Skocz do zawartości

Blokujące się pasy bezpieczeństwa


ziomek4000

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to Legacy IV w nadwoziu kombi.

Problem polega na tym że czasami z nieznanego mi powodu blokują się pasy bezpieczeństwa z tyłu po prawej stronie. Na razie nauczyłem się poznać kiedy to nastanie. Jak pasy zwijają się cicho to nic nie blokuje, natomiast jeśli podczas zwijania pasa słychać terkotanie to przy próbie wysunięcia pas jest zablokowany. W takiej sytuacji muszę zwinąć pas do końca i dopiero wtedy można go wysunąć. Jest to o tyle problematyczne że z tej strony podpinam nosidełko i w momencie gdy pas sie zblokuje to żeby wyciągnąć to nosidełko to muszę najpierw wyciągnąć dziecko a następnie obracając całym nosidełkiem uwolnić je od pasów. Moje pytanie czy miał ktoś do czynienia z takim problemem? A jeśli tak to czy jest to do naprawienia czy trzeba szukać nowego mechanizmu zwijania? No i jak się do tego mechanizmu dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to Legacy IV w nadwoziu kombi.
Problem polega na tym że czasami z nieznanego mi powodu blokują się pasy bezpieczeństwa z tyłu po prawej stronie. Na razie nauczyłem się poznać kiedy to nastanie. Jak pasy zwijają się cicho to nic nie blokuje, natomiast jeśli podczas zwijania pasa słychać terkotanie to przy próbie wysunięcia pas jest zablokowany. W takiej sytuacji muszę zwinąć pas do końca i dopiero wtedy można go wysunąć. Jest to o tyle problematyczne że z tej strony podpinam nosidełko i w momencie gdy pas sie zblokuje to żeby wyciągnąć to nosidełko to muszę najpierw wyciągnąć dziecko a następnie obracając całym nosidełkiem uwolnić je od pasów. Moje pytanie czy miał ktoś do czynienia z takim problemem? A jeśli tak to czy jest to do naprawienia czy trzeba szukać nowego mechanizmu zwijania? No i jak się do tego mechanizmu dostać?
Myślę, że jedynym rozwiązaniem jest wymiana pasa. Nie działa on właściwie a odpowiada za bezpieczeństwo Twojego dziecka. Chyba nie ma się nad czym zastanawiać.

poszło z fona

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta blokada załącza się dopiero jak rozwiniesz pas do końca i próbujesz zwinąć. Jak chciałbyś przypiąć pasażera, to blokada się nie uruchomi, bo pas rozwijany jest tylko częściowo. Moim zdaniem tak ma być, jak montujesz fotelik, to właśnie dzięki temu może on być bardzo "ciasno" przymocowany do kanapy.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemowrc napisał:

Myślę, że jedynym rozwiązaniem jest wymiana pasa. Nie działa on właściwie a odpowiada za bezpieczeństwo Twojego dziecka. Chyba nie ma się nad czym zastanawiać.

 

Nie wprowadzaj kolegi w błąd.

Pas działa właściwie. W tym modelu miał on funkcję ALR pozwalającą na sztywno mocować  fotelik przy pomocy pasów.

Funkcja aktywuje się po całkowitym wyciągnięciu pasa.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spawalniczy napisał:

Pas działa właściwie. W tym modelu miał on funkcję ALR pozwalającą na sztywno mocować  fotelik przy pomocy pasów.

Potwierdzam.

3 minuty temu, ziomek4000 napisał:

Tak więc skoro jest taka funkcja to w jaki sposób ja mam później odpiąć ten fotelik jak nie mogę poluzować pasa żeby wyjąć z zaczepów?

Ta funkcja działa dopiero po całkowitym wyciągnięciu pasa podczas zapinania. Odpiąć się da, ponieważ odpinanie pasa działa po wciśnięciu przycisku zwalniającego klamrę, może nie jest to łatwe, ale na pewno bezpieczne.

 

Kiedyś wiozłam z tyłu dość sporych rozmiarów osobę i pas się ciągle jej blokował, to jest problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to przepraszam. Nigdy nie korzystałem z tej funkcji a zmyliło mnie to terkotanie bo nie słyszałem nigdy żeby zwiający pas wydawał takie dźwięki. Zabrzmiało to tak, jakby coś się rozlatywało i zapaliła mi się lampka ostrzegawcza ;-)

poszło z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być, chyba w większości japończyków tak jest. Mega irytujące to jest jak się zapina np fotelik i pas gdzieś ucieknie, trzeba rozpinać wszystko

Po prostu trzeba wypracować sobie technikę zapinania/odpinania fotelika default_smile.png Na początku rzeczywiście jest to trochę irytujące.

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowek01.thumb.jpg.e634bcb64ed2c589b957630440986857.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Schowek02.thumb.jpg.f74a1291f6deae1e54f1c057703f504a.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Schowek03.thumb.jpg.5b456b98c11f8c0f26c7b10664b25cd1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 godziny temu, palmall napisał:

Tak ma być, chyba w większości japończyków tak jest. Mega irytujące to jest jak się zapina np fotelik i pas gdzieś ucieknie, trzeba rozpinać wszystko :P

Potwierdzam, można się zirytować. Moja baza fotelika zapinana na pasy jest totalnie bezużyteczna przez ten system, bo po wyjęciu fotelika z bazy i tak muszę wypiąć z niej pas i całkiem go zwinąć, żeby następnym razem można było zapiąć fotelik (przez jego plecy tez trzeba przeciągnąć pas)... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...