Skocz do zawartości

Falowanie turbo impreza GT 99


Paweł Pyciu

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

Czy miał może ktoś z Was taki problem, pedał gazu wciśniety w podłogę i turbina zaczyna falować. Ładuje i zrzuca. Auto nie przyspiesza równomiernie tylko tak jakby co chwilę go coś spowalniało.

Auto dopiero nie dawno kupiłem i nie bardzo wiem za co się złapać. Szczególnie odczuwalne na 3-5 biegu.  Impreza 2.0 turbo Wydech przelot.

Objawy takie jak na filmie poniżej.

 

 

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź restryktor (pestkę wyczuwalną pod palcem na wężyku podciśnienia, a dokładniej w jego wnętrzu)  przed samą sprężarką. Ściągnij go i zacznij od przedmuchania/przeczyszczenia i sprawdzenia stanu wężyka. Zamocuj na sprężynowe opaski zaciskowe i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/7/2018 at 9:08 PM, h-rt said:

Sprawdź restryktor (pestkę wyczuwalną pod palcem na wężyku podciśnienia, a dokładniej w jego wnętrzu)  przed samą sprężarką. Ściągnij go i zacznij od przedmuchania/przeczyszczenia i sprawdzenia stanu wężyka. Zamocuj na sprężynowe opaski zaciskowe i sprawdź.

 

Wygląda że to restryktor...wyciągnąłem go i turbo ładowało tylko 0.5 bara...

i teraz co...założyć restryktor z większą srednicą otworu czy mniejszą żeby nie ładowało aż do 1.3 bara bo tyle teraz dmucha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej oryginalną (1.2mm). Jeśli z obecnym wszystko jest "ok" czyli m.in. wężyk i restryktor drożny-upewnij się, to może być o mniejszej średnicy i zaopatrz się w restryktor do modelu. Ok 20 złociszy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...