Skocz do zawartości

Powrót po 2 latach, tym razem coś bardziej rozsądnego


lukemike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, parę osób pewnie mnie pamięta, parę pewnie nie. 2 lata temu miałem przygodę z OBK H6, dosyć krótką bo miesięczną. Zakup był pochopny, nieprzemyślany no i mówiąc wprost, dałem 4 litery. Wybrałem się z motyką na księżyc/słońce kupując H6 jako pierwsze Subaru. Wtedy sprzedałem Subaru i po pół roku poszukiwań znalazłem Opla Signum w benzynie i manualu, silnik 1.8 (niby pełno opli ale pół roku szukania czegoś co nie jest dyliżansem). No ale auto mi się już znudziło, do tego manual mnie męczy w korkach których dużo przybyło po napływie masy banderowsko ukraińskiej do Wrocławia. Oprócz manuala chciałbym też coś wyższego, tak żeby nie drżeć o zderzak i podwozie przy byle jakim krawężniku. No i przyszło na Forestera, bo to właśnie Forester miał być 2 lata temu poszukiwany a skończylo się na OBK H6... Napiszę Wam tylko że chcę wydać na auto do 17000zł no i 3000zł na ewentualne LPG. Więc musi być to silnik w pełni akceptujący gazociąg. Na niemieckich stronach a także na polskich serwisach jest straszna rozbieżność, są Forestery I za 30 tysięcy a są też Forestery II za 18, więc nie piszę czy to ma być I czy II. Napiszę tylko że chcę żeby silnik był w miarę bez problemowy z automatem, o spalaniu nie piszę bo jak będzie LPG to można to "pominąć".

 

Więc podsumowująć:

 

do 17 tysięcy

Forester I albo II

Automat

Do LPG

Silnik w miarę bezproblemowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukemike napisał:

uuu jak nie wiecie z tekstu jakie pytanie i w czym problem to może pora wrócić do elementarza i gimnazjum?

 

z takim "podejściem" nie wróżę Ci tu dużo przyjaciół ani podpowiedzi.... Sam też nie zrozumiałem pytania, bo go nie widzę.... Nie użyłeś ani jednego znaku zapytania.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lukemike napisał:

uuu jak nie wiecie z tekstu jakie pytanie i w czym problem to może pora wrócić do elementarza i gimnazjum?

Napisałeś nie w tym dziale, więc prędzej admin usunie lub przeniesie wątek, niż otrzymasz pomoc z takim nastawieniem do ludzi.
BTW Do gimnazjum już nie wrócisz bo jest zlikwidowali. Więc może nie my do elementarza, a ty do wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jaki silnik polecacie który spełnia moje kryteria które są w pierwszym wątku?

 

To jest dział FORESTER z tego co widzę, nie napisałem przecież w Legacy albo XV...

 

Jak będe miał juz konkretne modele na oku to wtedy dam je do "zakup kontrolowany"

Edytowane przez lukemike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już lepiej :) - taki który ma w oznaczeniu F - czyli wzmacniane gniazda zaworowe pod kontem instalacji gazowej. Jeśli ma to być auto na długo i bezproblemowe darował bym sobie wersje z turbinami.... tam zawsze jest co podłubać :) a poza tym wszystko kwestia egzemplarza i poprzedniego właściciela który dbał albo nie dbał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafić można wszystko....... to kwestia obadania auta. Trzeba jeździć i oglądać...... inaczej się nie da "wywróżyć". Moim zdaniem za 17k da się znaleźć zadbanego forestera. Ale to zapewne będzie co 8 z tych co obejrzysz...... a 7 to malowane trupki :) Tak to moim zdaniem wygląda.

Ja za swojego I s-turbo po lifcie z 2001 dałem 14.500 z czego władowałem już około 10k. Ale jak go wystawiłem za 20k to zero odzewu......

 

ps. nie kupuj pierwszego jakiego będziesz oglądał tylko porównaj co najmniej 4 sztuki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Dodam jeszcze, że warto przed umówieniem oglądania auta dowiedzieć się czy w okolicy jest jakiś dobry mechanik ogarniający subaru i umówić sobie u nich przeglądzik przedzakupowy jeśli pierwsze wrażenia będą dobre. ;-)

 

Powodzenia w poszukiwaniach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze - ale szukaj silnika o oznaczeniu ej20F lub ej205F lub jakiegokolwiek z literką F - to są te wzmocnione gniazda które przydają się przy instalacji LPG.

Jak ty szukasz Forka I 125KM w automacie to z 17k jeszcze ci zostanie na gaz i rozrząd :) tyle że to nie jest demon prędkości ani dynamiki - to jest tak zwany muł roboczy - "gniotsa nie łamiotsa"

Forek II 158KM to już inna bajka :) też ne jest demonem ale nie jest też mułem :) i tu 17k powinno starczyć - problem to tylko znaleźć super egzemplarz w tej cenie. Ale jest to do osiągnięcia.

powodzenia

 

ps. zaglądaj co jakiś czas na "kupie sprzedam zamienię" na tym forum. trafiają się forumowe "perełki"

 

edyta - Chociaz ja mam silnik turbo bez literki F i działa bez problemowo juz ponad 3 lata z LPG...... wiec te F to tylko "dodatek" jeśli sie uda znaleźć ładną sztukę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznaczenie silnika masz na każdej tabliczce znamionowej przy kielichu amora z przodu - ja mam EJ205.... ale nie F.

nich ci sprzedjacy cykną fotke tej tabliczki i masz wszystko jasne jak na dłoni.....

20180605_203313.thumb.jpg.4c1cdb384cd602c86e23d622fba6511f.jpg

 

lepiej znaleźć zadbany model ze zwykłym silnikiem niż trupka z F......... nie nastawiaj sie tak na to. Jak Ci sie trafi to fajnie, jak nie to tragedii nie ma :)

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lukemike napisał:

Witam Panowie

 

3 godziny temu, lukemike napisał:

uuu jak nie wiecie z tekstu jakie pytanie i w czym problem to może pora wrócić do elementarza i gimnazjum?

Elo...

 

Z takim podejściem może warto się przywitać w odpowiednim miejscu i zajrzeć do regulaminu. Przeczytanie go ze zrozumieniem nie powinno sprawić problemu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Aga napisał:

 

Elo...

 

Z takim podejściem może warto się przywitać w odpowiednim miejscu i zajrzeć do regulaminu. Przeczytanie go ze zrozumieniem nie powinno sprawić problemu.

 

No elo... po co mam się znowu witać jak nie jestem tutaj nowy? I dlaczego ja mam czytać regulamin jak ja nie spamowałem w swoim temacie? Ja tu widzę 4 posty ze spamem...

Edytowane przez lukemike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakim podejściem ??

Z pierwszego postu doskonale zrozumiałem przekaz. 

Pózniej sie wylała fala hejtu za brak "?" bo tak trudno sie domyślić.

 

 

Tak więc zostawić chłopaka w spokoju i przywołać do porządku zadymiarzy.

:D

Edytowane przez Pan Dziedzic
  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...