Skocz do zawartości

EJ20 sohc wymiana plynu chłodniczego- jak?


recki

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik jak w temacie, siedzi w gacku 05. Doszedłem do wniosku że zrobię mu dobrze i zmienię chlodziwo (pewnie jeszcze made in japan) przy okazji pluczac układ. I pytania 2:

spust z układu na dole chłodnicy po prawej takim małym koreczkiem plastikowym?

jakieś specjalne procedury rodem z nasa czy zwykle nagrzać i spuścić?

 

melduje ze nic nie musze

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX wszystkim. Preston nawet bez polecenia by wylądował - w razie nieszczelności najlepiej go widać i nigdy się na nim nie zawiodłem.

Ciekaw jestem ile się mułu zebrało w układzie przez 13 lat ... no nic. Jak w weekend dzieci mnie puszczą do garażu to sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się pokusić też o płukanie przy okazji - płukanka do chłodnicy, godzinkę dwie niech sobie popracuje, potem zlać płyn, zalać wodą destylowana przepłukać i zlać - operację z wodą powtarzać aż zleci czysta i wtedy zalać płynem. 

 

A najprościej to tak jak mówią, nagrzać silnik żeby termostat puścił i odkręcić korek spustowy jednocześnie odkręcając korek żeby szybciej zleciało. Na te 20-30 minut zostawić aby ostygł i można zalewać nowym płynem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik będzie nagrzany- moim zdaniem jak się zagrzeje to więcej szlamu zleci. Z płukanka pojeździ dooobrych paręnaście godzin co by ewentualny kamień puścił.
Główne pytanie to czy bawić się tym małym zaworkiem po prawej na dole czy odrazu puścić siura z dolnego węża! Chyba zdejme węża i odkrece zaworek bo wydaje się najniższym punktem w układzie jest ten zaworek a z drugiej strony, jakbym tylko nim puścił to zanim płyn zejdzie to w reszcie układu szłam by zdążył opasc na dół. Płukanie woda też będzie.
Zdam fotorelację jak to wyglada- zżera mnie ciekawość ile siedzi świństwa (zima mam dziwne wrażenie powinno lepiej grzanie działać, latem 100% ok- 96 st wg obd nie przekroczone nawet przy korku w 42 st)

melduje ze nic nie musze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...