Skocz do zawartości

OUT H6 2003 - wymiana radia


waldun

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Będą wymieniał w najbliższym czasie audio w aucie i mam pytania/wątpliwość  które mnie ogarniają:

 

1. Jakie jest wyjście antenowe? Standard jest jakiś japoński pomysł?

 

2. Antena jest na szybie tylnej, i o ile doczytałem to w klapie jest wzmacniacz sygnału anteny. Jak rozumiem zasilanie do niego jest poprowadzone z fabrycznego radia. Czyli jak wymienię radio to muszę doprowadzić napięcie do tego wzmacniacza? Czy może wstawić przy radiu wzmacniacza sygnału tego typu? 

https://allegro.pl/wzmacniacz-antenowy-25db-samochodowy-mocny-wa1-i7350153021.html

 

3. Porady praktyczne przy wymianie mile widziane :-)

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

 

i jeszcze jedno przy okazji :-)

 

Jakie żaróweczki sa w podświetleniu konsoli środkowej? mam kilka przepalonych i przy okazji wymiany radia też to naprawię.

 

Czy kolor podświetlenia dają żarówki? Czy może ktoś zmieniał kolor?

 

swiatla.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były właściciel pozwolę sobie odpowiedzieć na pyt. dot żarówek:), a mianowicie "auto" "off" itp kolor lekko zielony jak w podświetleniu np. "volume"

Wokół pokrętła powinno się świecić niebieskie/czerwone. Jeśli dobrze pamiętam to w awaryjkach też żaróweczka do wymiany.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kamson napisał:

 

Nie świeci pokrętło klimy, Auto/off , Out temp i tempomat

 

Na awaryjne nie zwróciłem uwagi :-)

 

Tylko nie wiem co siedzi w środku a jak już będę miał rozkręconą konsole to dobrze by było wymienić :-(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2018 o 16:42, waldun napisał:

Cześć,

 

Będą wymieniał w najbliższym czasie audio w aucie i mam pytania/wątpliwość  które mnie ogarniają:

 

1. Jakie jest wyjście antenowe? Standard jest jakiś japoński pomysł?

Wyjście jest standardowe :) 

 

 

W dniu 22.08.2018 o 16:42, waldun napisał:

2. Antena jest na szybie tylnej, i o ile doczytałem to w klapie jest wzmacniacz sygnału anteny. Jak rozumiem zasilanie do niego jest poprowadzone z fabrycznego radia. Czyli jak wymienię radio to muszę doprowadzić napięcie do tego wzmacniacza? Czy może wstawić przy radiu wzmacniacza sygnału tego typu? 

https://allegro.pl/wzmacniacz-antenowy-25db-samochodowy-mocny-wa1-i7350153021.html

Antena jest raczej na tylnej bocznej lewej szybie a wzmacniacz pod tapicerką bagażnika poniżej tej szyby ;)

Wydaje mi się że zasilanie nie było z radia jak rozbierałem auto :D 

 

 

W dniu 22.08.2018 o 16:42, waldun napisał:

 

Jakie żaróweczki sa w podświetleniu konsoli środkowej? mam kilka przepalonych i przy okazji wymiany radia też to naprawię.

Średnica 3mm długość około 7mm z wąsami. Moc chyba 0,6W.

https://allegro.pl/caloszklana-3x7mm-zarowka-z-wasami-t1-fi-3mm-7mm-i7175138744.html

 

Kolor nadają silikonowe kapturki na żarówkach ;) 

Rozbierzesz to zobaczysz :)

Pamiętaj że żarówki z barwionego szkła dają mizerny efekt jeżeli chodzi o kolor. 

Może to się przyda:

 

 

Pzdr

Teddy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2018 o 16:42, waldun napisał:

2. Antena jest na szybie tylnej, i o ile doczytałem to w klapie jest wzmacniacz sygnału anteny. Jak rozumiem zasilanie do niego jest poprowadzone z fabrycznego radia. Czyli jak wymienię radio to muszę doprowadzić napięcie do tego wzmacniacza?

Antena w Outbacku (przynajmniej w polifcie III gen.) jest na tylnej szybie (pionowe paski). Wzmacniacz wg mnie ma niezależne zasilanie, ale możesz jeszcze szukać na schematach.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, szukałem jakieś dedykowane ale nic nie udało mi się wyszukać. Kupiłem uniwersalne z mdfu (nieco grubsze żeby w razie co mieć z czego przerabiać, wyciąć, dociąć :) ) i teraz będę się modlił coby wszystko spasowało bez większych problemów ;)

IMG_20180830_145532.jpg.05ed1b960f422837aebee2ffb5d2186c.jpg

 

 

taka zagwozdka:

Odkręciłem radio a tam taki kabelek luzem z boku. Co to może być? Wygląda trochę na koncentryk antenowy, ale pewny nie jestem

 

Przy okazji wymiana radia nie jest taka P&P - kabel antenowy nie ma wtyczki tylko na sztywno jest podłączony do radia i trzeba u mnie ciąć i dorabiać. 

Edytowane przez waldun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@waldun masz może zdjęcie kostki / wejscia do radia OEM ? Przymierzam się do wymiany radia i to nowe ma zakończenie ISO, więc jakąś przejściówkę na pewno muszę kupić, tylko mam brak danych (nie zaglądałem na darmo) co do jej wyglądu.

 

p.s. a może zdjęcia radia OEM od tyłu ? 

Edytowane przez lapcok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2018 o 16:12, lapcok napisał:

@waldun masz może zdjęcie kostki / wejscia do radia OEM ? Przymierzam się do wymiany radia i to nowe ma zakończenie ISO, więc jakąś przejściówkę na pewno muszę kupić, tylko mam brak danych (nie zaglądałem na darmo) co do jej wyglądu.

 

p.s. a może zdjęcia radia OEM od tyłu ? 

przejściówka musi być.

Ja mam taką: https://allegro.pl/zlacze-iso-subaru-impreza-outback-forester-32b-i7100530120.html

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...