 napisał:

Jest OK.

Widać obydwa foteliki? Bo o taki przypadek mi chodzi ;) 

Na razie mam lusterko safety1st ale jakoś nie wydaje mi się, że mogę w nim zobaczyć 2 miejsca, dlatego albo dojdzie drugie, albo szukam czegoś co ogarnie dwa na raz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawskip napisał:

Kamul, wycieraczkę wyjmij spod tej stopy fotelika.

Wężykiem - koniecznie i natychmiast.

9 godzin temu, kamul napisał:

Widać obydwa foteliki? Bo o taki przypadek mi chodzi ;) 

Na razie mam lusterko safety1st ale jakoś nie wydaje mi się, że mogę w nim zobaczyć 2 miejsca, dlatego albo dojdzie drugie, albo szukam czegoś co ogarnie dwa na raz :) 

Lusterko ma być zamontowane na środkowym zagłówku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawskip napisał:

Kamul, wycieraczkę wyjmij spod tej stopy fotelika.

To tylko do przymiarki czy wchodzi. Jeszcze i tak montaż maty na fotel i czekamy na małą, ale dzięki za przypomnienie ;) 

 

Lusterko mam w ogóle na kratce na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Update odnośnie lusterka. Temat ogarnąłem lusterkiem Britax’a prostokątnym. Zmierzyłem na miejscu w tyłem.pl i tym samym polecam obsługę która pomogła mi w dobraniu i montażu przy okazji ;) 

LINK do lusterka

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...