Skocz do zawartości

Pytanie o czujniki uderzenia (front) airbag - 2001r


Qubu666-Baja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temat jest taki. Po zakupie zdiagnozowałem (mruganiem ) kody błędów systemu airbag. Na tapecie moi zwycięzcy są następujący:

sterownik airbag idzie do czyszczenia "crash data(błąd 11), airbag kierowcy (błąd 25) , i ostatni "delikwent" tj czujnik uderzenia,prawy (błąd 31).

1 pyt. Sterownik mam o numerze 98221AE19A,ale czujniki uderzenia (dokupione) mam o inny numerze. Podejdą inne numery do tego sterownika? zadziała wszystko ok?

2. pyt  gdyby system nie zadziałał z innym numerem , to można te czujniki jakoś "zaprogramować" pod ten sterownik?

3. czy informacje "crash data" są zapisywane w sterowniku tylko "po strzale"? (chodzi o próby bez konsekwencji z podpinaniem innych ,niż mój numerów czujnika uderzeniowego)

4. Może ktoś z Was posiada dostęp do części o tym numerze? sterownik airbag i czujniki uderzenia.

 

 

 

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na powyższe pytania już znam. Walki było od pyty ;)

Miałem  trzy błędy 11,25,31 ,bo historia(przed moim zakupem) była taka:

Prawy błotnik był : "pstryknięty" delikatnie,ale na tyle,że nie naruszył konstrukcji samochodu,ale przeciął prawą wiązkę (która kończy się w prawym narożniku,pod podszybiem,za deską rozdzielczą. Wiązka zakończona niebieską kostką). sygnał na sterownik poleciał, buuuuum... poduchy wywaliło, historia została zapisana w" crash data" sterownika airbag.

Przerwaną wiązkę naprawiłem (do wymiany pójdzie w bliskiej przyszłości, dla zachowania kanonów fachowej naprawy SRS) .Crash data wyczyściłem, a poduszki... były sprawne :) ,bo ktoś wymienił "pstryknięte", na dobre, pod sprzedaż. Jednak crash data pokazywał błąd poduszki, bo nikomu nie chciało się rozbierać pół samochodu.

odp 1. podchodzą czujniki o innych numerach. mój był sprawny,bo "strzała" od frontu nie było,ale kupiłem 2x czujniki uderzenia L i P , podłączyłem pod naprawiony system i nie było błędu "airbag", system sprawdził podzespoły, uzbroił poduchy i napis "airbag" zgasł,czyli cacy (jak będzie u kogoś innego, to ciężko powiedzieć,ale próbować warto z innymi numerami.

odp 2.nie ma sensu kombinować,używka i "poszli z tematem..."

odp 3 wg mnie to tylko po strzale,bo "zużyty" sterownik, po strzale spełnił swoją funkcję i jest nominalnie jednorazowy ( co jest trochę inne od rzeczywistości)

odp 4 Ja nie znalazłem,ale na ebay.com  w Polsce też ludzie mieli i pewnie gdzieś można znaleźć. Nie jest to temat nieosiągalny,ale... są firmy usługowe przywracająca ster. airbag ,do stanu fabrycznego (allegro 150zł (wysyłka swojego sterownika , lub gdzieś w okolicy, na poczekaniu (15min) )

Amen.

Uważać!!! Być skupionym, przy grzebaniu przy airbagach i pilnować za każdym razem tego,czy zasilanie jest odłączone,bo można w zęby dostać od poduszki powietrznej i nos przestawić na szyję.

UWAGA: Powyższy opis jest poglądowy i jeżeli ktoś chce grzebać, przy airbagach robi to na własne ryzyko!!!  dzieciaki odstawić, psy i koty też ;) , bo zewrą kable i buuuuum

 

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...