Skocz do zawartości

czy ktos z obecnych robil cos podobnego?


Gość kroolik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kroolik

Witam wszystkich. Czy ktos moglby mi pomoc? Chcialbym wymienic silnik w swoim samochodzie na mocniejszy. W tej chwili siedzi w nim 1.6, a chcialbym wlozyc 2.0 z turbo.

Nie wiem co oprocz silnika, skrzyni, komputera jeszcze trzeba wymienic. Tak naprawde to nie wiem czy silnik 2.0 pasuje do nadwozia 1.6, no i jest roznica jednego roku. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz silnika, powinny pasować hamulce, zawieszenie .... dużo, dużo pracy i wolnego czasu .... (i mała kupka $$$) :mrgreen:

Już kiedyś ktoś z forum robił podobny swap, ....

 

PS. Ja też kiedyś o tym myślałem, ale policzyłem ile to będzie kosztować i postanowiłem poczekać, pojeździć tym co mam i później kupić już takie poskładane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz tego jeszcze półosie, sprzęgło, pewnie chłodnica i inne podobne cuda na kiju. w ogóle to kiedyś słyszałem, że najlepiej do podobnego swapa rozebrać auto do gołej blachy i składać na nowo.

 

plus potem oczywiście poprawiać ew. niedoróbki... generalnie, lepiej nie robić na siłę auta sportowego z turystycznego.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kroolik, jeżeli Twoje wolnossące nadwozie to nie jest dwudrzwiowa impreza coupe, to sprzedaj auto i kup zaturbione, to najskuteczniejsza i najtańsza metoda zrobienia swapa :)

Poszukaj zresztą na forum, był ten temat wałkowany kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...