Skocz do zawartości

WRX gaśnei zaraz po odpaleniu - odcina zapłon


WRX NO LIMIT

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnałem z USA Subaru Impreze WRX 2001r. Na miejscu autko odpalało za pierwszym razem, tak samo było podczas transportu w USA (sam wjechał na lawete i do kontenera). W polsce już go nie odpalałem, zdjąłem akumulator, auto przeszło naprawe blacharską. Zaznaczam że eleketryka nie była nigdzie uderzona, zniszczona.

Objawy:

Założyłem nowy akumulator, musiałem kilka razy zdejmowac klemy i czekać kilka sekund, gdyż po przekręceniu rozrusznika wszystko gasło i nie było prądu w całym samochodzie (coś jak odcięcie zapłonu alarmem), dopiero pojawiał sie po odłączeniu i podłączeniu na nowo klem akumulatora. Czasem mrugała kontrolka czerwona "Security" ale nie regularnie tylko od czasu do czasu.

Wkońcu po kilku takich wyżej opisanych próbach odłączania akumulatora auto załapało i już odpala bez problemów, oczywiście kontrolka "security" czasem, ale jak wcześniej nieregularnie się zapali. Pompa paliwowa działa. Auto odpala, momentalnie, wkręca się na 1500obr i gaśnie (nie reaguje na pedał gazu). KOntrolka silnika i wszystkie inne gasną w czasie jak silnik chodzi. Paliwo czuć mocno, więc raczej jest to odcięcie zapłonu.

Nie wiem czy to normalne, ale po przekręceniu kluczyka na pozycje ON (włączona stacyjka), drzwi zamknięte, pojawia się sygnał dźwiękowy (5 razy, regularny)

Prosze o pomoc czy jest to jakiś objaw uszkodzenia czy może mam szukac jakiegoś niefabrycznego zabezpieczenia odcinającego zapłon. Auto nie ma immobilisera ani sprzedający (pośrednik z USA) nic nie mówił o jakimś zabezpieczeniu bo autko paliło na dotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...