Skocz do zawartości

XV II - przednie tarcze hamulcowe


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zwróciłem uwagę na wygląd przednich tarcz hamulcowych w nowym XV. Są jakieś takie szaro bure, z widocznymi rysami, bez widocznej normalnej błyszczącej gładzi.

Ostatnio zrobiłem trasę 1300 km - myślałem, że hamulce się ułożą, ale po powrocie wyglądają tak:

801D8044-55EA-4DD7-9315-06A2D56F161F.thumb.jpeg.ef8983d120d65b0090e7602e50525350.jpegE1B05742-0976-45CA-AC52-E7E04ED3C37B.thumb.jpeg.fef8526759dc709843ac177a00f8e3bb.jpeg

 

Samochód ma przejechane 10 000 km. Hamulce działają normalnie. Czyżby zastosowano jakieś nowe eko materiały?

Jak to wygląda u Was?

Poniżej dla porównania fotka przednich tarcz (też fabrycznych) z mojego OBK.

48142C6A-9B5D-498F-8DC0-6709448C06CC.thumb.jpeg.1cb1e09b0fbc2707de1263b0a788fcb9.jpeg

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie jestem osamotniony. Miałem bardzo podobny objaw, z tym że na jednej zrobiła się głębsza rysa i po pewnym czasie zaczęło bić na kierownicy i dość głośno trzeć (już o tym pisałem). Wówczas myślałem, że dostał się kamyk między tarczę a hamulec, teraz to już nie wiem co to mogło być. Wymiana tarcz i klocków pomogła:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, FanSub napisał:

Obydwie tarcze, czy tylko z jakiejś strony?

 

Obydwie.

 

5 godzin temu, moominko napisał:

Edit: moje wyglądają zupełnie jak Twoje

 

Czyli taki materiał tarcz lub klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zaintrygowaliście, że wstałem dzisiaj razem z kurami i zrobiłem zdjęcia przy wschodzie słońca :) i przednie tarcze wyglądają tak: 

(1 zdjęcie zrobione bez lampy, 2 i 3 z lampą)

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Może dobrze rozgrzane lepiej hamują ? ;)

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tarcze i klocki w Subaru to smutek i nostalgia. W OBK klocki przeżyły ok 45 tyś, przy wymianie konieczne było toczenie tarcz (żałuję, że nie kupiłem nowych, niewiele większy koszt). W XV bardzo podobnie - klocki 45 tyś, tarcze na szczęście całe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...