Skocz do zawartości

Pytanie o chłodnice TurboWorks


xyg

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić chłodnicę w mojej Imprezie WRX MY04. 

Zdecydowałem się na chłodnicę TurboWorks, zamówiłem taką http://turboworks.pl/Sportowa-chlodnica-wody-Subaru-Impreza-2002-2007-wer-B-p3192 niestety otrzymałem taką http://turboworks.pl/Sportowa-chlodnica-wody-Subaru-Impreza-GDA-GDB-WRX-p9442 . Moje pytanie: czy każda z nich podejdzie do ww. auta? Chłodnice różnią się przede wszystkim rozstawem dolnych zaczepów. Zaczepy te, w moim samochodzie, z tego co spojrzałem, są nieużywane. Poza tym chłodnice różnią się minimalnie grubościa rdzenia (4mm) i wysokością (o 3mm). Po wizualnych oględzinach moim amatorskim okiem jedna i druga powinna pasować, ale nigdy nie wiadomo, czy w którymś zakamarku coś nie będzie wystarczająco spasowane. Obecna chłodnica jest nadal w samochodzie, więc nie jestem sam tego w stanie do końca zweryfikować. Czy ktoś miał doświadczenie z takimi chłodnicami? Z jakiegoś powodu producent wypuścił dwie tak bardzo podobne wersje...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez xyg
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Mam u siebie TW , zamówiłem do wrx'a 02 i przyszła odpowiednia.

Wszystko ładnie pasuje. Śmiga już ponad rok i jest ok.

Płaciłem 650 zł.

Nie jestem w temacie ale dopytam, jest ona dużo bardziej wydajna niż seria WRX ?

Edytowane przez Sikooo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:

Jest mega wydajniejsza niż seria.

Tak z ciekawości: jako to można łatwo stwierdzić? Nawet przy większym obciążeniu czy też temperaturach zewnętrznych, wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej na desce rozdzielczej nigdy mi się nie podnosił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xyg napisał:

Tak z ciekawości: jako to można łatwo stwierdzić? Nawet przy większym obciążeniu czy też temperaturach zewnętrznych, wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej na desce rozdzielczej nigdy mi się nie podnosił...

Heh, jak wskaznik temperatuy cieczy Ci sie podniesie, to znaczy ze juz najpewniej cos przegrzales.. Niestety sa one tak zrobione, zeby uzytkownik nie widzial jak zmienia sie rzeczywsiat temperatura cieczy. Podepnij sie pod obd i tam popatrz jak zmienia sie rzeczywisty odczyt.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, xyg napisał:

Tak z ciekawości: jako to można łatwo stwierdzić? Nawet przy większym obciążeniu czy też temperaturach zewnętrznych, wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej na desce rozdzielczej nigdy mi się nie podnosił...

Jak się wskaźnik na desce zacznie podnosić, to już jest dawno za późno :biglol:.

 

W silnikach 2.0T nawet przy upalaniu temperatura jest w miarę niska, więc wymianę chłodnicy z serii na większą warto rozważyć przy rozszczelnieniu tej pierwszej, przy seryjnej mapie jak dla mnie zbędny wydatek. Przy tuningowaniu auta czyli ambitniejszej mapie już bym o tym pomyślał.

Natomiast silniki 2.5T, to już dramat jeżeli chodzi o grzanie i tu zdecydowanie powinno być obowiązkiem zastosowanie wydajniejszej chłodnicy jak ktoś lubi pocisnąć. Dla porównania powiem tylko, że na krótkim odcinku w Kielcach po 2min ostrej jazdy pomimo bardzo wydajnej chłodnicy Mishimoto, olej osiągał u mnie w 2.5T temperaturę ponad 115st.C podczas gdy u kolegów w 2.0T ledwo przekraczał 100st.C. Temperatury płynu chłodzącego i oleju są bardzo ze sobą powiązane, z tym, że płyn o wiele szybciej "idzie w górę". Warto zatem o tym pamiętać jak ma się tylko wskaźnik temperatury oleju ;).

Przy mocno tuningowanym 2.5T obowiązkowa jest chłodnica oleju i zamontowana w dobrym miejscu daje naprawdę dużo. U mnie w rajdówce przy naprawdę ostrym upalaniu na Ułężu w temp. powyżej 30st.C olej nigdy nie przekroczył 105st.C. Bez chłodnicy oleju spokojnie można osiągnąć 130 i więcej :).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Glupie pytanie, porownujac chlodnice cieczy jest roznica w trwalosci tw vs mishimoto? Czy to tylko bardziej wyglad spawow? Wrzucicie fotki jak spawy sa polozone w jednych i drugich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czołem!

Przymierzam się do tego typu chłodnicy dla siebie. Oczywiście uwagę przykuwa cena, która jest blisko 3-krotnie niższa od Mishimoto. Pytanie o jakość i faktyczną skuteczność lub jej mit.

Czy macie jakieś nowe / kolejne spostrzeżenia i doświadczenia, którymi moglibyście się podzielić?

 

Dzięki, zdrówka!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największa z Mishimoto czyli ta 3x droższa niż TW jest na pewno większa i bardziej wydajna ;) Tylko jak masz silikonowy wąż od wody, ten idący górą to będzie przycierał albo wiatrak albo rolka, ja u siebie zamontowałem cienki wiatrak żeby wszystko działało jak trzeba, oryginalny wąż przeciął mi wiatrak.. :/ 

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pewności nie mam ale strzelam że tą opisaną WRX (ma 40mm szerokości), a te A i B mają po 36mm szerokości.

Akurat też ostatnio na nie patrzyłem, ale póki co na próbę kupiłem używkę z STI i zobaczę czy będzie różnica. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, GRB napisał:

Pewności nie mam ale strzelam że tą opisaną WRX (ma 40mm szerokości), a te A i B mają po 36mm szerokości.

Akurat też ostatnio na nie patrzyłem, ale póki co na próbę kupiłem używkę z STI i zobaczę czy będzie różnica. ;)

Kompletnie nie. To zwykła standardowa chłodnica :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SOpEL napisał:

Kompletnie nie. To zwykła standardowa chłodnica :) 

Ale mówisz o tej z STI? :D Tak mi się zdaje że jest ta sam a co w WRX'ie ale u mnie poprzedni właściciel wsadził jakiś zamiennik, więc chcę zmienić i zobaczyć czy coś się poprawi. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, GRB napisał:

Ale mówisz o tej z STI? :D Tak mi się zdaje że jest ta sam a co w WRX'ie ale u mnie poprzedni właściciel wsadził jakiś zamiennik, więc chcę zmienić i zobaczyć czy coś się poprawi. ;)

 

wątpię, że coś zmieni. 

ja miałem w wrxie seryjną, potem popularny zamiennik i różnicy poza tym, że była nowa, szczelna i nie zasyfiona nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...