Skocz do zawartości

Tapicerka skórzana


jimiasty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

rozglądam się za "nowym" drugim Outbackiem.  W moim z 2004 (salon PL) jest gruba perforowana skóra, która pomimo lat wygląda bardzo dobrze. Oglądałem na żywo 2 egzemplarze, jeden z 2005, drugi z 2008 obydwa miały siedzenia ze skóry (a może eko "skóry"), nie dość że nie perforowanej to jeszcze jakiejś takiej cienkiej i miękkiej, która rwie się od samego patrzenia. No i obydwa oczywiście miały przetarcia na przednich fotelach. Kojarzycie jak wyglądała kwestia tych siedzeń? Mam jakąś opcjonalną tapicerkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim OBK z 2008 fotel kierowcy jest już nieco spękany, ale to tylko farba.

Renowacja nie jest skomplikowana, można samemu ogarnąć.

 

Reszta tapicerki trzyma się ładnie.

 

Jeździłem dla porównania Volvo, nieco młodsze V70 i tam to dopiero jest miękka i przyjemna w dotyku skóra.

Akurat w moim przypadku odczucia były na plus dla Volvo.

 

Tak naprawdę to dużo zależy od pielęgnacji bo można bardzo szybko każdą tapicerkę zapuścić bez względu na rodzaj skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękka skóra wcale nie oznacza jakiejś badziewnej skóry może po prostu ktoś ją wypielęgnował przed sprzedażą, gruntowne czyszczenie i odpowiednie nawilżenie - zabezpieczenie skóry nadaje jej miękkości i sprawia, że skóra nie pęka tak szybko a ponadto jest miękka w dotyku.

Ostatnio swoją wyczyściłem i zabezpieczyłem i  zrobiła się miękka i bardziej elastyczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdzieś kiedyś czytałem, że Gliptone mocno pachnie/śmierdzi  (mam alergię i wkurzają mnie chemiczne zapachy) i zdecydowałem się na zestaw CORALUX, który jest praktycznie bezzapachowy, a działa tak samo jak ten glipton.

Edytowane przez jimiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś czytałem, że Gliptone mocno pachnie/śmierdzi  (mam alergię i wkurzają mnie chemiczne zapachy) i zdecydowałem się na zestaw CORALUX, który jest praktycznie bezzapachowy, a działa tak samo jak ten glipton.
O to nie chciałbym mocnego zapachu w aucie. Który zestaw CORALUX'a używasz? Czarny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca powiedział, że ma dwa różne zestawy (ta sama numeracja - różnią się kolorem etykiety i chyba miejscem produkcji) i jeden pachnie mocniej niż drugi. Ponieważ jest to zapach skóry (który lubię) więc wziąłem ten o mocniejszym zapachu i :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2018 o 17:01, thorxahest napisał:

A macie może jakieś sprawdzone środki do tapicerki skórzanej, żeby była fajnie nawilżona i nie brudziła ubrań ?

Przeprowadziłem już renowację Renoskórem, ale wiele się nie zmieniło w tych najbardziej zniszczonych miejscach.

 

Ja sprawdziłem i zdecydowanie polecam produkty francuskiej marki AVEL oraz SAPHIR.

Szczególnie mydełka do czyszczenia.

 

Spotkałem się też, że osoby zajmujące się kosmetyką używają popularniejszych produktów Colourlock.

Firma sprzedaje całe zestawy do renowacji, pielęgnacji etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekker, jak możesz podrzuć jakieś zdjęcie sprzed i po zabiegu, może będzie coś widać, chociaż Twoje fotele jak salonu :D

Mateusz, dzięki za info, ja najchętniej zakupiłbym jakiś preparat żeby spsikać i przetrzeć raz na 2 tyg, żeby nawilżyć tapicerkę, ale obczaję te środki.

 

Edytowane przez thorxahest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2018 o 09:13, jimiasty napisał:

Gdzieś kiedyś czytałem, że Gliptone mocno pachnie/śmierdzi

Potwierdzam , ja po stosowaniu mleczka do skóry zostawiam otwarte szyby w samochodzie na noc. Natomiast efekt bardzo dobry. Stosuję raz na dwa miesiące i po roku brak śladów zużycia skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...