Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonu


robert1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , silnik 3.0 + gaz.

Przejechałem na gazie 18 tys. 

Dzisiaj wyskoczył mi błąd silnika wypadanie na trzecim cylindrze i po chwili zgasł.

Mam pytanie czy przyczyna może być świeca zapłonowa czy muszę się szykować na regulację zaworów.

Dodam że przełączyłem na paliwo i wszystko dobrze. Czy przyczyna moze leżec we świecach , regulacji gazu lub w samym zabrudzonym gazie.

Swiece jeszcze nie wymieniałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może być wiele rzeczy. Jak przy montażu LPG nie były wymieniane świece i nie wiesz ile mają nalatane, to możesz je wymienić, ale wątpię żeby świecie były powodem wypadania zapłonu. Jeśli błąd wyskoczył na LPG to sprawdź jakie korekty paliwowe masz jeżdżąc na LPG i na Pb. Jeśli jest znaczna różnica w korektach pomiędzy paliwami, tzn na LPG jest znacznie ubożej to przyczyną może być w niewydolności instalacji LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,Lutek dzisjaj samochód chodzi normalnie , nic sie nie dzieje . Zero  błędów , Swiece wymienie na denso , 

Na gazie jezdze ok 2 lat , w tym czasie nie miałem problemu , moze czas podregulować instalację. 

Instalacja te jest dobra , parownik do 350 KM , wtryski baracudy. Nie odczuwam różnicy między gazem a paliwem. 

Gaz tankuje na dawnym statoilu, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robert1 napisał:

Nie odczuwam różnicy między gazem a paliwem. 

Gaz tankuje na dawnym statoilu, 

 

To że nie odczuwasz różnicy pomiędzy LPG a Pb nie świadczy że wszystkie parametry pracy są OK, warto się wybrać do ogarniętego gazownia, który sprawdzi instalacje pod obciążeniem.

 

Co do tankowania na Circle K, to ja mam raczej źle doświadczenia, mniej km i kilka razy po zatankowaniu na tej stacji wywaliło mi błędy od katów. Głównie tankuje na Orlenie i jak dla mnie jest różnica jeśli chodzi o spalanie i nie wywala mi błędów od katów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...